Neler Yeni

Yardım monitörden pat diye ses geldi ve ekran gitti

nafrican

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
irfan
Selamlar video izlerken patlama tarzı çok yüksek olmayan bir sesten 5 10 saniye sonra görüntü gitti. Ekran gittikten sonra kulakliktan videoyu hala duyabiliyordum. Monitörün tuşundan kapatıp açarken yarım saniyeliğine görüntü geliyor ve geri siyah ekrana dönüyor. Tamirciye götüreceğim fakat sorunu bilen veya yaşamış birileri varsa nedenini ve olası çözüm yolunu yazarsa sevinirim.

GELİŞME
Tamirciye götürdüm ledlerinde sıkıntı olduğunu söyledi. Ekranı açmanın zaten zor olduğunu curved olduğu için ekstra riskli ve zor olduğunu söyledi. Garanti vermeyerek 1000tl ücret çıkardı. Şuan değerlendiriyorum ama başka çarem yok gibi sizce ne yapılabilir?

Son düzenleme:

TRecoN

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
248
İsim
Aytaç Şükrü YALÇIN
akım korumalı priz kullanıyodum zaten acaba anakart ile alakali mi diye dusunuyorum
Bende akım korumalı priz kullanıyordum. Ama kasa ve monitör akım korumalı prize taktığım üçlü prize takılıydı. Akım koruma korumadı. Ama ısıtıcıyı taktığımda 2500w çalıştığından direkt kapatmıştı. Kasamdaki PSU 650w gelse gelsee 750 what çekmiştir en fazla. Kasaya bir şey olmadı ama benim monitör yandı.

n7cati

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,072
İsim
Necati
Instagram
https://www.instagram.com/n2cati/
Discord
2893
Selamlar video izlerken patlama tarzı çok yüksek olmayan bir sesten 5 10 saniye sonra görüntü gitti. Ekran gittikten sonra kulakliktan videoyu hala duyabiliyordum. Monitörün tuşundan kapatıp açarken yarım saniyeliğine görüntü geliyor ve geri siyah ekrana dönüyor. Tamirciye götüreceğim fakat sorunu bilen veya yaşamış birileri varsa nedenini ve olası çözüm yolunu yazarsa sevinirim.

GELİŞME
Tamirciye götürdüm ledlerinde sıkıntı olduğunu söyledi. Ekranı açmanın zaten zor olduğunu curved olduğu için ekstra riskli ve zor olduğunu söyledi. Garanti vermeyerek 1000tl ücret çıkardı. Şuan değerlendiriyorum ama başka çarem yok gibi sizce ne yapılabilir?
Arkadaşların dediği gibi büyük ihtimalle Kondansatör patlamış veya panelde bulunan ledler'de patlamış olabilir. Garantiye verin direkt 1000tlye.

nafrican

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
irfan
Arkadaşların dediği gibi büyük ihtimalle Kondansatör patlamış veya panelde bulunan ledler'de patlamış olabilir. Garantiye verin direkt 1000tlye.
yanlış anladınız sanırım götürdüğüm tamirci riskli bi iş dedi ve tamir garantisi vermedi. Yoksa monitör 4 senelik garantisi bitmiştir şimdiye kadar.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,043
Üyeler
140,752
Son üye
aslanemir123
Top Bottom