Neler Yeni

Monitör IPS üstten bakınca ışık sızması var

Coolpanda

80+ Silver
hocam şaştım kaldım elim ayağım titriyor bilgisayarı zor aldım o ayrı bir dert birde monitör çıktı başka bir şey önere bilirmisiniz
Hocam bu benim şahsi fikrimdir. Sıfır monitör alınmaz, sonra yok kargoda kırıldı yok ölü piksel çıktı yok şurası arızalı bir sürü baş ağrısı. İki kere canım yandı sıfır aldım, artık ikinci el alıyorum ben. Ve buradaki insanlara muhalefet ederek görüntü kalitesinin "bence" doygunluk dışında daha iyi olduğunu düşündüğüm TN panel monitörler kullanıyorum. Tabi her TN panel alınmaz. TN paneller bence IPS ve VA panel arasındaki konstrat oranı ile çok daha iyi sonuç veriyor ve ne ışık sızması sorunu ne de ghosting sorunu oluyor. İkinci el temiz TN panel alabilirsin. Ben şuan Casper Excalibur E27QHD aldım ikinci elden çok ucuza ve 350cd parlaklık ile gayet tatmin oldum.

Burada da elimdeki rastgele IPS panel ile TN panel yan yana koyup fotoğraf çektim. Sol IPS sağ TN.
IMG_20230317_071951.jpg
IMG_20230317_072525.jpg

Son düzenleme:

Voisxe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
397
İsim
Voisxe
Sen yerimde olsan ne yapardin
valla hocam ışık sızması yaşamış biri değilim, bende ikinci el monitör aldım test ederek, ne desem bilemedim, uğraşırım dersen iade edip başka monitör alabilirsin, mağazadan test edip alma şansın varsa iyi olur.

Mevsim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
498
İsim
Fettah Özalp
Hocam bu benim şahsi fikrimdir. Sıfır monitör alınmaz, sonra yok kargoda kırıldı yok ölü piksel çıktı yok şurası arızalı bir sürü baş ağrısı. İki kere canım yandı sıfır aldım, artık ikinci el alıyorum ben. Ve buradaki insanlara muhalefet ederek görüntü kalitesinin "bence" doygunluk dışında daha iyi olduğunu düşündüğüm TN panel monitörler kullanıyorum. Tabi her TN panel alınmaz. TN paneller bence IPS ve VA panel arasındaki konstrat oranı ile çok daha iyi sonuç veriyor ve ne ışık sızması sorunu ne de ghosting sorunu oluyor. İkinci el temiz TN panel alabilirsin. Ben şuan Casper Excalibur E27QHD aldım ikinci elden çok ucuza ve 350cd parlaklık ile gayet tatmin oldum.

Burada da elimdeki rastgele IPS panel ile TN panel yan yana koyup fotoğraf çektim. Sol IPS sağ TN.Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
dostum sanırım sadece ıps glow yok ustte ve altta cok az ısık sızması var

Top Bottom