Neler Yeni

Yardım RTX 2060 FPS Drop Sorunu

Flarion

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Haydar Ekin Duymaz
Drop zaten bütün oyunlarda oluyor. Hatta oyunları boşverin bazen windowsu kullanırken bile oluyor. Sadece Fortnite'ta en rahat belli olduğu için örnek veriyorum. Mesela Valorant gibi bir oyunda bu kadar sık yaşanmıyor ama yinede 1 maçta bir kaç kez başıma geliyor.

F.A. Idoll

80+ Bronze
En İyi Cevap
3
Drop zaten bütün oyunlarda oluyor. Hatta oyunları boşverin bazen windowsu kullanırken bile oluyor. Sadece Fortnite'ta en rahat belli olduğu için örnek veriyorum. Mesela Valorant gibi bir oyunda bu kadar sık yaşanmıyor ama yinede 1 maçta bir kaç kez başıma geliyor.
Kullandığınız HDD'de veya SSD'de sıkıntı olabilir.

Flarion

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Haydar Ekin Duymaz
Fortnite sağlıklı bir oyun değil. Optimizasyon sıkıntıları olan bir oyun. Ayrıca 465.89 sürümüne yükselttiysen Fortnite oyununda %17'lik bir FPS kaybı yaşayabilirsin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

SS'de GPU tam potansiyelini kullanamıyor darboğaz yapıyor olabilir işlemciniz.
SS'de Oyun daha tam başlamamıştı zaten başlangıç kısmı olduğu için 100 oyuncuda orada. Bu yüzden değerler öyle. Şuan Fortnite'ta güncelleme varmış 15 GB onu indirince gösterebilirim.

Birde aklımda şöyle bir şey var acaba PSU'mdan kaynaklı olabilirmi? çünkü kalitesiz bir marka ve çok fazla elektrik kesintisi yaşadım özellikle bilgisayarı aldığım ilk zamanlarda.

F.A. Idoll

80+ Bronze
En İyi Cevap
3
SS'de Oyun daha tam başlamamıştı zaten başlangıç kısmı olduğu için 100 oyuncuda orada. Bu yüzden değerler öyle. Şuan Fortnite'ta güncelleme varmış 15 GB onu indirince gösterebilirim.

Birde aklımda şöyle bir şey var acaba PSU'mdan kaynaklı olabilirmi? çünkü kalitesiz bir marka ve çok fazla elektrik kesintisi yaşadım özellikle bilgisayarı aldığım ilk zamanlarda.
PSU'dan kaynaklı FPS drop olacağını sanmam. Eğer ki PSU yetersiz olsaydı oyunları açarken PC kapanabilir veya oyundan sizi atabilirdi.
Elektrik kesintisi yaşamışsın çokça kez ben SSD kaynaklı olduğunu düşünüyorum eğer ki her yerde drop yiyorsan. SSD bu gibi elektrik kesintisi durumlarında çalışma esnasında ciddi zararlar görebilir.
HDD'e nazaran SSD'ler çabuk bozulur. Windows SSD'ye kurulu sanırsam?

Flarion

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Haydar Ekin Duymaz
Şöyle bir şey deneyeyimmi ozaman sizce : Format atıp Bütün herşeyi HDD ye kurayım olurmu?
Biraz yavaş olucak ama eğer sorun SSD de ise anlamış oluruz.

F.A. Idoll

80+ Bronze
En İyi Cevap
3
Şöyle bir şey deneyeyimmi ozaman sizce : Format atıp Bütün herşeyi HDD ye kurayım olurmu?
Bunu indirip SSD'ye uzun tarama yapmalısın. ( Gerçekten uzun sürüyor )
Daha sonrasında sonuçlarını burada paylaşın.
İşlemci boştayken kaç derece?

Flarion

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Haydar Ekin Duymaz
Bunu indirip SSD'ye uzun tarama yapmalısın. ( Gerçekten uzun sürüyor )
Daha sonrasında sonuçlarını burada paylaşın.
İşlemci boştayken kaç derece?
Tamamdır indirip sonuçları buraya atacağım. İşlemci boşta kaç C hemen yazıyorum 1 dakika.

F.A. Idoll

80+ Bronze
En İyi Cevap
3
Biraz daha ayrıntı gireyim. ''Error Scan'' Sekmesine geliyoruz. Daha sonrasında sağ tarafta ''quick scan'' işaretli kutucuğu görücez oradan işareti kaldırın. Ve starta basın. Eğer ki tüm kutucuklar yeşil ise sorun yoktur, fakat kırmızı kutucuk çıkarsa arıza var demektir. 👍

Flarion

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Haydar Ekin Duymaz
Şuan Opera Discord Ve Spotify açıkken 50 C ile 65 C arası gidip geliyor sürekli.

Flarion

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Haydar Ekin Duymaz
İşemcinizde macun kullanıyor musunuz?
En son kasayı ne zaman temizlediniz?
Hangi marka macunu kullanıyorsunuz?
İtopyadan aldığım için tam anlamıyla bilmiyorum ancak bildiğim kadarıyla içine termal macun sürerek veriyorlar. Ben sürmediğim için markasınıda bilmiyorum. Kasayı en son 2 ay önce temizledim.

F.A. Idoll

80+ Bronze
En İyi Cevap
3
İtopyadan aldığım için tam anlamıyla bilmiyorum ancak bildiğim kadarıyla içine termal macun sürerek veriyorlar. Ben sürmediğim için markasınıda bilmiyorum. Kasayı en son 2 ay önce temizledim.
Macundan kaynaklı boşta 65C olabileceğini düşünüyorum. Kaliteli bir macun ile ucuz bir macunun arasında 15C fark olabiliyor. Onun dışında bu yediğin dropların yine işlemci kaynaklı olduğunu düşünmüyorum.

Top Bottom