Neler Yeni

Yardım Monitörümde kırmızılık

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Yakup Emre Aldemir
Aşağıda ki resimde belirttiğim gibi kırmızılık var daha yeni itopyadan aldım saatler oluyor ölü pixel testi yapıldı bir şey cikmadi bu neden oluyor olabilir ips monitör
D9A32D10-7A00-4356-8DCA-2932C85839EA.jpeg

Ekler

• F96AE6D5-0B15-4D73-A2A2-0EBF12497001.jpeg
    F96AE6D5-0B15-4D73-A2A2-0EBF12497001.jpeg
    1.2 MB · Hit: 42

umut_507

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Umut
belki arka planda sıkıntı vardır hocam arka planı değiştirin

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Yakup Emre Aldemir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
belki arka planda sıkıntı vardır hocam arka planı değiştirin
Hocam ekranın bağlanmadan halinde gösteriyor kırmızılığı bağlayınca da siyah alanda kırmızılık gösteriyor

Ricciardo

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,840
İsim
Mehmet
Başka kablo, başka çıkış portu ve başka ekran kartı denemeleri yapman mümkün mü? Umarım sorun kablodan falan kaynaklıdır. Bir de ekran kartı driverını resetlemeyi denedin mi? Win+ctrl+shift+b ile resetleyebilirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Yakup Emre Aldemir
Başka kablo, başka çıkış portu ve başka ekran kartı denemeleri yapman mümkün mü? Umarım sorun kablodan falan kaynaklıdır. Bir de ekran kartı driverını resetlemeyi denedin mi? Win+ctrl+shift+b ile resetleyebilirsin.
Bilgisayar daha elime ulaşmadı ama başka kablo ile deneyeceğim

Ricciardo

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,840
İsim
Mehmet
Bilgisayar daha elime ulaşmadı ama başka kablo ile deneyeceğim
Hocam şu an hangi bilgisayar bağlıysa artık dediğim tuş kombinasyonunu deneyin, sorun olmaz güvenlidir. Mesela monitörün 2 hdmi girişi varsa ikinci girişi deneyin, dp varsa onu deneyin gibi farklı denemeler yapın. Bağlı bilgisayarın da farklı görüntü çıkışları varsa deneyin. Monitörün sıkıntı olduğuna emin olursanız iadeye gidersiniz sıkıntı değil yeni almışsınız.

Ventusz

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,175
İsim
Gökhan Güçlüoğlu
İlgilendiği Kategoriler
Elektronik Bilgisayar Sistemleri Sıcak Fırsatlar
Sanki arka plan asus logosu gibi olmuş

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Yakup Emre Aldemir
Hocam şu an hangi bilgisayar bağlıysa artık dediğim tuş kombinasyonunu deneyin, sorun olmaz güvenlidir. Mesela monitörün 2 hdmi girişi varsa ikinci girişi deneyin, dp varsa onu deneyin gibi farklı denemeler yapın. Bağlı bilgisayarın da farklı görüntü çıkışları varsa deneyin. Monitörün sıkıntı olduğuna emin olursanız iadeye gidersiniz sıkıntı değil yeni almışsınız.
Daha saatler oluyor bir de itopyadan aldim ölü pixel testi yapıldı sorun yoktu eve gelince bağladım bakmak için monitörde kırmızılık çıktı moralim bozuldu ister istemez bakalım güç kablosunu değiştirip deneyeceğim

Ricciardo

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,840
İsim
Mehmet
Daha saatler oluyor bir de itopyadan aldim ölü pixel testi yapıldı sorun yoktu eve gelince bağladım bakmak için monitörde kırmızılık çıktı moralim bozuldu ister istemez bakalım güç kablosunu değiştirip deneyeceğim
Hocam modunuz düşmüştür anlıyorum ben de geçen ghostingden monitör iade ettim :(
Ancak güç kablosundan oluşacağını sanmıyorum böyle bir sorunun, ben görüntü kablosunu kastettim (hdmi veya dp), onu değiştirmeyi denediniz mi?

Ybeyaz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Yusuf Beyaz
Aşağıda ki resimde belirttiğim gibi kırmızılık var daha yeni itopyadan aldım saatler oluyor ölü pixel testi yapıldı bir şey cikmadi bu neden oluyor olabilir ips monitör Alıntıyı görüntüle
Panel İPS mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aşağıda ki resimde belirttiğim gibi kırmızılık var daha yeni itopyadan aldım saatler oluyor ölü pixel testi yapıldı bir şey cikmadi bu neden oluyor olabilir ips monitör Alıntıyı görüntüle

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Yakup Emre Aldemir
Panel İPS mi?
Evet ss ips

Hocam modunuz düşmüştür anlıyorum ben de geçen ghostingden monitör iade ettim :(
Ancak güç kablosundan oluşacağını sanmıyorum böyle bir sorunun, ben görüntü kablosunu kastettim (hdmi veya dp), onu değiştirmeyi denediniz mi?
Hocam hdmi değiştirip deneyeceğim DP kablosu yok suan

Ybeyaz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Yusuf Beyaz
Eğer monitöre bakış açını değiştirdiğinde ekrandaki parlaklık kayboluyor veya yer değiştiriyorsa İPS Glow denilen etkiden kaynaklanıyor. Mühim bir şey değil normaldir. Eğer herhangi bir değişiklik olmuyor ise ışık sızmasıdır. İade edebilirsin. Fakat İPS ekranlarda ışık sızması kesindir. Yalnızca miktarı değişir. Tekrar almadan göz önünde bulundur.

Top Bottom