Neler Yeni

Modem ile Router'in farkı nelerdir ne zaman router kullanılır ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Enes Yılmaz
Öncelikle herkese merhabalar benim aklıma takılan bir kaç soru var ,son zamanlarda karşıma çıkan Router aleti ne olduğunu ve tam olarak ne işe yaradığını bilmiyorum Internet'te gördüğüm bu cihaz hakkında ufak tefek araştırmalar yapsam da araştırdığım yerdeki insanlar reklam yapmaktan cihazın ne olduğunu açıklamayı unutuyorlar, bundan sebep de izninizle sizlere aklıma takılan bir kaç soru soru sormak istiyorum

1-ben şuana kadar 3 kere Türk Telekom adlı şirketten internet bağlattım bana verdikleri modem hem kablosuz hem de lan seçeneğini sunan bir modemdi bunlara rağmen neden Router kullanma ihtiyacı duyayım ?

2-şuanda kullandığım internet 50mps fiber alt yapılı bir internet bu interneti bağlatırken bana bir modem vereceklerini ve bu modemden de ek olarak her ay ücret alacaklarını söylediler modemde hem 2.4 GHz hem de 5 GHz kanalı bulunuyor ve hız testi yapınca da normal bir sonuç veriyor ,buna rağmen ek bir Router alsam daha hızlı bir internet bana sunabilir mi yoksa internette okuduğum gibi modemin içinde mi geliyor ama aynı zamanda okuduğum kaynakta bunu pek önermiyorlardı nedeni nedir?

3-peki Routeri günlük hayatta kimler neden kullanır

soruları buraya kadar okuyup cevaplayanlar için çok teşekkür ederim

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,462
Üyeler
138,357
Son üye
wiken22
Top Bottom