Neler Yeni

Monitör Çözünürlük Sorunu

axzen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Buğra Ünal
Bütçe
6
Arkadaşlar, öncelikle selamlar. Geceden beri uğraş gösterdiğim bir sorunum var fakat hala bir sonuca kavuşturamadım. Hemen olayı sizlere anlatayım , LG 22m38a-b 60 hz monitörüm var, overclock ile monitörü 75 hz yaptım. Daha sonrasında bu monitörü değiştirme kararı aldım ve overclock yaptığım programdan kurtulmak istedim. Programdan kurtuldum kurtulmasına ama daha büyük sorunla karşılaştım. Soruna örnek verecek olursam, nvdia denetim masasında çözünürlüğü 1280 960'a alıyorum fakat monitörün üst ve alt tarafında black barlar kalıyor. Monitör menüsünden çözünürlüğe bakıyorum ve 1280 1024 çözünürlüğüyle karşılaşıyorum. Sadece 1280 960'la da sınırlı değil. Birkaç çözünürlükte de buna benzer sorunlar mevcut. Programı sıfırlayıp bilgisayarıma defalarca restart attım ama değişen bir şey olmadı. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim, iyi günler.

TMLN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Sertaç ALAN
o çözünürlüğü neden yapmaya çalıştığını anlayamadım ama çözünürlük işini intelin denetim masası gibi bir şeyi var sağ tıkta ordan yaparsan düzeltebilirsin ekrana sığdır falan.

axzen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Buğra Ünal
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
o çözünürlüğü neden yapmaya çalıştığını anlayamadım ama çözünürlük işini intelin denetim masası gibi bir şeyi var sağ tıkta ordan yaparsan düzeltebilirsin ekrana sığdır falan.
cs:go oynarken 1280 960 çözünürlüğünü tercih ediyorum. Onunla alakası var, intel denetim masası nedir?

TMLN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Sertaç ALAN
cs:go oynarken 1280 960 çözünürlüğünü tercih ediyorum. Onunla alakası var, intel denetim masası nedir?
sağ tık grafik özellikleri var intelin orda çözünürlüğü ayarlayıp ekrana sığdır dersen sorunun çözülür de monitörün çözünürlüğünüü niye değiştiriyorsun ki oyununkini değiştir sadece.

axzen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Buğra Ünal
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
sağ tık grafik özellikleri var intelin orda çözünürlüğü ayarlayıp ekrana sığdır dersen sorunun çözülür de monitörün çözünürlüğünüü niye değiştiriyorsun ki oyununkini değiştir sadece.
Sorunum ekrana sığdırması değil ki, seçtiğim çözünürlüğün dışındaki çözünürlük uygulanıyor.

TMLN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Sertaç ALAN
:/ size yardımcı olamayacağım o zaman ama yine dediğim gibi monitörün çözünürlüğünü değiştirmektense sadece oyundan değiştirseniz de olur.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
981,753
Üyeler
155,301
Son üye
bedo53
Top Bottom