Neler Yeni

İnceleme MLD 500GB M300 M.2 SSD incelemesi

Phanzox

80+ Silver
Evet arkadaşlar bugün elimde olup birçok kişinin "alınmaz" ve "kötü bir ürün" dediği SSD'nin incelemesini yapacağım. Başlamadan önce şunu belirteyim SSD'yi yaklaşık 1 yıldır dualboot olarak kullanıyorum(Windows 10 Home ve Pro) ve neredeyse 2 haftada bir format atıyorum. Kısaca normal bir kullanıcıdan biraz daha fazla zorluyorum SSD'yi. Şimdi gelelim incelemeye.
Fiyatı:
Akakçe'de şu an 654TL gösteriyor.
CrystalDiskInfo:
-Boştaki sıcaklık:
Ekran Görüntüsü (4).png

-CrystalDiskMark ile test ettikten hemen sonraki sıcaklık değeri (yük altındaki):
Ekran Görüntüsü (3).png

CrystalDiskMark sonuçları:
Ekran Görüntüsü (6).png

Şu ana kadar 1 kere bile mavi ekran yemedim bu SSD ile. Ben memnunun SSD'den. Neredeyse 2500 MB okuma 2000 MB yazma hızı veriyor bu fiyat bandında çok iyi bir hız. SSD'nin kutusunda maksimum 3300 MB okuma 3100 MB yazma hızı vadediyor ancak 650TL'lik bir SSD'den bu kadarını beklemek mantıksız olur. Tek eksisi Dram'i olmaması Windows kurulmicaksa veya bütçe düşük ise tercih edilebilir bu SSD. SSD hakkında sorusu olanlar konunun aşağısına yazabilir mümkün olduğunca cevap vermeye çalışıcağım. Ancak bütçesi olanların tabii ki de drami bulunan bir SSD'ye bakması daha iyi olur.

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,657
İsim
ArtiAnius
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji Haberleri
Evet arkadaşlar bugün elimde olup birçok kişinin "alınmaz" ve "kötü bir ürün" dediği SSD'nin incelemesini yapacağım. Başlamadan önce şunu belirteyim SSD'yi yaklaşık 1 yıldır dualboot olarak kullanıyorum(Windows 10 Home ve Pro) ve neredeyse 2 haftada bir format atıyorum. Kısaca normal bir kullanıcıdan biraz daha fazla zorluyorum SSD'yi. Şimdi gelelim incelemeye.
Fiyatı:
CrystalDiskInfo:
-Boştaki sıcaklık:
Alıntıyı görüntüle

-CrystalDiskMark ile test ettikten hemen sonraki sıcaklık değeri (yük altındaki):
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Şu ana kadar 1 kere bile mavi ekran yemedim bu SSD ile. Ben memnunun SSD'den. Neredeyse 2500 MB okuma 2000 MB yazma hızı veriyor bu fiyat bandında çok iyi bir hız. SSD'nin kutusunda maksimum 3300 MB okuma 3100 MB yazma hızı vadediyor ancak 650TL'lik bir SSD'den bu kadarını beklemek mantıksız olur. Tek eksisi Dram'i olmaması Windows kurulmicaksa veya bütçe düşük ise tercih edilebilir bu SSD. SSD hakkında sorusu olanlar konunun aşağısına yazabilir mümkün olduğunca cevap vermeye çalışıcağım. Ancak bütçesi olanların tabii ki de drami bulunan bir SSD'ye bakması daha iyi olur.
verdiği hızlara ulaşamıyor bu arada bende kullanıyorum max gördüğüm 2400 e 1500 dü sözde verdiği 3300 e 3100 :D

Phanzox

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
verdiği hızlara ulaşamıyor bu arada bende kullanıyorum max gördüğüm 2400 e 1500 dü sözde verdiği 3300 e 3100 :D
Max 3300 e 3100 yazılı kutunun arkasında.Ayrıca inceleme belirttim 650tl bütçede 3300mb okuma 3100mb yazma beklemek mantıksız.Ancak bu bütçede bu hızı verebilecek başka ssd olmadığı için tercih edilebilir.

Ckribrahim

Taç
En İyi Cevap
1
Fiyatı:
CrystalDiskInfo:
-Boştaki sıcaklık:
Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Kötü değil dostum. Vaat edilen değerleri vermiyor sadece sende de gözüktüğü gibi. Diğer türlü zaten güzel. 1TB modelini kullandım ve sattım. Yararlı inceleme diyebiliriz.

Phanzox

80+ Silver
Kötü değil dostum. Vaat edilen değerleri vermiyor sadece sende de gözüktüğü gibi. Diğer türlü zaten güzel. 1TB modelini kullandım ve sattım. Yararlı inceleme diyebiliriz.
Hocam ben kötü demiyorum diğer forumlarda önerince bazı arkadaşlar "çöp","vasat" dediği için öyle yazdım.

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,657
İsim
ArtiAnius
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji Haberleri
bende goodramden daha iyi okuma yazma hızı veriyor diye almıştım ancak drami olmadığına falan dikkat etmemiştim şimdi yeni 1tb lık nvme ssd alıp bunu sata dönüştürücü ile kullanıcam içine windows kurulu zaten sadece oyunları taşıcam o kadar

Hasan344

80+ Gold
Güzel bir ürün bence. Fiyatı uygun olduğu için vaadettigi hızları vermemesi çokta önemli değil bence.

Phanzox

80+ Silver
Güzel bir ürün bence. Fiyatı uygun olduğu için vaadettigi hızları vermemesi çokta önemli değil bence.
Hocam daha detaylı şekilde bir inceleme yapıcam yakında.Kronik sorunu var mı diye bu ürünü kullanan farklı kullanıcılara testini atmasını istedim bakalım cevap gelecek mi?

Hasan344

80+ Gold
Hocam daha detaylı şekilde bir inceleme yapıcam yakında.Kronik sorunu var mı diye bu ürünü kullanan farklı kullanıcılara testini atmasını istedim bakalım cevap gelecek mi?
Evet konuyu gördüm hocam.

Arax

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
471
İsim
Aras Alsanç
Bende 1 yıldır kullanıyorum sorunu yok

Phanzox

80+ Silver
Bende 1 yıldır kullanıyorum sorunu yok
Hocam rica etsem ssd'nin test sonuçlarını bu konuya atabilir misiniz?

Arax

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
471
İsim
Aras Alsanç
Hocam rica etsem ssd'nin test sonuçlarını bu konuya atabilir misiniz?
Şuan bilgisayarın ekran kartını sattım 2200 yazma 2000 okuma diye hatırlıyorum

Top Bottom