Neler Yeni

Öneri Modem Önerisi 1000 TL

memruh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
ahmet saplı
o modem ile bilgisayar arasındaki iletişim bahsediyor.
anladım hocam
Mesaj otomatik birleştirildi:

o modem ile bilgisayar arasındaki iletişim bahsediyor.
Bu dediğiniz şeyin cevabı mıdır peki hocam?

1682647068402.png

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,414
İsim
Hakanbey
Dostum araştırdım Şöyle bir durum var Fiber internet destekli modem satışı nerdeyse yok kadar az olanlarında wifi performasnları yerlerde Sen hattını bağlat büyük ihitimalle İSS firması sana Hattını destekleyen bir modem verecektir 1000lik ise eğer Baktın modemin wifi performansı hoşuna gitmedi sağlam bir router alırsın Onunla wifi yayını yaparsın. Şu noktada alışveriş yapman sakıncalı olabilir.

memruh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
ahmet saplı
Dostum araştırdım Şöyle bir durum var Fiber internet destekli modem satışı nerdeyse yok kadar az olanlarında wifi performasnları yerlerde Sen hattını bağlat büyük ihitimalle İSS firması sana Hattını destekleyen bir modem verecektir 1000lik ise eğer Baktın modemin wifi performansı hoşuna gitmedi sağlam bir router alırsın Onunla wifi yayını yaparsın. Şu noktada alışveriş yapman sakıncalı olabilir.
modeme ihtiyacım var hocam internetimi dalgalatıyor ve yayın yaptırtmıyor. 6000 bitrate veremiyorum 2 haftadır bozuldu galiba, 3000 verebiliyorum hatta drop giriyor ara ara

türk telekom ekipleri geldi kendi aletini taktı 75 mbps alyıor benim modemde 65 görüyor

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,414
İsim
Hakanbey
anladım hocam

Bu dediğiniz şeyin cevabı mıdır peki hocam?

Alıntıyı görüntüle
evet doğrudur ancak İSS firmasının getireceği cihaz daha stabil çalışabilir ve Problem yaşadığında müdahale hızı artabilir. Genelde İSS firmaları kendi yazılımları ile çalıştığı için farklı Yazılımı olan cihazlara müdahalede vakit alan durumlar yaşanabiliyor BU noktada İSS firmasının vereceği modem hoşunuza gitmez ise Farklı bir cihazda yönelmeniz en mantıklı seçenek olacaktır.

memruh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
ahmet saplı
evet doğrudur ancak İSS firmasının getireceği cihaz daha stabil çalışabilir ve Problem yaşadığında müdahale hızı artabilir. Genelde İSS firmaları kendi yazılımları ile çalıştığı için farklı Yazılımı olan cihazlara müdahalede vakit alan durumlar yaşanabiliyor BU noktada İSS firmasının vereceği modem hoşunuza gitmez ise Farklı bir cihazda yönelmeniz en mantıklı seçenek olacaktır.
anladım ilginiz için teşekkür ediyorum hocam çok sağolun

RuhDoc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Talha Pehlivan

Bu ürünü çok öneren var bilginiz olsun hocam.
Bu cihaz 100 mbps'ye kadar fiber internet destekler. Port sınırı ve kaybı ile fiberde maks 95 mbps alırsın.
Keenetic tarafında 1000 mbps'ye kadar hız alabilmek için en az Hero DSL ya Extra DSL KN-2112 modeli tercih etmen gerekir. Bu cihazlar wifi5 destekli olduğu içinde kablosuz 500-600 mbps mak hız alabilirsin 5GHz üzerinden

Wifi6 tercihli Keenetic Hopper DSL mevcut ama fiyatı da biraz tuzlu

İSS cihazlarının stabil çalışacağını söylemek doğru değildir

Genel hattıyla Türk Telekom altyapısında verilen cihazlar "sakatlanmış" cihazlardır.
Turkcell altyapısında kullanılan cihazlar ise hem "sakatlanmış" hem de "kör edilmiş" cihazlardır

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,414
İsim
Hakanbey
Bu cihaz 100 mbps'ye kadar fiber internet destekler. Port sınırı ve kaybı ile fiberde maks 95 mbps alırsın.
Keenetic tarafında 1000 mbps'ye kadar hız alabilmek için en az Hero DSL ya Extra DSL KN-2112 modeli tercih etmen gerekir. Bu cihazlar wifi5 destekli olduğu içinde kablosuz 500-600 mbps mak hız alabilirsin 5GHz üzerinden

Wifi6 tercihli Keenetic Hopper DSL mevcut ama fiyatı da biraz tuzlu

İSS cihazlarının stabil çalışacağını söylemek doğru değildir

Genel hattıyla Türk Telekom altyapısında verilen cihazlar "sakatlanmış" cihazlardır.
Turkcell altyapısında kullanılan cihazlar ise hem "sakatlanmış" hem de "kör edilmiş" cihazlardır
stabilden kasıt uzak müdahale sürecinin kısa olması sebebiyle çözüme hızlı ulaşılması sebebi ile söylediğim bir şey. Farklı modemlerde İSS firmaları uzak destek vermiyor Ve bilinçli bir kullanıcı değilse ev sahibi çok fazla vakit kaybı yaşanabiliyor. Bu yüzden stabil olma durumu Kendi cihazları ile daha çok mümkündür.

RuhDoc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Talha Pehlivan
stabilden kasıt uzak müdahale sürecinin kısa olması sebebiyle çözüme hızlı ulaşılması sebebi ile söylediğim bir şey. Farklı modemlerde İSS firmaları uzak destek vermiyor Ve bilinçli bir kullanıcı değilse ev sahibi çok fazla vakit kaybı yaşanabiliyor. Bu yüzden stabil olma durumu Kendi cihazları ile daha çok mümkündür.
Yaptıkları çoğu müdahale cihazı yeniden başlatmak en azından benim başıma gelen

o da işte cihazın bir sonraki şişine kadar bir süre idare ediyor

TT fiber, kablonet kablo altyapı, turkcell superonline fiber hepsinde de aynı durumlar

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,414
İsim
Hakanbey
Yaptıkları çoğu müdahale cihazı yeniden başlatmak en azından benim başıma gelen

o da işte cihazın bir sonraki şişine kadar bir süre idare ediyor

TT fiber, kablonet kablo altyapı, turkcell superonline fiber hepsinde de aynı durumlar
Cihazı kullanıcı hard reset attığında bilinçsiz bir şekilde Kullanıcı adı ve şifresi otomatik geri gelebiliyor. Ancak Bunu harici bir modemde yaptığınız bu bilgiler geri gelmiyor İSS firmasıda bu konuda destek vermiyor. Kendi modemi değilse, Bir çok müşterime bu sebepten hizmet çok verdim 1000TL servis ücreti kestim. Bunları yaşamamak için İSS firmasının verdiği modemle devam etmek mantıklı düşüncesini ortaya bıraktım tabii ki memnun kalınmayan zamanlarda değiştrilebilir. Bunuda söyledim zaten Stabilden kasıt sorunsuzluk yapılan hatalara uzaktan destek verilerek çözüme ulaşılması v.b durumlar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
102
İsim
Kemal Yerebakan
İlgilendiği Kategoriler
Modem-Router
Ürünlerin teknik verilerinde port hızları bazen ayrı ayrı farklı olabiliyor.
Genelde son zamanlar bir çok marka-model cihaz tüm portları aynı özelliğe sahip gelsede yine de piyasada wan portu 1000 lan portları 100mbit switche sahip cihazlarda vardır.

Keenetic ürünlerinde tüm portlar aynıdır. 100 ise 100, 1000 ise 1000. Çünkü tüm Keenetic modellerinde tüm portlar hem Lan hem Wan olarak da ayaralanabilir.

1000TL bütçe ile Keenetic tarafında gigabit portlu bir DSL router mevcut değil. Yeni gelen KN-2112 model numaralı revizeli Keenetic Extra DSL, mevcut Hero DSL ile aynı işlemci ve bellek miktarına sahiptir. Fiyatı biraz daha uygun olmasının sebebi. Tek USB2.0 portu ve 4 ethernet portuna sahip olmasıdır. Ayrıca revize olan Extra DSL gigabit port, işlemci ve bellek değişikliği yanına Wi-Fi tarafında da mimo özelliklerine kavuşmuştur.

Top Bottom