Neler Yeni

Yardım Modem Hatalar (Pkts)

Atlanta

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Sami
Discord
Atlanta#7090
Sorun çözülmüş gibi, hata sıfırlanmış. Hız testi de olması gereken değerde. Böyle devam.
hocam tekrardan yazıyorum uzun zamandır bakmıyordum şimdi tekrardan baktım değerler böyle:

1713295398963.png

kick'te canlı yayın izlerken (720p izliyorum o da) donmalar olmuyordu önceden şuan oluyor bu yüzden olabilir mi hocam?

eğer modemi iade etme şansımız varsa siz de iade et derseniz iade etmeyi denerim onun yerine tenda v12 falan alırım

Lady-Of-Ice

80+ Silver
İlk resimde snr 8 civarıydı; şimdi 14. Mevcut hız yine aynı. Hız düşmemiş; upload da hata yok downloadda var. Down hızını düşürmen lazım.
Tenda'da hız ayarı yok. İss'ne hız düşürme talebinde bulundun mu?

Atlanta

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Sami
Discord
Atlanta#7090
İlk resimde snr 8 civarıydı; şimdi 14. Mevcut hız yine aynı. Hız düşmemiş; upload da hata yok downloadda var. Down hızını düşürmen lazım.
Yok bulunmadım.

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Hatalar genelde hat kalitesiyle alakalı. Hattın kaldıracağı hızdan yüksek hız veya hatta fiziksel sorun varsa olur. Hız ayarı yapılan modem alıp hızını stabil noktaya sabitlerseniz faydası olur.
Neyle alakalı bilmiyorum ama 80Mbps lik hattı 35e bile düşürdük yine de bütmedi bu sorun, sadece daha yavaş hata artışı oluyor. Sebebini bilmiyorum adamlar en son interneti komple kesmişti ben de sorunlardan bıkıp fibere geçmiştim.

slm.ycl02

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,091
İsim
Selim
Snr 1 iken bile sorun yaşamıyordum modemde her şey ona bağlı olmuyor. Elektrik kesintisi sonrası modemin hızlı bağlantı kurması sebebiyle direkt hattaki en yüksek hızı(normalde 80 kusurken)100 mbps cekiyordum diğer modemler bağlantı kurunca snr düşüp 1e iniyordu. Taa ki 1 hafta sonra internet kesilip snr tekrar 8e sabitlenene kadar. Minimum 8 olması gerek diye tutturuyorlar ama yıllarca 4 6 arası kullandım hiçbir sorun yaşamadım. Hat kötüyse modem kötüyse yine kopar yine sıkıntı yaşatır istersen 16mbps yap 100'lük bağlantıyı.
Bu arada Tendada putty ile telnetten bağlanıp kodla hız sabitleyebiliyorsun snr değeri yükselmiş oluyor ama hızı yükseltmek mümkün değil minimum 8 snr'ye kadar hız veriyor. Yeni keenetic almıştım snr 4e indirip 3 4 arası takılırken her zaman 100mbps kullandım ne bir kopma ne bir sıkıntı.

Atlanta

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Sami
Discord
Atlanta#7090
Snr 1 iken bile sorun yaşamıyordum modemde her şey ona bağlı olmuyor. Elektrik kesintisi sonrası modemin hızlı bağlantı kurması sebebiyle direkt hattaki en yüksek hızı(normalde 80 kusurken)100 mbps cekiyordum diğer modemler bağlantı kurunca snr düşüp 1e iniyordu. Taa ki 1 hafta sonra internet kesilip snr tekrar 8e sabitlenene kadar. Minimum 8 olması gerek diye tutturuyorlar ama yıllarca 4 6 arası kullandım hiçbir sorun yaşamadım. Hat kötüyse modem kötüyse yine kopar yine sıkıntı yaşatır istersen 16mbps yap 100'lük bağlantıyı.
Bu arada Tendada putty ile telnetten bağlanıp kodla hız sabitleyebiliyorsun snr değeri yükselmiş oluyor ama hızı yükseltmek mümkün değil minimum 8 snr'ye kadar hız veriyor. Yeni keenetic almıştım snr 4e indirip 3 4 arası takılırken her zaman 100mbps kullandım ne bir kopma ne bir sıkıntı.
Daha yeni müşteri hizm. Aradım durumu anlattım ancak hat değerlerinin normal olduğunu, bir sorun olmadığını falan söyledi kadın. Dedim ki paket kaybı falan oluyor 1080p canlı yayın izleyemiyorum yeni modem takıldıktan sonra dedi hattinizda bir sıkıntı yok fln dedim teknik ekip gönderebilir misiniz göndermediler. Tesisatta sorun olabilir falan dedim personeliniz yeni modemden önce dsl kablosunu fln yeniden bağlamış yok. Gondermediler. Ne yapmam lazım?

slm.ycl02

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,091
İsim
Selim
Daha yeni müşteri hizm. Aradım durumu anlattım ancak hat değerlerinin normal olduğunu, bir sorun olmadığını falan söyledi kadın. Dedim ki paket kaybı falan oluyor 1080p canlı yayın izleyemiyorum yeni modem takıldıktan sonra dedi hattinizda bir sıkıntı yok fln dedim teknik ekip gönderebilir misiniz göndermediler. Tesisatta sorun olabilir falan dedim personeliniz yeni modemden önce dsl kablosunu fln yeniden bağlamış yok. Gondermediler. Ne yapmam lazım?
Gelen kabloda ek var mı? Ya yeniden bağlanan hat ya da modem gibi geliyor bana. Tekrar farklı bir modern deneme şansın olsaydı net bir şey çıkardı. Ama dediğine göre modemden kaynaklı.

Atlanta

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Sami
Discord
Atlanta#7090
Gelen kabloda ek var mı? Ya yeniden bağlanan hat ya da modem gibi geliyor bana. Tekrar farklı bir modern deneme şansın olsaydı net bir şey çıkardı. Ama dediğine göre modemden kaynaklı.
Paylaşıyorum hocam:
IMG_20240417_140914.jpg

Telefon direğinden kablo evin icinde geliyor bu şekilde. (Gelen personel bu bantlı yeri yeniden yapmış.)

Lady-Of-Ice

80+ Silver
Vdsl işi biraz sıkıntılı biliyorsun; fiber olmayan ne yapsın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Teori ile pratik birbirini tutmayabiliyor. Biraz hat kalitesi, biraz modem (tolere etmekte büyük katkısı var), biraz lokasyon etkili.
Snr 8 altı sorun yaşamayanda var, 8 üstü olup sıkıntı yaşayanda. Upload da hata olmayıp, download da olması büyük ihtimal hattın bu hızı kaldıramaması ile alakalı. Eve gelen kablo dış hat kablosu yani kaliteli kablo; yalnız ek kablosu nasıl bilmiyoruz. Eki yakla bakır tel kablosuyla bağlayıp kontrol etmekte fayda var. Farklı modemle denemekte gerek; fakat arkadaşın modem yenilenmiş.Deneme yanılma yöntemiyle yapmaktan başka çare yok.

Son düzenleme:

Atlanta

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Sami
Discord
Atlanta#7090
Vdsl işi biraz sıkıntılı biliyorsun; fiber olmayan ne yapsın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Teori ile pratik birbirini tutmayabiliyor. Biraz hat kalitesi, biraz modem (tolere etmekte büyük katkısı var), biraz lokasyon etkili.
Snr 8 altı sorun yaşamayanda var, 8 üstü olup sıkıntı yaşayanda. Upload da hata olmayıp, download da olması büyük ihtimal hattın bu hızı kaldıramaması ile alakalı. Eve gelen kablo dış hat kablosu yani kaliteli kablo; yalnız ek kablosu nasıl bilmiyoruz. Eki yakla bakır tel kablosuyla bağlayıp kontrol etmekte fayda var. Farklı modemle denemekte gerek; fakat arkadaşın modem yenilenmiş.Deneme yanılma yöntemiyle yapmaktan başka çare yok.
Hocam modem ayarladim bir tane müsait zamanda ondan da deneyeceğim inşallah bir şeyler buluruz. Teşekkür ederim bu arada. Ha birde eğer yap derseniz adamın yaptığı eki yeniden yapabilirim

Atlanta

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Sami
Discord
Atlanta#7090
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri