Neler Yeni

Monitörümde video izlerken 1080P'de istediğim görüntü kalitesini alamıyorum

thesas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
eray yıldız
Arkadaşlar sorun bana mı öyle geliyor bilmiyorum ama telefonda izlerken daha güzel video bilgisayarda 1080P video sanki 720P gibi geliyor, fotoğraflarda vs sıkıntı yok. Oyunlarda da hiçbir sıkıntı yok, video izlerken, film izlerken oluyor ya da bana öyle geliyor bilmiyorum, sorundan tam olarak emin değilim, hiçbir sorunda yoktur belki ama bana kalitesiz geliyor, birkaç çözüm bilen arkadaşlar yazabilir mi deneyeyim?
Monitörüm bu https://www.hepsiburada.com/asus-tu...splay-freesync-curved-monitor-pm-HB00000R2YJW

GryAsl

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,420
İsim
Güray
Telefonda ekran daha küçük olduğu için inç başına düşen pixel artıyor ve daha güzel bir görüntü çıkıyor(Ya da daha keskin). Ayrıca belki VA panel olduğundan dolayı olabilir, açıkçası elimdeki AMOLED panel telefonu bırakıp TN panel bir monitörde bi şey izlememin imkanı olmuyordu, VA panel bu kadar fark ediyor mu emin değilim ama sanmam. Dediğim gibi büyük ihtimalle PPI dan dolayıdır. Küçücük telefonda izlediğin 1080p sadece 6 inç e yayılıyorken monitöründe o 1080p 23.6 inç'e yayılıyor, e tabi aynı görüntü ortaya çıkmıyor.

thesas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
eray yıldız
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Özellikle Twitch ve YouTube'da çok fark ediyorum 1080P'ye alıyorum kaliteyi 720pden bir farkı yok gibi Display Port'la bağlı ekran kartına monitör.

• Beğen
Reaksiyonlar: DeLi

DeLi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
uğur çetin
öncelikle merhaba bende bu monitörü aldım fakat yazılımını bulamadım siz buldunuz mu ? film izlemeye çalıştım çok fazla ghosting olduğunu farkettim ve bu bana göz ağrısı ve mide buşantısı olarak geriye döndü. iade etmeyi düşünüyorum alırlar mı onu da bilmiyorum internet üzerinden sipariş verdim
Mesaj otomatik birleştirildi:

ayrıca şöyle bir sorunla karşılaştım dp port takılıyken monitör bios ta ekran görüntüsü vermiyor hdmı takarak görüntü alabidim buda beni okadar uğraştırdı ve çilecen çıkardı ki anlatamam.

Son düzenleme:

thesas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
eray yıldız
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
öncelikle merhaba bende bu monitörü aldım fakat yazılımını bulamadım siz buldunuz mu ? film izlemeye çalıştım çok fazla ghosting olduğunu farkettim ve bu bana göz ağrısı ve mide buşantısı olarak geriye döndü. iade etmeyi düşünüyorum alırlar mı onu da bilmiyorum internet üzerinden sipariş verdim
Mesaj otomatik birleştirildi:

ayrıca şöyle bir sorunla karşılaştım dp port takılıyken monitör bios ta ekran görüntüsü vermiyor hdmı takarak görüntü alabidim buda beni okadar uğraştırdı ve çilecen çıkardı ki anlatamam.
Ghosting e hiç bakmamıştım yazılımına da aynı şekilde bakmadım. Peki benim sorduğum soruyla alakalı bir sorunla karşılaştınızmı acaba ?

DeLi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
uğur çetin
anladığım kadarıyla monitör tamamen oyuna yönelik yapılmış cs go oynama fırsatım oldu gayet akıcı ve verimli fakat iş video izlemeye gelince (ayrıca bana küçük gibi gelmişti fakat monitör baya bi büyük onu da belirteyim) ben videolardan hiç verim alamadım kendi gözüne göre ayarlarını yapman gerekiyo ne yaparsam yapayım ben verim alamadım film ve video konusunda. kendi programını araştırdım onu da bulamadım belki oradan ayarlayabilirim diye ama malesef bulamadım, şuda var internette sayfalarda gezinirken ve bişeyler okumaya kalkarken yazılarda dahi gosting mevcut kimini rahatsız etmez ama beni fazlasıyla etti ve baş dönmesi yaptı film izlerken ki titremeler cabası. 22 inch 1ms ips panel monitöre dönmeyi düşünüyorum iade formu oluşturdum.fakat okadar araştırmama rağmen birşeyler bulamadım. anlayacağın senin sorunun bende de var zannediyorum ki 24 inch fazla büyük geliyor çözünürlük ile pikseller yeterli netliği oluştururamıyor 24 inch monitöre çıkacaksanız eğer 2k olmalı bu benim şahsi görüşüm ve kesinlikle HDR özelliği olmalı

Top Bottom