Neler Yeni

Monster K3 Pro RGB Mekanik Red Switch Mekanik Klavye incelemesi 400 TL

sezerbey98

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
499
İsim
Sezer Aktaşlı
Sizi sıkmamak adına deneyimlerimi maddeler halinde yazacağım.

Özellikleri :

- Red Switch
- Mekanik
- Çift USB girişli ve USB alıcılı
- RGB
- Farklı modlara sahip yazılım desteklş

ALMAK İÇİN NEDENLER :

+ RGB var.
+ Yazılım desteği var.
+ Ucuz
+ Metal sesi çınlama yok.
+ Red Switch desteği sayesinde sessiz
+ Multi Medya tuşları ve ses tekeri çok güzel özellik
+ Makro tuşlar var ama kullanmıyorum yine de isteyene göre iyidir.

ALMAMAK İÇİN NEDENLER :

+ W tuşuna 4. basışımda algılıyor ve çok fazla takılmalar yaşıyorum. Bu gerçekten benim için büyük bir sorun. Sırf bu yüzden pandemi düzelince iade veya tamir amaçlı götürecem. Yoksa yenisini kesinlikle alıcam.
+ Tuşları çıkarma aparatı yok. Elle çıkarıyorsunuz. İnşallah kırılmaz diyorsunuz.
+ Yazılımı bozuldu. Resmen renk ayarı yapamıyorum mecbur klavyedeki kısayolları deniyorum.
+ Sadece bilek desteği olsun diye konmuş bilek desteği.
+ Sessiz red switch ama kalitesiz . Cherry etmez.
+ Aslında çoğu klavyede öyle ama RGB aydınlıkta çok belli olmuyor.
+ Tuşlar soyuldu ama uzaktan belli olmuyor. Siyahı soyuldu . Soyulduktan sonra da siyah zaten :D Yine de kozmetiksel bir sorun denebilir.

Özetle tavsiyem şudur. Her ucuz mekanik klavye kullanan veya bir çok bilgili kişiler söylüyor ama insan almadan inanmak istemiyor ya . Ben de o kesimdendim. Ben de şimdi onlar gibi yazıcam ve siz de dinlemiceksiniz bi kaç ay sonra siz de ucuz mekanik klavye alınca dediğimi diceksiniz.

PARANIZ VARSA BİRİKTİRİN KENDİNİ KANITLAMIŞ SAĞLAM SWITCHLİ KLAVYE ALIN

PARANIZ 400 ÜSTÜNÜ BİLE GÖRMÜYORSA MEMBRANE ALIN .

Membrane derken mekanik hisli değil . Razer Logitech Steelseries'in bu civarda sattığı mekanik olmayan kalitesi yüksek su geçirmez müthiş klavyeleri var . Gayet de hızlı. Sadece tuşu çıkan mekanik switchlere sahip değil , onlar kadar hızlı değil. İnanın çok da umursanacak durum değil. Bunlar da normal klavyeden hızlı. En azından bu fiyata alınan mekaniklere bin basarlar. Tavsiyem Logitech G213ten yana . Veya Razer / Steelseries klavyeleri.

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
son dediklerinize katılıyorum. ben de hp omen encoder cherry mx brown switch klavyesini aldım. aradaki 170 ₺ farkı sonuna kadar hak ettiğini düşünüyorum.
outemu marka red switch klavyelerden uzak durulmalı.

Selman Karaa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,260
İsim
Selman
İlgilendiği Kategoriler
Sıcak Fırsatlar / Masaüstü Bilgisayar Tavsiyeleri / Ekipmanlar / Konu dışı
Ellerinize sağlık, lakin G213 tavsiye etmeyin çünkü onda da tuş basmama sorunu var eğer membrane alacaksan Corsair K55 daha mantıklı olur

sezerbey98

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
499
İsim
Sezer Aktaşlı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
son dediklerinize katılıyorum. ben de hp omen encoder cherry mx brown switch klavyesini aldım. aradaki 170 ₺ farkı sonuna kadar hak ettiğini düşünüyorum.
outemu marka red switch klavyelerden uzak durulmalı.

170 TL fark fazla vermek çok mantklı . Ben 400 TL verdim tekrar parayla klavye alırsam 600 TL'ye toplam 1000 TL ödemiş olucam. Bir nevi zarar edicem :) Umarım sorunumu çözerler pandemi sonrası.

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
bu arada o imzanızdaki sisteme hiiiç yakışmamış o klavye :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

170 TL fark fazla vermek çok mantklı . Ben 400 TL verdim tekrar parayla klavye alırsam 600 TL'ye toplam 1000 TL ödemiş olucam. Bir nevi zarar edicem :) Umarım sorunumu çözerler pandemi sonrası.
pandemi sonrasını beklemeyin bence.

sezerbey98

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
499
İsim
Sezer Aktaşlı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bu arada o imzanızdaki sisteme hiiiç yakışmamış o klavye :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

pandemi sonrasını beklemeyin bence.

hahhaha sisteme para gitti , ekipmana para kalmadı. Ekipman kötüyse , sağlam bir PC yine zevk vermiyor :( Şimdi şimdi düzeltiyorum. Kulaklığı değiştirdim , bi süre sonra klavye değiştirebilirim.

Techno08

80+ Gold
Eline sağlık ama o klavyeden çok sorun yaşayan duydum. Blue switch olan modelini tercih etseydin keşke o daha iyiymiş.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,799
Üyeler
140,699
Son üye
pilotkalem1
Top Bottom