Neler Yeni

Çözüldü✓ Mining için psu önerisi.

Jaess

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Mining furyası başlamadan 2 ay önce RX 580 toplama planı yapmıştım, elime 5K ya yakın para geçecekti o parayla neredeyse 3-4 tane RX 580 toplayabiliyordum. O para elime 1 ay geç geçince planı komple çöpe atmak zorunda kaldım, yoksa 4 kartla tertemiz bir başlandıç yapıp kolayca MH yükseltirdim. Mecburen kendi bilgisayarımdaki 1660Ti ile başladım ben sonradan hazır sistemle falan biraz üstüne koydum. Zengin etmedi ama iş görür bir para ve iyi bir tecrübe bıraktı diyebilirim.
Aynen ben de kendi adıma senin söylediklerini söyleyebilirim. Benim içinde çok iyi bir tecrübe oldu ve bir çok şey öğrendim. Tek farkımız ben trenin son vagonuna yetişmiştim. Hatta konusu açılmışken hikayemi de kısa bir özetliyeyim. Çok sevdiğim bir abim var valoranttan tanışmıştık. Sonra gerçekten abi kardeş gibi olduk. Bilgisayarlara olan ilgimi bildiği için bir gün mining yapıp yapmadığımı sordu. Ben de daha önce duyduğumu ama hiç ciddi bir şekilde düşünmediğimi söyledim. Sonra sen kesin yap üstesinden gelirsin tarzı bir sohbet geçince ben de bir araştırayım dedim. Baktım kendi kartım RX590 SE ile bile günlük 2 dolar kazanabiliyorum. Dedim bu iş olur gibi. Daha sonrasında haftalarca araştırma yaptım ve indirim kovaladım hangi kartı alayım, hangi kart daha mantıklı olur diye iyice bakındım. Sanırım temmuz ayıydı çok uygun fiyata itopyadan 2 tane 3070Ti alarak bu işe resmi olarak dalmış oldum :D İlk başta bir sandalyenin üstünde tahtalarla iki kart duruyordu. Zamanla kartları arttırdıkça metallerinden kendi rigimi oluşturdum. En son 10 kartım vardı ve bir öğretmen maaşının 1.5 katını kazanıyordum. Bu serüven böyle gitti ETH miningi bitene kadar :D Özlediğim keyifli zamanlardı.

Top Bottom