Neler Yeni

Monitör Tercihi MSI/ASUS

Zann Esu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Burak YENİPAZARLI
Arkadaşlar merhaba. Üç monitör arasında kaldım MSI Optix Mag274QRF ve ASUS TUF Gaming VG27AQL1A/VG27AQ1A. Aklıma takılan soru aktif kullanan arkadaşlar var ise birinci ağızdan ışık sızması, IPS parlaması ve ölü piksel durumları hakkında tecrübesi olanlar seçim konusunda yardımcı olabilirler mi? İnşaat mühendisiyim AutoCAD, ideCAD, Revit, ETABS,TEKLA Structures,SAP2000(Siyah arka plan bazlı oldukları için ışık sızmasından ve IPS parlamasından korkmaktayım) vb. programlar kullanmaktayım. Ayrıyeten FPS , MMO , MOBA oyunlarını seven biriyim. Renk skalası genişliğinden dolayı IPS panel tercih etmek istiyorum lâkin önerebileceğiniz monitörler var ise görüşlerinize açığım(VA Panel dahil olmak üzere). Minimal özellikler olarak 1440p 144 hz 1 ms düz ekran göz önünde bulundurmaktayım. Bütçe ise; 6000-7000 TL arası.
Sistem olarak;
ASUS TUF Gaming RTX 3070 v2 ekran kartı
ASUS TUF Gaming Z690 plus wifi d5 anakart
Intel i7-12700k işlemci
Kingston Fury beast ddr5 dual 2x16 4800 Mhz
ASUS TUF Gaming PSU 750W 80-Bronze
MSI MAG Gungnir 111R Kasa kullanmaktayım.

Son düzenleme:

Kadir_1987

80+ Silver
Arkadaşlar merhaba. Üç monitör arasında kaldım MSI Optix Mag274QRF ve ASUS TUF Gaming VG27AQL1A/VG27AQ1A. Aklıma takılan soru aktif kullanan arkadaşlar var ise birinci ağızdan ışık sızması, IPS parlaması ve ölü piksel durumları hakkında tecrübesi olanlar seçim konusunda yardımcı olabilirler mi? İnşaat mühendisiyim AutoCAD, ideCAD, Revit, ETABS,TEKLA Structures,Revit,SAP2000(Siyah arka plan bazlı oldukları için ışık sızmasından ve IPS parlamasından korkmaktayım) vb. programlar kullanmaktayım. Ayrıyeten FPS , MMO , MOBA oyunlarını seven biriyim. Renk skalası genişliğinden dolayı IPS panel tercih etmek istiyorum lâkin önerebileceğiniz monitörler var ise görüşlerinize açığım(VA Panel dahil olmak üzere). Minimal özellikler olarak 1440p 144 hz ve 1 ms göz önünde bulundurmaktayım. Bütçe ise; 6000-7000 TL arası.
Sistem olarak;
ASUS TUF Gaming RTX 3070 v2 ekran kartı
ASUS TUF Gaming Z690 plus wifi d5 anakart
Intel i7-12700k işlemci
Kingston Fury beast ddr5 dual 2x16 4800 Mhz
ASUS TUF Gaming PSU 750W 80-Bronze
MSI MAG Gungnir 111R Kasa kullanmaktayım.
Ben de sizinle aynı monitör'ü takip etmekteyim.
Msi Mag274QRF.
Detaylı kullanım video'larına bakmanızı ve fikir sahibi olmanızı tavsiye ederim.
Birçok iş için gayet ideal olduğunu duydum ve izledim.
5.690 TL şuan da en ucuzu.
5.000 TL'nin altına düşmesini bekliyorum ve alacağım inşaallah.
Size de şimdiden hayırlı olsun.

Zann Esu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Burak YENİPAZARLI
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Kağıt üzerinde beklentilerimi karşılıyorlar, evet. Video'ları izledim fakat genel de taraflı yorumlamalar olduğu için tereddütlerimi gidermedi. Amazon üzerindeki kullanıcı yorumlarında genelde ileri ki süreçlerde ölü piksellerin arttığı yönünde. Bunun yanı sıra MSI Türkiye servisinin de 5 ölü piksele kadar monitörü garanti kapsamında görmemesi gerçeği ASUS'a yöneltiyor beni. ASUS'ta ise problemim 120 hz üzerinde 1.07 milyar renk teknolojisini kullanamamak ve yukarıda belirtmiş olduğum belli başlı panel sıkıntıları. Umarım fiyat düşüşünü yakalar ve kullanım amacınıza hizmet edecek monitöre sahip olursunuz.

Kadir_1987

80+ Silver
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Kağıt üzerinde beklentilerimi karşılıyorlar, evet. Video'ları izledim fakat genel de taraflı yorumlamalar olduğu için tereddütlerimi gidermedi. Amazon üzerindeki kullanıcı yorumlarında genelde ileri ki süreçlerde ölü piksellerin arttığı yönünde. Bunun yanı sıra MSI Türkiye servisinin de 5 ölü piksele kadar monitörü garanti kapsamında görmemesi gerçeği ASUS'a yöneltiyor beni. ASUS'ta ise problemim 120 hz üzerinde 1.07 milyar renk teknolojisini kullanamamak ve yukarıda belirtmiş olduğum belli başlı panel sıkıntıları. Umarım fiyat düşüşünü yakalar ve kullanım amacınıza hizmet edecek monitöre sahip olursunuz.
Bahsettiğiniz monitör'ü yani Msi Mag274QRF modelini kullanan 1-2 arkadaş vardı.
İsterseniz gün için de konuyu tekrar yükseltin ve görüp cevap vereceklerdir.

Saygılar.

Zann Esu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Burak YENİPAZARLI
Bahsettiğiniz monitör'ü yani Msi Mag274QRF modelini kullanan 1-2 arkadaş vardı.
İsterseniz gün için de konuyu tekrar yükseltin ve görüp cevap vereceklerdir.

Saygılar.
Bilgilendirmeniz için tekrardan teşekkür eder, iyi forumlar dilerim.
Saygılarımla.

Gorfo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
740
İsim
Gorfo gorfo
ASUS TUF Gaming VG27AQL1A bende bu modeli uzun süredir takip ediyorum ve bunu alacağım reis çok dolu dolu bir monitör bu senin de işini görecek bu fiyatta bana göre en iyisi

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,152
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Şuna bakabilirsiniz

4BFBE2EE-EE5C-4CB7-8A01-02258D48E96A.png

Zann Esu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Burak YENİPAZARLI
ASUS TUF Gaming VG27AQL1A bende bu modeli uzun süredir takip ediyorum ve bunu alacağım reis çok dolu dolu bir monitör bu senin de işini görecek bu fiyatta bana göre en iyisi
Öncelikle fikriniz için teşekkür ederim.Kağıt üstü performansı ihtiyaç olarak karşılıyor evet. Ama öğrenmeye çalıştığım noktalar kullanım esnasındaki etkenler. Tekrar tekrar geri gönderip garanti veya iade süreçlerine dahil olmadan tek seferde çözmek istiyorum açıkcası bu sorunu.Daha önce kullanmış tecrübe etmiş arkadaşınız var mı acaba?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Öneriniz için teşekkür ederim. Fakat düz(flat) ekran bakıyorum. Curved(kavisli) olması durumunda ise 1800R ve üstü bir ekran gerekiyor, kullanacağım programlar dahilinde. Bir de odyssey serileri hakkında çok fazla şikayet ile karşılaştım. Önyargı oluşturmuş bir model kendileri :p

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,152
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Öncelikle fikriniz için teşekkür ederim.Kağıt üstü performansı ihtiyaç olarak karşılıyor evet. Ama öğrenmeye çalıştığım noktalar kullanım esnasındaki etkenler. Tekrar tekrar geri gönderip garanti veya iade süreçlerine dahil olmadan tek seferde çözmek istiyorum açıkcası bu sorunu.Daha önce kullanmış tecrübe etmiş arkadaşınız var mı acaba?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Öneriniz için teşekkür ederim. Fakat düz(flat) ekran bakıyorum. Curved(kavisli) olması durumunda ise 1800R ve üstü bir ekran gerekiyor, kullanacağım programlar dahilinde. Bir de odyssey serileri hakkında çok fazla şikayet ile karşılaştım. Önyargı oluşturmuş bir model kendileri :p
Anladım kral umarım aradığını bulursun keyifli kullanımlar şimdiden

Ritim Ustası

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,070
İsim
Mehmet Yılmaz
Kardeş bu sistem ne kadar tuttu böyle masraflı DDR5 sistemi kuran biri monitörede en az 10000 rahat verir o baktığın monitörleri ben çok araştırdım dört dörtlük monitör değiller

Zann Esu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Burak YENİPAZARLI
Kardeş bu sistem ne kadar tuttu böyle masraflı DDR5 sistemi kuran biri monitörede en az 10000 rahat verir o baktığın monitörleri ben çok araştırdım dört dörtlük monitör değiller
40 civarıydı sanırım da sisteme harcadığımız için monitöre dediğin ücretlendirmede bütçe kalmadı :D Bu klasmanda bildiğin monitörler varsa paylaşırsan sevinirim.Gönül isterdi ki bende bi 4k UHD alayim ama ...

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,981
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113