Neler Yeni

Mavi Ekran Minidump dosyasından anlayan yardımcı olabilir mi

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,108
İsim
Emre Zengin

YankıÖzkan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
226
İsim
Yankı Özkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
HDTune adlı programla disk ya da disklerine Error Scan testi yapar mısın? (Quick Scan kapalı olsun.) Bir de Health sekmesindeki durumlarını paylaşır mısın? Eğer Error Scan taraması yemyeşil çıkarsa başka SATA kablosu ile diski ya da diskleri bilgisayara bağlar mısın? Anakartta başka SATA portuna da takabilirsin.
Mesajınızı şimdi gördüm hemen dediklerinizi yapmaya koyuluyorum. Bir de dün bilgisayar bir anda dondu mavi ekran da vermedi fişi çektim tekrar takıp çalıştırdım bir de baktım d diski görünmüyor yeniden başlatınca geri geldi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

1691484873884.png

Ssd yemyeşil çıktı ama sağlık sekmesinde bir şeye attention diyor. Şimdi hdd'yi test edeceğim.

Son düzenleme:

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,108
İsim
Emre Zengin
Mesajınızı şimdi gördüm hemen dediklerinizi yapmaya koyuluyorum. Bir de dün bilgisayar bir anda dondu mavi ekran da vermedi fişi çektim tekrar takıp çalıştırdım bir de baktım d diski görünmüyor yeniden başlatınca geri geldi.

Alıntıyı görüntüle

Ssd yemyeşil çıktı ama sağlık sekmesinde bir şeye attention diyor. Şimdi hdd'yi test edeceğim.
D diskinde bir sorun olabilir onu sök bakalım. Bakalım gene donma olacak mı?

YankıÖzkan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
226
İsim
Yankı Özkan
D diskinde bir sorun olabilir onu sök bakalım. Bakalım gene donma olacak mı?
Şimdi D'nin taraması da bitti. Tamamen yeşil ama sağlık sekmesinde bir şey var atayım onu da.

1691490306304.png

1691490360477.png

Az önce hem ssd hem hdd için hem farklı kablo hem de farklı giriş denememe rağmen hala aynı uyarı yazıyor.

Son düzenleme:

YankıÖzkan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
226
İsim
Yankı Özkan
@Emmree hocam demin bir mavi ekran daha aldım hemen minidump dosyasını paylaşıyorum.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,108
İsim
Emre Zengin
@Emmree hocam demin bir mavi ekran daha aldım hemen minidump dosyasını paylaşıyorum.

Bir tane RAM varsa memtest86 testine sokar mısın? Eğer iki tane RAM varsa sistemde teker teker deneyip mavi ekran verip vermeyeceğini kontrol et. MSI Afterburnerı kaldır. Bir de sanırım Xbox var sisteminde onu da kaldırır mısın?

YankıÖzkan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
226
İsim
Yankı Özkan
Bir tane RAM varsa memtest86 testine sokar mısın? Eğer iki tane RAM varsa sistemde teker teker deneyip mavi ekran verip vermeyeceğini kontrol et. MSI Afterburnerı kaldır. Bir de sanırım Xbox var sisteminde onu da kaldırır mısın?
Msi afterburner ile ekran kartı overclock yapıyordum. Bir de yeni ram almıştım 1 2 haftadır kullanıyorum 2x8 corsair 2133de çalışıyordu xmp açıp 2400 yaptım ondan olabilir mi acaba?

Memtest86 2 rame aynı anda yapılıyor mu?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,108
İsim
Emre Zengin
Msi afterburner ile ekran kartı overclock yapıyordum. Bir de yeni ram almıştım 1 2 haftadır kullanıyorum 2x8 corsair 2133de çalışıyordu xmp açıp 2400 yaptım ondan olabilir mi acaba?
XMP kaynaklı sorun olabilir. Memory Management hatası vermiş çünkü. XMP'yi kapatıp kullan bakalım. Sistemin eski çünkü.

Memtest86 2 rame aynı anda yapılıyor mu?
Aynen aynı anda 2 RAM'e de yapılabiliyor.

YankıÖzkan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
226
İsim
Yankı Özkan
XMP kaynaklı sorun olabilir. Memory Management hatası vermiş çünkü. XMP'yi kapatıp kullan bakalım. Sistemin eski çünkü.

Aynen aynı anda 2 RAM'e de yapılabiliyor.
i3 9100f eski mi :(
bir de bu 2 tane corsair rami almadan önce gskill vardı tek 8lik o da 2133de çalıştığı için onda da xmp açmıştım 2400e çekmek için yine memory management yazılı mavi ekran almıştım. Xmp kapattıktan sonra tekrarlanmadı 1 sene boyunca.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,108
İsim
Emre Zengin
i3 9100f eski mi :(
bir de bu 2 tane corsair rami almadan önce gskill vardı tek 8lik o da 2133de çalıştığı için onda da xmp açmıştım 2400e çekmek için yine memory management yazılı mavi ekran almıştım. Xmp kapattıktan sonra tekrarlanmadı 1 sene boyunca.
Pardon başka Minidump dosyasındaki anakartla karıştırmışım. XMP kaynaklı bir sorun var demek ki.

YankıÖzkan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
226
İsim
Yankı Özkan
Pardon başka Minidump dosyasındaki anakartla karıştırmışım. XMP kaynaklı bir sorun var demek ki.
Ya sonuçta sistemim 2400 destekliyor. Neden 2400 yapınca mavi ekran alayım ki? Her donanımım buna uygunsa sorun ne olabilir acaba? Her fpsi önemsiyorum o yüzden 2133e çekmek istemiyorum ama çekip bir deniycem uzun süre bakalım ne olacak

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,093
Üyeler
140,767
Son üye
estqxopXl
Top Bottom