Neler Yeni

Monster Fazla FPS Fazla İşlemci Sıcaklığı

Ergun09

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Ergün İnce
Öncelikle merhaba,5 gün önce monster laptop aldım.Tüm driverlar güncel,kontrol merkezlerini indirdim,ayarları yaptım.
Laptop modelim: Monster Tulpar T7 V20.3.2
Ekran Kartı: RTX 3060
İşlemci: İntel İ7-10850H
Genel olarak Valorant ve CS:GO indirdim,oynuyorum.
Arkadanda monster kontrol merkezinden sıcaklık değerlerine bakıyorum.
Her iki oyunda da ekran kartı normal 60-70 °C falan görüyor.
Ama işlemci oyunda en az 80-85 °C lerde geziyor.Arada sürekli 93-92-90 °C'ye çıkıyor.
Masamın arka kısmında bi çıkıntı var yani duvarı kapatıyor harici klavye kullandığım için laptop biraz duvara yakın kalıyor ortalama 5-6 parmak kadar boşluk var.
İ7 10850H için,monster için normal diyenler de var anormal diyenler de var.Biraz bana da fazla geldi zaten monster kontrol merkezinde 92 °C gösterdiğinde yüksek CPU sıcaklığı diye uyarı veriyor sonra fanlar azıcık daha hızlanıp hemen 85 °C ye düşüyor.Ayrıyetten cs:go da 500fps 400fps alıyorum ve aşırı gereksiz geliyor ekranm 144hz zaten bir işe yaramıyor işlemciyi fazla yormaktan.3.parti yazılım kullanıp ayar yapmak istemiyorum.Güç seçeneklerinden işlemci güç yönetimine girip %90 / %75 / %50 yaptım hepsini denedim görev yöneticisinden bakıyorum hep 4.2ghz de çalışıyor düşmüyor.(Temel hız 2.10ghz).(Oyun oynarken fanlar sürekli ve sesli çalışıyor).Dediğim gibi ne yapabilirim?

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,929
İsim
Sir Alex Ferguson
İlgilendiği Kategoriler
Konsol, Eğitim, Yazılım-Kodlama
Oda hava alıyor mu?

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Kesinlikle 3. Parti yazılımlarla dokunmanı önermem
Önerim arkasına boşluk bırakman + 150 tllik bir soğutucu alman.

En az 7 8 derece düşecektir.

Ergun09

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Ergün İnce
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Oda hava alıyor mu?
Oda hava oluyor, Aydın'da oturuyorum hava sıcak fakat bugün vantilatör açıkken de aynı değerleri verdi
Kesinlikle 3. Parti yazılımlarla dokunmanı önermem
Önerim arkasına boşluk bırakman + 150 tllik bir soğutucu alman.

En az 7 8 derece düşecektir.
Yani dediğim bigi masa boyutundan ve harici klavyedeb kaynaklı max 5 6 parmak bırakabiliyorum, soğutucu ise daha yeni aldım 150tl çok bir para değil ama fps i düşürüp az ısınması sağlanabiliyorsa daha iyi olacak sonuçta 144fps üstü gereksiz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

144 FPS sabitleyince sıcaklıklar nasıl oluyor.
Cs:go da fps max 150 kodu ile denedim sabitlemeyi fps sabitlendi ama ne sıcaklık düştü ne de cpu kullanımı

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Oda hava oluyor, Aydın'da oturuyorum hava sıcak fakat bugün vantilatör açıkken de aynı değerleri verdi

Yani dediğim bigi masa boyutundan ve harici klavyedeb kaynaklı max 5 6 parmak bırakabiliyorum, soğutucu ise daha yeni aldım 150tl çok bir para değil ama fps i düşürüp az ısınması sağlanabiliyorsa daha iyi olacak sonuçta 144fps üstü gereksiz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Cs:go da fps max 150 kodu ile denedim sabitlemeyi fps sabitlendi ama ne sıcaklık düştü ne de cpu kullanımı
Ben aynı kasayı kullanıyorum işlemci sıcaklığıö 80i kolay kolay geçmez

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Oyu oynarken? Hangi oyunlar emin misiniz laptop için asiri düşük/iyi
Evet kesinlikle eminim incelememi atayım
Şehrin sıcaklığından dolayı artık +10 derecede çalışıyor :

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
ahmet
Merhaba iyi forumlar herkese,

RTX30 serili en uygun laptop olduğu için kısıtlı kullanıcı videoları izleyerek almıştım bilgisayarımı.
Genellikle memnunum ama işlemcide 92-93 dereceleri soğutucu çalışmıyorken görüyorum. CS:GO ya da COD güncel serilerini oynuyorum.
izlediğim videolarda genelde 80-85 derecelerde gezen sıcaklık değerleri alıyor kullanıcılar. Sanırım şanssız olan biziz gibi duruyor. Çözüm önerileri varsa çok makbule geçer. Bir bilgi edinirsem yazımda güncelleme yaparım.

Top Bottom