Neler Yeni

Monitör neden açılmıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Eren
Arkadaşlar selam bilgisayarı çalıştırıyorum monitörüme görüntü gelmiyor. Monitörümün iki girişi var hdmi ve vga ama ikisinlede ayrı ayrı denememe rağmen görüntü gelmiyor. Monitör çalışıyor laptopa bağlayıp test ettim. Sorunun monitörden kaynaklanmadığını anladım. Geriye sorunu tespit etmek için 11 yıllık eski püskü kasa kaldı. Sorun bilgisayar bileşenleri olan güç kaynağı, ekran kartı, anakart ve ramden kaynaklı olabilir. Ramleri çıkarıp taktım fakat tek tek denemeyi unuttum. Tek tek denesem belki de ramlerden birinin arızalı olduğunu anlayabilirdim, sorunu tespit edebilirdim. Ama maalesef unuttum. Sizce monitöre görüntü gelmemesi neyden kaynaklı olabilir? Gönderime cevap veren, ilgilenen herkese teşekkür ederim. Fotoğraflar ekleyeceğim bilgisayar çalışırken, anakartın üzerinde yan yana yanan 4 ışık gördüm. Bunlardan 3 tanesi yeşil renk olarak yanarken, hemen sağdaki 4. ışık kırmızı yanıyor. Acaba monitörün açılmama nedeni o kırmızı ışık mı? Kırmızı ışık neyin hatalı olduğunu gösteriyor olabilir? Cevaplarınızı bekliyorum.

Ekler

• B022E301-52EB-4F79-ABB4-753ED9CB3713.jpeg
    B022E301-52EB-4F79-ABB4-753ED9CB3713.jpeg
    833.2 KB · Hit: 44
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
953,363
Üyeler
150,261
Son üye