Neler Yeni

Monitörüm beyaz renkleri sarı renkte gösteriyor

Dostlar selam LG 32GN600-B 165hz monitör kullanıyorum bu sabah monitörün ayarlarıyla oynadım ve açıkçası renkler falan daha canlı ve daha güzel gözükmeye başladı fakat beyaz renkleri sarımsı olarak gösteriyor ve inanılmaz rahatsız ediyor bu sorunu nasıl çözerim? hangi ayarları değiştirdiğimi hatırlamıyorum. Gece modu açık değil.

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,747
İsim
Oğuz
Büyük ihtimal panel ile alakalı bir durum.

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Bu monitörün benzer bir modelinde aynı durumu görmüştüm. Monitörün kendi ayarlarından renk modları arasında geçiş yaparak beyazları kontrol et. Biri daha iyiydi hangisi hatırlamıyorum. O zaman düzelmişti.

Dahası  
Reaksiyon skoru
82
İsim
umut başaran
söylediğim çok mu saçma olur ama monitöre reset atın renklerle yanlışlıkla oynamış olabilirsiniz

• Konu Sahibi Konu Sahibi
söylediğim çok mu saçma olur ama monitöre reset atın renklerle yanlışlıkla oynamış olabilirsiniz
bunu denedim beyaz renkler düzeldi fakat gene eskisi gibi ekran daha cansız oldu. Contrastı arttırdığımda beyaz renk sarı renge dönüşüyor saçma bir şekilde

Dahası  
Reaksiyon skoru
82
İsim
umut başaran
kanka sende var mı bilmiyorum ama ayarlarda Smart HDR var. Bende onu açınca bende de soluyor bazı yerlerde öyle bir şey bulursan kaparsan belki geçer.

Dahası  
Reaksiyon skoru
82
İsim
umut başaran
HDR açıp kapama ayarı vardır ya iyi monitör o

KingDeViL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
156
İsim
Cem
Geçen ay bende Lg 32gp750-b satın almıştım. 1 adet ölü piksel çıkınca iada ettim. İade etmeden 2 gün felan kullandım. Diz üstü bilgisayarıma ikinci ekran olarak bağladığım için yanyana olunca Lg monitörde beyazların sarımtrak olduğunu fark ettim. Lgnin sitesinden renk gamutu dosyası ile güncellememe rağmen düzelmemişti. Sonra aynı monitörü yeniden sipariş verdim. Bunun beyazları güzel. Fakat mod değiştirince sarımtrak oluyor yine. Çok fazla ayarı olduğu için belki sende ayarlarını değiştirmiş olabilirsin. Hdr açınca sarımtrak oluyor mesela bende. HDR açıp vivip moduna alınca biraz düzeliyor. Şuan HDR kapalı gamer 2 modunda kullanıyorum. Şuan beyazlarda sıkıntı yok. Sende hdr kapatıp dene istersen.

Hatta ben ilk ölü pikselli olanı iade etmeden sarımtrak olayını biraz araştırdım. Panelle alakalı diyenler vardı. Lgnin sorunu diyenler vardı. Hatta mağazaya gidip aşağıdaki resmi çekmiştim. 2 tane Lg yanyana. Farkı görebilirsin. Tabi bu modlarla alakalı diye düşünüyorum.

Ekler

• IMG_6435.JPG
    IMG_6435.JPG
    2.4 MB · Hit: 50

QWuiet

80+ Bronze
Dostlar selam LG 32GN600-B 165hz monitör kullanıyorum bu sabah monitörün ayarlarıyla oynadım ve açıkçası renkler falan daha canlı ve daha güzel gözükmeye başladı fakat beyaz renkleri sarımsı olarak gösteriyor ve inanılmaz rahatsız ediyor bu sorunu nasıl çözerim? hangi ayarları değiştirdiğimi hatırlamıyorum. Gece modu açık değil.
VA panel normal:d
BOŞUNA ŞU PANELLERİ ALMAYIN DEMİYORUZ!

Top Bottom