Neler Yeni

MONİTÖRDEN YÜKSEK CPU KULLANIMI VE DROP OLURMU

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

invy

80+ Bronze
Çoklu Konu, Spam
RTX 3050
İ3 12100F
Goodarm 2300 1700 M2
2X8 3200 XMP AÇIK
GameBooster 550+80W

10 YILLIK 59 hz LG LCD 22 İNCH Monitör VGA TO HDMİ + 10 YILLIK VGA KABLOSU İLE KULLANILIYOR

Arkadaşlar sistemimde 3 aydır Yüksek cpu kullanımı ve fps drop problemi var oyunları 2k da 1080p ultra açsam bile drop veya cpu çok yüksek oluyor en bariz Fortnite ve Pubg de oluyor bu monitörden kaynaklımı Videoları bir incelermisin çünkü

3 aydır çözebilen kişi yok çünkü ortada sorun yokken sorun yaşıyorum. Videolarda bazı droplar belli olmuyor ama ben çok bariz hissediyorum

Mesaj otomatik birleştirildi:

@yolgezer74

Son düzenleme:

invy

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bunda olma gibi bir durumu varmı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
310
İsim
Tekirdağlı Erşan Kuneri
yazılım kaynaklı.eski ekran kartı driverını yüklersen sorun düzelebilir.benzer sorunu bende amd tarafında yaşadım.bu şekilde çözdüm.

Dahası  
Reaksiyon skoru
310
İsim
Tekirdağlı Erşan Kuneri
tamam işte o ilk günkü driverı kaldır başka bir driver yükle.1-2 sene önce gtx750 vardı aynı sorunu bende yaşadım ac origins oyununda.yeni diver yüklemiştim %100 cpu kullanıyordu ve bu yüzden oyundan atıyordu.internetten araştırdım çok eski bir driver öneriyorlardı bu oyun için.onu kurmuştum sorun bitmişti.fakat bu seferde wolfeinştein the new Colossus oyununda sorun olmuştu.mesela oyundaki kadın generalin şişman bir kızı vardı.onun gözlerini ve yüzünü oyunun bazı yerlerinde öyle tuhaf gösteriyordu ki gülmekten kırılırsın.gözleri yuvalarından fırlamıştı ve uzamıştı şişman kızın.bunun gibi grafik hataları işte.bende origins oynarken eski driverı yüleyordum wolf oynarken yeni driverı.çok sıkıcı durumlardı hakkaten.kafam bozuldu geçen sene rx 6400 aldım sorun kalmamıştı.ikisini de driver değiştirmeden oynayabiliyordum.hatırlıyorum çok eskiden hd 4650 im vardı.dirverdan kaynaklı bf2 de haritalarda mesela arazide bulut bulut gölgelenmeler oluyordu.çözümü yine uygun dirverı bularak çözmüştüm.sonra o diriverı kaybetmemek için setupını yedekledim.böylece yeni veya ekran kartına uyum sağlamayan bir driver; denemek için yükleyip sorun çıkardığında bu sağlam driverı tekrar yüklüyordum.bu şkeilde sorunlarını aşabilirsin.bu sadeve ekran kartı için değil.herhangi bir programın güncellenmesinde sorun çıkarmasına karşın programlarını yedekleyebilirsin.veya format attıktan sonra mecbur yeni driver yüklemek zorunda kalırsan eskiye ihtiyacın olabilir.o yüzden sisteminle uyumlu çalışan programların ozamanki yazılımını/setupını hardiske yedeklemende fayda var.

invy

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
tamam işte o ilk günkü driverı kaldır başka bir driver yükle.1-2 sene önce gtx750 vardı aynı sorunu bende yaşadım ac origins oyununda.yeni diver yüklemiştim %100 cpu kullanıyordu ve bu yüzden oyundan atıyordu.internetten araştırdım çok eski bir driver öneriyorlardı bu oyun için.onu kurmuştum sorun bitmişti.fakat bu seferde wolfeinştein the new Colossus oyununda sorun olmuştu.mesela oyundaki kadın generalin şişman bir kızı vardı.onun gözlerini ve yüzünü oyunun bazı yerlerinde öyle tuhaf gösteriyordu ki gülmekten kırılırsın.gözleri yuvalarından fırlamıştı ve uzamıştı şişman kızın.bunun gibi grafik hataları işte.bende origins oynarken eski driverı yüleyordum wolf oynarken yeni driverı.çok sıkıcı durumlardı hakkaten.kafam bozuldu geçen sene rx 6400 aldım sorun kalmamıştı.ikisini de driver değiştirmeden oynayabiliyordum.hatırlıyorum çok eskiden hd 4650 im vardı.dirverdan kaynaklı bf2 de haritalarda mesela arazide bulut bulut gölgelenmeler oluyordu.çözümü yine uygun dirverı bularak çözmüştüm.sonra o diriverı kaybetmemek için setupını yedekledim.böylece yeni veya ekran kartına uyum sağlamayan bir driver; denemek için yükleyip sorun çıkardığında bu sağlam driverı tekrar yüklüyordum.bu şkeilde sorunlarını aşabilirsin.bu sadeve ekran kartı için değil.herhangi bir programın güncellenmesinde sorun çıkarmasına karşın programlarını yedekleyebilirsin.veya format attıktan sonra mecbur yeni driver yüklemek zorunda kalırsan eskiye ihtiyacın olabilir.o yüzden sisteminle uyumlu çalışan programların ozamanki yazılımını/setupını hardiske yedeklemende fayda var.
yaklaşık 15 defa ddu ile sil yükle yapmışımdır

Dahası  
Reaksiyon skoru
310
İsim
Tekirdağlı Erşan Kuneri
15 defa ddu ile aynı dirverı mı sil yükle yaptın yoksa ayrı ayrı driverlar bulup indirdin de onlarımı denedin

Dahası  
Reaksiyon skoru
310
İsim
Tekirdağlı Erşan Kuneri

invy

80+ Bronze
:D sen en iyisi yanına anlayan birisini al bu yazdıklarımı okut ona.benden bu kadar.
Her güncelleme geldiğinde eski sürüm kaldırılıyor zaten önerilen bir sürücü yok ne indiricemki driverdan?

Geralt1

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,994
İsim
Barış
İlgilendiği Kategoriler
Oyunlar, ekran kartı, işlemci
O oyunlar işlemciye yüklenen oyunlar. Senin işlemcin 4 çekirdekli olduğu için %100 kullanıyor ve yetersiz kalıyor. İşlemci %100 kullanırsa evet drop girebilir ve kasma, donmalar başlar.

invy

80+ Bronze
O oyunlar işlemciye yüklenen oyunlar. Senin işlemcin 4 çekirdekli olduğu için %100 kullanıyor ve yetersiz kalıyor. İşlemci %100 kullanırsa evet drop girebilir ve kasma, donmalar başlar.
eskiden olmuyordu eski sürüm gpu driver kuruyorum suan denicem

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,787
Üyeler
156,839
Son üye
Sherkl