Neler Yeni

MNG Kargo Rezilliği

DejavuTN

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Bu konuyu herkesin bu konuda bilgilenmesi için açtım, bun benim başıma gelenler. Siz böyle şeyler yaşamamış olabilirsiniz ama MNG Kargoya hep bir önyargı ile yaklaşmanızı tavsiye ederim.

19.07.2020 tarihinde Trendyoldan 20Kg Dambıl Seti sipariş etmiştim. 20.07.2020 tarihinde aktarma kargosuna verildiği söylendi. (Satın aldığım işletme 1günde muazzam bir iş çıkardı onda sıkıntı yok). 21.07.2020 tarihinde kargomun Ankara'ya ulaştığı ve gün içinde dağıtıma çıkarıldığı söylendi ve artı olarak bu konuda telefonuma mesajda atıldı. (Mesaj özelliğini aşırı beğenmiştim ama yaşadıklarımdan sonra hiçbir işe yaşamadığını da sonradan öğrenmiş oldum). Saat akşam 8'e kadar evde kargoyu bekledim, ne giden var ne gelen. Saat akşam 22:00 gibi interneti açtığımda ve kargo takip sayfasına girdiğimde 'Kargo Teslim Edilemedi' yazısını gördüm. Önce bi şaşırdım sonra yarın konuşurum dedim. Bugün sabah 10'da aradım kargo şubesini. Bi hanımefendi çıktı kargo fatura no'sunu istedi. Söyledikten sonra kargonuz teslim edilememiş dedi. (Acaba nası bildi çok garip he) Bende nedenini sordum. Ne ses var ne seda. Tekrar kargoya çıkacak mı diye sordum. Hayır dedi. Peki hiç çıktımı dedim. Nerden bileyim ben dedi. Bi şaşkınlık daha yaşadım. Bu mu sizin müşteri memnuniyetiniz dedim. Bi celallendi hanımefendi sonra Eğer 2 gün içinde gelmezseniz geri teslim edilir deyip kapattı. Neyse sonra kargo dağıtım yerine kadar gittik. İçeri girdik sorduk kargonun durumunu 'burda' dediler. Peki niye teslim edilemedi diye sorduk. Yine ne ses var ne seda. Bu arada hiçbir çalışanda maske, eldiven veya herhangi bir koruma ekipmanı yok. Üstelik dezenfektanda yok. Sanki memlekette o kadar insan virüsle uğraşmıyo gibi aşırı rahatlar. Ona ayrı sinir oldum zaten. Onu geçtim kargo şubesinde bile paketin bulunması için yaklaşık 15-20 dakika bekledim. Çıkarken herkes maske takıyo siz niye takmıyosunuz? diye sorduğum yine sessizdiler. Bütün çalışanlar telefon dışında sessizlik yemini etmiş gibi ama telefona geçince müşteriyi umarsamadan herşeyi söylüyolar. Bu arada bu yazım bütün MNG kargo şubeleri için geçerli değildir. Ben MNG Kargo Ankara/Abidinpaşa Şubesinde yaşadım bunu. Ama neredeyse aynı olayı Aras Kargo'da da yaşamıştım. O yüzden ne olursa olsun seçme hakkınız varsa MNG ve Aras Kargo KESİNLİKLE SEÇMEYİN!

Dipnot: Kargonuzun ağırlığı yüzünden teslim edilemedi yazsa yine neyse bi tık hak vericem ama sadece teslim edilemedi yazmak insan kandırmaktan başka bir şey değildir.

Gripen

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
milletde süratla problem yaşar ben yaşamam mng ile problem yaşar ben yaşamam. nasıl bir şanşım var ule benim?

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Türkiye'de kargo işini kimse düzgün yapmıyor. Devletin sahip olduğu PTT bile rezalet. Burada kargocu olan arkadaşlar varsa kusura bakmayın işinizi çok kötü yapıyorsunuz. Özetle Türkiye'de sorun yaşanmayan kargo firması yoktur.

arkansas

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Türkiye'de kargo işini kimse düzgün yapmıyor. Devletin sahip olduğu PTT bile rezalet. Burada kargocu olan arkadaşlar varsa kusura bakmayın işinizi çok kötü yapıyorsunuz. Özetle Türkiye'de sorun yaşanmayan kargo firması yoktur.
Amazon'un ''Kolay Gelsin'' kargo benim için sorunsuz gidiyor şu an. Bakalım, onlar da bozmaz umarım.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
938,158
Üyeler
147,488
Son üye
Mehmet Ufuk
Top Bottom