Neler Yeni

Pc çalışıyor ancak Ekranda görüntü yok ve klavye mouse çalışmıyor

Yavuzhann

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Yavuzhan Altundaş
Pc kasası çalışıyor her şey yerinde ancak ekrana görüntü gelmiyor ve klavye mouse calışmıyor.Bios pilini sök tak yaptım düzelmedi ramleri söktüm duzelmedi en sonda ekran kartını söktüm onboard calistirmayi denedim bu sefer klavye mouse çalıştı ama görüntü alamadim.Acaba ekran kartım mı bozuldu?(fanları çalışıyor ekran kartının)

CRØXY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,198
İsim
Muhammet Çağrı
Psu kablosunu fln çıkar açma tuşuna 10 kez bas 10. Da bi 15 saniye bekle statik elektrik gitsin

CRØXY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,198
İsim
Muhammet Çağrı
Farklı kablo kullan

Yavuzhann

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Yavuzhan Altundaş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Farklı kablo kullan
Farklı kablo kullandım onlari denedim hocam ekran kartini sokunce anakarta hdmi baglayinca klavye ve mouse geliyor ama islemci onboard desteklemedigi icin ekrana goruntu gelmiyor galiba baska bir cozum yolu var midir acaba

skhizein

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Hakan Murat
İlgilendiği Kategoriler
IT HELPDESK
ekran kartınızın tam oturduğunu kontrol edin, ramleri çıkartıp silgi ile sarı uçlarını temizleyip tekrar takın bazen tozlanmadan dolayı görüntü vermeyebilir. kullandığınız kabloların mönitöre ve kasaya tam oturduğunu kontrol edin imkanınız varsa farklı kabloyla ve farklı girişe takarak deneyin.

Yavuzhann

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Yavuzhan Altundaş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ekran kartınızın tam oturduğunu kontrol edin, ramleri çıkartıp silgi ile sarı uçlarını temizleyip tekrar takın bazen tozlanmadan dolayı görüntü vermeyebilir. kullandığınız kabloların mönitöre ve kasaya tam oturduğunu kontrol edin imkanınız varsa farklı kabloyla ve farklı girişe takarak deneyin.
Ekran karti tam oturmus vaziyette fanlari calisiyor ama goruntu yok ramleri de dediginiz gibi yaptim sonuc ayni kisacasi cogu seyi denedim diyebilirim

skhizein

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Hakan Murat
İlgilendiği Kategoriler
IT HELPDESK
sorun monitörden kaynaklanıyor gibi görünüyor. monitörün gücünü kapatıp açtığınızda markası geliyor mu ekrana?

Necromancerr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,667
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Pc kasası çalışıyor her şey yerinde ancak ekrana görüntü gelmiyor ve klavye mouse calışmıyor.Bios pilini sök tak yaptım düzelmedi ramleri söktüm duzelmedi en sonda ekran kartını söktüm onboard calistirmayi denedim bu sefer klavye mouse çalıştı ama görüntü alamadim.Acaba ekran kartım mı bozuldu?(fanları çalışıyor ekran kartının)
Hocam bios ekranını görüyor ondan sonramı gidiyor

Yavuzhann

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Yavuzhan Altundaş
Hocam bios ekranını görüyor ondan sonramı gidiyor
Hayır ekran kartı takılıyken ne klavye ne mouse ne de ekran calisiyor(görüntü yok) ancak ekran kartını soküp anakarta monitoru hdmi baglarsam o zaman klavye ve mouse geliyor Ekran hicbir turlu gelmiyor yani

Necromancerr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,667
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Hayır ekran kartı takılıyken ne klavye ne mouse ne de ekran calisiyor(görüntü yok) ancak ekran kartını soküp anakarta monitoru hdmi baglarsam o zaman klavye ve mouse geliyor Ekran hicbir turlu gelmiyor yani
hmm o zaman diyebileceğim bir şey yok maalesef :/

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,979
İsim
Sinan Aba
Ekran kartında bios switch varsa değiştir (pc kapalıyken)
Olmazsa
Pc'yi tek slot ram ile çalıştırmayı dene (her iki ram her iki slot dene)
Bios pili çıkart 10 defa filan üst üste güç tuşuna bas bios pilini geri tak

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,739
Üyeler
140,692
Son üye
benzersizkullanıcıadı
Top Bottom