Neler Yeni

Milli sporcu olmak hk.

fruko.gzz

80+ Bronze
Milli sporcu olman için sürekli antrenman yaparsın onun haricinde tam zamanlı bir işte calişman zor bence.
Arkadaşlar ben 3 yıldır karate yapıyorum. Büyüyünce milli sporcu olup ülkemi temsil etmek istiyorum. Ama ben milli sporculuğu meslek olarak yapmayacağım. Milli sporcu olup ülkemi temsil edip başka bir meslek yapabilir miyim? @Prmy @Windows 10 Aşığıyım @Windows 11 aşığıyım @fruko.gzz @Vesemir Dayı @Che_ @B1L0
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Perfectshot06

enessamet

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Enes Samet Saruhan
Yazılımcı olmayı planlıyorum. Tam zamanlı sayılmaz mı?
arkadaşımız aslında şunu anlatmak istemiş dostum yani vaktinin %70 80 gibi bir kısmını spora antremanlara vermelisinki daha iyi yerlere gelebilesin onun yanında bu ortalama olarak 15 16 saat gibi bir süre yapar oda geri kalan zamanında çalışmak için vaktin olmaması demek yani bir iş minimum 8 saat ister buda antremanlarından ve gelişiminden ödün vermek olur.

Che_

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,643
İsim
MehmedVII

SnareEcho

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
arkadaşımız aslında şunu anlatmak istemiş dostum yani vaktinin %70 80 gibi bir kısmını spora antremanlara vermelisinki daha iyi yerlere gelebilesin onun yanında bu ortalama olarak 15 16 saat gibi bir süre yapar oda geri kalan zamanında çalışmak için vaktin olmaması demek yani bir iş minimum 8 saat ister buda antremanlarından ve gelişiminden ödün vermek olur.
o 8 saati bir iki saat indirip enerji veren ilaçlar alsam nasıl olur?

Sporla alakalı 0 bilgim var
olsun canıın sağolsun:giggle:

• Beğen
Reaksiyonlar: Che_

enessamet

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Enes Samet Saruhan
o 8 saati bir iki saat indirip enerji veren ilaçlar alsam nasıl olur?

olsun canıın sağolsun:giggle:
bak kardeşim yapamayacak bir adam olduğunu sanmıyorum genel olarak böyle düşünürüm zaten eğerki başarmak istiyorsan çabalaman önemli ben taekwondo yapıyordum ama işimin gereği milli sporcu olamadım istanbul şampiyonunu yenmişliğim var fakat maddi imkanlar psikolojin vucudunun bunu kaldırabilmesi çok büyük etken ama yapmak istiyorsan benden sana tavsiye çok çabala

HamsiKraker

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,391
İsim
Emre Yılmaz
Mesela gününü nasıl planlarsın? Kaç saat spor kaç saat iş kaç saat uyku gibi. Bence 2 işi bir arada yapmaya çalışırken ikisinde de istediğin başarıyı elde edemezsin. Yazılımda iyi olmak isteyenler meslek olarak yapanlar zamanının büyük kısmını yazılıma veriyor. Milli sporcularda en iyisi olmak için çok fazla saatler antrenman yapıyorlar. Antrenmandan başka hayatları yok desem yeridir. Senin rakiplerin günde 15 saat antrenman yaparken sen kaç saat çalışarak onları geçmeyi düşünüyorsun?

SnareEcho

80+ Silver
bak kardeşim yapamayacak bir adam olduğunu sanmıyorum genel olarak böyle düşünürüm zaten eğerki başarmak istiyorsan çabalaman önemli ben taekwondo yapıyordum ama işimin gereği milli sporcu olamadım istanbul şampiyonunu yenmişliğim var fakat maddi imkanlar psikolojin vucudunun bunu kaldırabilmesi çok büyük etken ama yapmak istiyorsan benden sana tavsiye çok çabala
Tabi hocam zaten çabalamadan bu iş imkansız. Bir denemek istiyorum şansımı.