Neler Yeni

MONİTÖR HOPARLÖRÜNDEN SES GELMİYOR

Thantra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Mehmet Emin
Merhaba LG Marka eski monitörümü iş yerinde kullanıyorum. Sesini açamıyorum konuya hakim kişiler yardımcı olabilirse mutlu olurum. Herkese şimdiden teşekkürler.

LG 22MK400H 21.5" 1ms 75Hz (HDMI+Analog) FreeSync Full HD Gaming Monitör

Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Burhan Bey
Monitörde hoparlör var mı yok mu bilmiyorum ama monitörün kullandığınız PC kasasına HDMI ile bağlı olduğundan emin olun, ayrıca pc den ses çıkış aygıtını monitör olarak seçmeniz gerekiyor.

Thantra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Mehmet Emin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Monitörde hoparlör var mı yok mu bilmiyorum ama monitörün kullandığınız PC kasasına HDMI ile bağlı olduğundan emin olun, ayrıca pc den ses çıkış aygıtını monitör olarak seçmeniz gerekiyor.
Hocam var diye biliyorum. Çünkü monitör ayarlarında volume falan yazıyor. HDMI ile ekran kartına bağlı monitör.

Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Burhan Bey
Tamam hocam, masaüstünde sağ dipte saatin ordaki ses simgesine sağ tıklayıp ses ayarlarından çıkış aygıtını monitör olarak seçin, çalışması lazım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Burhan Bey
Monitör ayarlarına bakın o zaman, normalde ses almanız gerekirdi, mute a almış olabilir misiniz?

Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Burhan Bey
Ekran kartı sürcünüzü güncelleyebilirsiniz, bazen ses sürücüsü kurulumu atlanabiliyor, kurulum sırasında ses sürücüsün seçili olduğunu teyit edin.

BabaVoss7

80+ Silver
Monitörde hoparlör olmayıp ses çıkışı varsa eğer gelmeyebilir. Ayrıca hoparlör takmak için yer koyuyorlar genelde. Eğer olduğuna kesin eminseniz bilemem. Ama genel olarak karıştırılan şeyler bunlar. Ses çıkışı gözükmesi hoparlör oldduğu anlamına gelmez

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,853
İsim
bilo
Discord
b1l0
Biraz bakındım, monitörünüzde dahili hoparlör bulunmuyor galiba. Ayarlar kısmında gözüküyor olabilir ama bu kesin hoparlör var anlamına gelmez.

SERIAN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
Ömer
Bildiğim kadarıyla o monitörde hoparlör yok, sadece 3.5 mm kulaklık çıkışı var. Sizin dediğiniz volume ayarıda oraya bağlı olacak kulaklığın ses seviyesini ayarlamak için vardır.

Thantra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Mehmet Emin
Bildiğim kadarıyla o monitörde hoparlör yok, sadece 3.5 mm kulaklık çıkışı var. Sizin dediğiniz volume ayarıda oraya bağlı olacak kulaklığın ses seviyesini ayarlamak için vardır.
Başka bir forumda var diye görmüştümde biraz daha araştırayım o zaman. Yardım eden herkese zaman ayırdığı için teşekkürler.

Top Bottom