Neler Yeni

Minecraft Java shader önerisi

glad0s

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Arjin bala
Minecraftta güzel gözüken bir shader ile oynamak istiyorum ama benim laptop her shaderi kaldırmıyor. Ben sorunun ramden olduğunu zannediyordum ve 8 den 16 gb rame yükselttim. Minecraft normal grafiklerde çok iyi performans aldı 100 fps i geçti ama shaderda şansım pek yaver gitmedi. 15 FPS aldı. Bana düşük laptoplarda bile güzel gözüken gerçekçi su grafiği olan bir shader önerir misiniz?
Aşağıda pc min tüm donanım özelliklerini yazacağım. Pc m hemen hemen her diğer gerçekçi grafikli oyunları gayet kaldırmasına rağmen minecraftta hayal kırıklığına uğrattı.
Donanım özelliklerim:
İşlemci: İntel Core İ5 10300H
Ram: 16 (8x2) Dual 3200Hz (Upgrade öncesi 8x1)
Ekran Kartı: Harici= GTX1650 4GB Dahili= İntel UHD 620
Depolama: 1 TB 5GB/s M.2 SSD + 500 GB 3 GB/s M.2 SSD (Upgrade öncesi 500 GB)
Upgrade öncesi/ sonrası her bilgiyi sundum, güzel gözüken bir shader bulursanız çok sevinirim

Sorun grafik kartınız, minecraft optimizasyonu kötü bir oyun. Özellikle shader kullanıldığında. Birde cihazınıza göre 100fps düşük gibi, f3 basarak sağ tarafta oyunun gtx 1650 mi yoksa Intel UHD 620'mi kullandığını kontrol edin. Optifine yerine Sodium ve Iris kullanmayı da unutmayın, fabulously optimized mod paketini önerebilirim.

glad0s

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Arjin bala
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sorun grafik kartınız, minecraft optimizasyonu kötü bir oyun. Özellikle shader kullanıldığında. Birde cihazınıza göre 100fps düşük gibi, f3 basarak sağ tarafta oyunun gtx 1650 mi yoksa Intel UHD 620'mi kullandığını kontrol edin. Optifine yerine Sodium ve Iris kullanmayı da unutmayın, fabulously optimized mod paketini önerebilirim.
shader ayarlarında dahiliyi kullanıyor. Nasıl GTX1650 ile çalıştırabilirim?

Hmm. Sodiumda dinamic torch ve c tuşu ile zoom var mı?
Sodium tek başına yeterli olmuyor, ayarları ve ek optimizasyon modları var. Bu paketin kurulum talimatlarını izleyebilirsiniz:

1.21 için LambDynamicLights daha güncellenmedi maalesef, eğer kullandığınız shader'a dahil ise dinamik ışıklandırma olacaktır.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
976,811
Üyeler
154,468
Son üye
xkraltrcavo
Top Bottom