Neler Yeni

Monitöre görüntü gelmiyor ve USB portları çalışmıyor

mertoxin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
260
İsim
Mert
Denedim arkadaşlar. Dediğiniz gibi bios pilini söktüm bekledim. clrtc ye tornavida ile dokundum 15sn boyunca. açtım pcyi yine tık yok. ne görüntü geliyor ne de usbden bir hareket. bir kaç kez tekrarladım yine olmadı. tornavidayla clrtcye helele bile yaptım banamısın demiyor. Garantiye gitse sanırım daha iyi gibi. Yada bilgisayarcıdan varsa jumper bulup deneyebilirim son çare. Başka da bir şey yapmam pek mümkün değil ev ortamında sanırım. Birde power switchi söküp tornavidayla manuel çalıştırdım pcyi . tornavida da mı bir şey vardır diye test etmek için. Hepinizin ilgisine çok teşekkürler. Başşaramadık ama olsun. İlginiz ve cevaplarınız için tekrardan sağolun
Sen de sağ ol dostum. Garantiden çözersin. Yine bilgi ver olur mu ?

İyi geceler.

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Furkan SÖNMEZ
Arkadaşlar final bu sekilde oldu. Anakartı garantiye yolladim. Sonucu bu sekilde yolladilar bana. Test islemleri kisminda yapilan islemleri okuyabilirsiniz.Sistemi tekrardan taktım temiz guzel bir termal macunla islemciyi de hallettim. Sisteme elektrigi verdim ve sistem calisti. Benim sorunum bu sekilde cozulmus oldu. Yani sorunun kaynagini tam hala cozemedim ama garantideki arkadaslar bir sorun gormedik yazmislar. Enteresan. Ben onca teste ragmen calistiramamistim simdi sistem sorunsuz calisiyor. Windows 11de kurdum format atip. Temiz bir sekilde sistem calismakta. Bu tip bir durumla karsilasan arkadaslara umarim yardimci olur bu konu.
Asusa da tesekkur ederim garanti kapsaminda guzel bir hizmet sundular hicbir ucret odemedim. Tarafimi arayip denedigim islemlere kadar sordular. Finalde ben mutluyum, asus da isini layiki ile yapmis bulunmaktadir.
Tesekkurler .
20240713_161657.jpg

Top Bottom