Neler Yeni

RX 5500 XT Düşük Fps Sorunu (KAPANDI)

Melvn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Tarık
Öncelikle herkese merhaba.Benim Şikayetim Saphire Rx 5500 xt 4 gb'dan tam performans alamamam.Bilgisayarı alalı yaklaşık 2 yıl oldu(itopyadan alındı).1 yıl boyunca dropsuz sorunsuz her oyunu yüksek ultra arası oynuyabiliyordum.Fakat bu sene fpsim çoğu oyunda çok düşük(squad, gta5 vb).Bunu çözmek için baya bir şey denedim,işlemciye o.c yaptım, format attım, kasayı temizledim, programlar indirdim ama yinede sorun çözülmedi şimdi size bir kaç tane oyunun benchmark testini atıcam yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Sistem Özellikleri:
- Ekran Kartı: Sapphire RX 5500 XT Pulse 11295-03-20G 128 Bit GDDR6 4 GB
- İşlemci: AMD Ryzen 5 1600 Six-Core Processor 3.2 GHz (Şuan O.C ile 3.75 kullanıyorum)
- Depolama: SanDisk 500GB Ultra NVMe M.2 SSD (2400MB Okuma / 1750MB Yazma)
- Anakart: Gigabyte B450M S2H V2 AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart
- Ram: XPG 16 GB( 8+8) DDR4 3200 MHZ
- İşletim Sistemi: Windows 10 pro 64 bit
- Monitör: Viewsonic 75 hz 1920x1080 p monitör (monitörde hdmi girişi olmadığı için hdmi to vga dönüştürücülü kullanıyorum)

Oyun Testleri: (Not: Geçen sene oyunlarda ayarı yükseğe yada düşüğe çektiğimde fps artıyo yada azalıyodu şuan görüntüyü ultraya çeksemde çekmesemde fps aynı)

SQUAD:
(geçen sene squadda 80-100 fps arası alıyordum anlık fps düşüşüde olmuyordu)

GTA 5:
(Youtue'da test videolarına bakıyorum benden çok daha fazla fps alıyolar ve farkettiyseniz bütün oyunlardı fps çok yükselip düşüyo geçen sene böyle bir şey yoktu)

CSGO:
( buda aynı şekilde adam 1080 p ultrada ölüm maçında 250-350 fps arası alıyor benim aldığım fpsde bu)

Benchmarksız testler: Dying light 2(30 fps ), Assassin's Creed Valhalla(30 fps), Battlefield V(30 fps)

Sonuç:Gördüğünüz gibi bütün oyunlarda hem az fps alıyorum hemde anlık fps çok yükselip düşüyor

Ekler

• 1.PNG
    1.PNG
    33.3 KB · Hit: 71
  • 2.PNG
    2.PNG
    30.9 KB · Hit: 58

hamzacolk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
976
İsim
Hamza Çolak
Instagram
hamzacolk
Çok ilginç bir durum. Bir kaç kere daha görmüştüm bu sorundan. Çözümü var mıydı maalesef hatırlamıyorum.
valla aldığım güne lanet olsun ya. Bu kadar sıkıntılı kart görmedim kullanmadım. Her seyi denedim ayrıca

hamzacolk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
976
İsim
Hamza Çolak
Instagram
hamzacolk
merhaba ddu ile silip en son sürümün bir önceki sürümünü yükledim şimdi ne yapmam lazım driverları güncelle dediğimde yeni driver günceleyimmi yoksa böylemi kullanayım
eskisine geçtiğiniz için güncelleme yapmayacaksınız. Yaparsanız eski drivera dönecektir.

milenix

80+ Gold
merhaba ddu ile silip en son sürümün bir önceki sürümünü yükledim şimdi ne yapmam lazım driverları güncelle dediğimde yeni driver günceleyimmi yoksa böylemi kullanayım
Şimdi oyuna girip tekrar test et sorun devam ediyor mu diye.

milenix

80+ Gold
sorunu çözdüm teşekkürler ama arada 100 fps görüyorum normalde min fps 140 falan oluyordu sence normalmi yoksa yine sorunmu var
Hangi oyunda, hangi sahnede? Eğer sis vs. ise ya da kalabalık bir ortama girdiğinde düşüyor ise normal.

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,781
İsim
Emre
Discord
necromancerr

hamzacolk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
976
İsim
Hamza Çolak
Instagram
hamzacolk
sorunu çözdüm teşekkürler ama arada 100 fps görüyorum normalde min fps 140 falan oluyordu sence normalmi yoksa yine sorunmu var
ben cözememiştim. Hangi driveri indirdiniz ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
berke ertürk
NASIL yaptınız hocam söylermisiniz
hocam ekran kartınızın modelini yazıp driverlarını aratıyorsunuz güncel olan en son driverdan 1 önceki driverı indiriyorsunuz öyle driver silerken ddu ile silmeyi unutmayın
Mesaj otomatik birleştirildi:

ben cözememiştim. Hangi driveri indirdiniz ?
hocam ekran kartınızın modelini yazıp driverlarını aratıyorsunuz güncel olan en son driverdan 1 önceki driverı indiriyorsunuz öyle driver silerken ddu ile silmeyi unutmayın

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
964,525
Üyeler
152,267
Son üye
semicanter
Top Bottom