Neler Yeni

Yardım Minecraftta çok düşük fps

YUSUF.00

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Yusuf
Öncelikle selamınaleyküm belki konuyu yanlış yerde yazdım kusuruma bakmayın ilk defa kullanıyorum bu siteyi. Yeni laptop aldım HP Victus 16 RTX 4050 li olanını yüklediğim oyunlarda fps de bir sorun yokken minecraft da çok düşük fps alıyorum max. 30 oluyor. chank da 30 niye bu kadar düşük birden oldu normalde shaderli kullanırken bu kadar düşmezdi. Kaçak kullanırken asla düşük fps sorunu olmadı shaderli bile ama orjinalde sonralarda baya sıkıntı oldu. Bu arada java sürümünü kullanıyorum. Yardım ederseniz çok teşekkür ederim.

YUSUF.00

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Yusuf
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Zaten Microsoft store dan indirdim
Java için kendi sitesinden değilde windows store üzerinden indirmeyi deneyin
zaten Microsoft storedan indirdim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Minecraft optimizasyonu berbat bir oyun ve fabric modları ile desteklenmesi gerekiyor. Şu modu kurup oynayabilirsiniz, ayrıca launcher'dan daha fazla ram verin minecrafta. https://modrinth.com/modpack/fabulously-optimized
Normalde optifine kurulu ama mod kurulu olmasa bile çok düşük değil mi fps o pc de o kadar olmaması gerek

Minecraft optimizasyonu berbat bir oyun ve fabric modları ile desteklenmesi gerekiyor. Şu modu kurup oynayabilirsiniz, ayrıca launcher'dan daha fazla ram verin minecrafta. https://modrinth.com/modpack/fabulously-optimized
Rami nasıl arttırabilirim

AlevFırtınası

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
251
İsim
Alev Fırtınası
zaten Microsoft storedan indirdim
Eee onun da launcherı var

Normalde optifine kurulu ama mod kurulu olmasa bile çok düşük değil mi fps o pc de o kadar olmaması gerek
30 chunk açtım diyorsun, gayet normal. Bir de shader kullanıyorsan daha da normal. Optifine baya eski ve kullanılmaması gereken bir mod.

YUSUF.00

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Yusuf
Eee onun da launcherı var

30 chunk açtım diyorsun, gayet normal. Bir de shader kullanıyorsan daha da normal. Optifine baya eski ve kullanılmaması gereken bir mod.
Yanlış anlamışsınız galiba saadet varken bile bu kadar kasmıyordu klavyeden dolayı garantiye gönderdim geldi ondan sonra shader kurmadan bu fpsleri alıyorum

Kaçak da kullandım bi ara aynı bilgisayarda bu kadar düşmedi fps hep 144 dü

xthepatates

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
238
İsim
Yiğit Arık
Öncelikle selamınaleyküm belki konuyu yanlış yerde yazdım kusuruma bakmayın ilk defa kullanıyorum bu siteyi. Yeni laptop aldım HP Victus 16 RTX 4050 li olanını yüklediğim oyunlarda fps de bir sorun yokken minecraft da çok düşük fps alıyorum max. 30 oluyor. chank da 30 niye bu kadar düşük birden oldu normalde shaderli kullanırken bu kadar düşmezdi. Kaçak kullanırken asla düşük fps sorunu olmadı shaderli bile ama orjinalde sonralarda baya sıkıntı oldu. Bu arada java sürümünü kullanıyorum. Yardım ederseniz çok teşekkür ederim.
Kaç ram, kaç mhz, kaç çekirdek, kaç gb gpu, optifine-sodium vs. kurdunmu, jdk sürümün kaç, oyuna girince görev yöneticisinde bir sorun, darboğaz vs varmı, adaptör takılıyken mi?

YUSUF.00

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Yusuf
Kaç ram, kaç mhz, kaç çekirdek, kaç gb gpu, optifine-sodium vs. kurdunmu, jdk sürümün kaç, oyuna girince görev yöneticisinde bir sorun, darboğaz vs varmı, adaptör takılıyken mi?
Evet pc şarja takılı ekran kartı 4050 zaten 6 gb tam de 16 işlemcimde r5 7640hs bu özelliklerde çok düşük değil mi eski pcimde ekran kartı yoktu onda 60 fps alıyordum ve optifine de kurdum

xthepatates

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
238
İsim
Yiğit Arık
Evet pc şarja takılı ekran kartı 4050 zaten 6 gb tam de 16 işlemcimde r5 7640hs bu özelliklerde çok düşük değil mi eski pcimde ekran kartı yoktu onda 60 fps alıyordum ve optifine de kurdum
Launcher ayarlarından rami 6 ya çek. Gpu ayarı varsa 4 e çek. Java güncelle, jdk11 indir sonra durum raporu ver hocam

Oyunu launcher ayarlarından jdk 11 e çek

LoserIl

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
296
İsim
Cenk Yalçın
ÇOK BASİT, maks kare hızını sınırsız yap bitti.

O laptopta o FPS almanın tek bir sebebi olabilir. Maks kare hızıno değiştirmemişsindir. Onu sınırsız yaparsan sorunun çözülür. Çözülmezse yanıtla beni

YUSUF.00

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Yusuf
ÇOK BASİT, maks kare hızını sınırsız yap bitti.

O laptopta o FPS almanın tek bir sebebi olabilir. Maks kare hızıno değiştirmemişsindir. Onu sınırsız yaparsan sorunun çözülür. Çözülmezse yanıtla beni
Kare Hızını nerden ayarlayabilirim acaba

Cem_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Cem
Hocam Fabric modu olarak Sodium öneririm shader da kurmak isterseniz Indium kurabilirsiniz iyi oyunlar.

Kare Hızını nerden ayarlayabilirim acaba
Ayarlarda görüntü ayarlarında olması lazım hocam vsync (dikey eşitleme) açıksa onuda kapatın düzelir.

Maks kare hızını en sağ tarafa çekin maks der zaten.

Top Bottom