Neler Yeni

Milli takımın senelerdir olan eksigini söylüyorum

songokutr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,159
İsim
haro
Milli takımın yüzde 70-80'i güçsüz ve korkak oyunculardan oluşuyor. Kalan yüzde 20'si cesaretli ve akıllı oyunculardan oluşuyor. Bu sebeple berbat futbol oynuyoruz.

Güçsüz ve korkak oyuncular ne mi yapıyor ve nelere mi sebep oluyor?

1-Adamlarda cesaret yok güçsüzlüklerinden dolayı anca pas atmaya calışıyorlar ama hep geri pas atıyorlar. Güçsüz ve korkak oldukları için elleri ayaklarına dolaşıyor.
2-Güçsüzlükten ve korkaklıktan dolayı adeta 10 yasında toptan korkan bebeler gibi oynuyorlar. Top onlara geldigi an oyun yavaşlıyor, sanki sahada zombiler var gibi izliyorsunuz. Maç zevkiniz sıfıra düşüyor.
3-Güçsüzlüklerinden ve korkaklıktan dolayı oyunu açmaya cesaret edemiyorlar. Ezbere hep aynı şeyleri ve garanti şeyleri yapıyorlar. Geri pas, yavaş ve garanti oyun. Hata yapmaktan korktukları için yaratıcılık hiç olmuyor seyir zevkini sıfıra düşürüyorlar.
4-Korkaklıktan ve en önemlisi güçsüzlüklerinden dolayı hızlıca hareket edemiyorlar. Fırsat varsa bile bizim korkak oyuncular tepki verene kadar rakip futbolcular boş yerleri kapatıyor.
5-Fiziki mücadelelerin hepsini kaybediyorlar. Etin kilosunun pahalı olmasından mıdır nedir takımın yarısından fazlası vitaminsiz gibi oynuyor.

Kalan yüzde 20 cesur oyunculara örnek vereyim.
Mesela Çaglar Söyüncü defansta bile çalım atıp rakip futbolcuyu geçiyor ve o rakip oyuncuyu oyundan düşürüp sonra pas veriyor. Bunu orta sahada birisi yapsa gole çok rahat gidecegiz.
Burak yılmaz'a top geldigi vakit en azından ver kaç için adama pas atıp, sonra defansın içine dogru kaçıyor. Arasıra çalıma giriyor. Seyir zevki artıyor izleyiciye inanç geliyor. Ama pas verdigi adamlar pasif futbolcu oldugu için oyun bir anda yavaşlıyor ve tüm inancınız suya düşüyor.

Özetle takımın yüzde 80'i zombi yüzde 20'si inançlı olunca takımı izlerken daha en başlarda inancınız bile olmuyor, maçı kapatasınız geliyor. Kaliteli oyuncularımıza top geldigi an takımın diger zombi oyuncularıyla aradaki farkı bariz anlıyorsunuz.

Çözüm için denge gerekiyor. Takımın yarısı zombi yarısı elit oyunculardan oluşsa bence takıma denge gelecek ve bir şeyler degişecektir.

HoYeon Jung

80+ Gold
Çok doğru, hepsini okudum. Burak'a top geldiği anda bir anda fırlıyorum falan heyecanlanıyorum ancak diğerlerine gelince maçı kapatmak istiyorum resmen. Bugün ki maçı da izleyemedim, çok kötü oynuyorlar.

Gocer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
464
İsim
Göktuğ Göçer
Dediklerin çok doğru sanki amatör takım maçları gibi oynuyolar hiç heycanlı geçmiyor hep geri pas

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
906,710
Üyeler
140,689
Son üye
rumblecroos
Top Bottom