Neler Yeni

MONSTER LAPTOP ALINIR MI? BÜTÇEM 35K ÖNERİYE AÇIĞIM.

Mustafa Zahid

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,192
İsim
Mustafa Zahid Önder
İlgilendiği Kategoriler
Her şeye maydanoz olur.
Instagram
@mustyonder
Steam
id/mustyonder
Discord
mustyonder#0007
turbo fanlar var onlarda olmazsa altına soğutucu takar bişi olmaz ama turbo fanlar idare eder bence
Turbo Fan Monster'da ne kadar bilmiyorum ama tahminen 6000-7000RPM arası bir şeydir ve aşşşşırı derecede ses yapar. Onun yerine ufak bir GHz kısıtlaması ve soğutucu takılması daha mantıklı.

Ben olsam MSI kasalı 25.1'i alır geçerdim. Ek monitör de almazdım. Eğer monitör alacak olursam laptopa ayırdığım bütçe düşecek. Ayırdığım bütçe düşerse aldığım performans da düşecek. O yüzden belki 240-360Hz'in performansını da alamayacağım.

Ege Hanedar

80+ Bronze
turbo fanlar var onlarda olmazsa altına soğutucu takar bişi olmaz ama turbo fanlar idare eder bence
Mesaj otomatik birleştirildi:

ya hocam artık çıkmış 12ç. nesil kaç ay oldu alan alıyor sizde şu şöyle bu böyle diye diye hiç bir şey alamazsınız
monsterlara yeni geldi 12. nesil, 100w çeken işlemciyi sogutabilecek mi o var doğru düzgün sogutabilen yok bu islemcileri

SShimlerr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
nisa acar
Turbo Fan Monster'da ne kadar bilmiyorum ama tahminen 6000-7000RPM arası bir şeydir ve aşşşşırı derecede ses yapar. Onun yerine ufak bir GHz kısıtlaması ve soğutucu takılması daha mantıklı.

Ben olsam MSI kasalı 25.1'i alır geçerdim. Ek monitör de almazdım. Eğer monitör alacak olursam laptopa ayırdığım bütçe düşecek. Ayırdığım bütçe düşerse aldığım performans da düşecek. O yüzden belki 240-360Hz'in performansını da alamayacağım.
ya hocam laptop bu illa ısınır ama oynatır patlamaz bozulmaz bozulursa monser düzeltiyor zaten adam alsın kullasın

Mustafa Zahid

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,192
İsim
Mustafa Zahid Önder
İlgilendiği Kategoriler
Her şeye maydanoz olur.
Instagram
@mustyonder
Steam
id/mustyonder
Discord
mustyonder#0007
ya hocam laptop bu illa ısınır ama oynatır patlamaz bozulmaz bozulursa monser düzeltiyor zaten adam alsın kullasın
97 derece işlemci, 55 derece klavyeye yansıyan ısı hiç normal değil bence. Laptoplarda 85 derece ve altı normal.

SShimlerr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
nisa acar
monsterlara yeni geldi 12. nesil, 100w çeken işlemciyi sogutabilecek mi o var doğru düzgün sogutabilen yok bu islemcileri
tamam kanka kimse bir şey almasın sanki bu işlerde çalışan adamsında soğutabilecerk yok diyorsun at video falan kanıt inanayım herkes inanıyor forumda nedense herşeye

97 derece işlemci, 55 derece klavyeye yansıyan ısı hiç normal değil bence. Laptoplarda 85 derece ve altı normal.
kanıtın var mı buarada adam zaten ayrı monitör kullanıcak

Ege Hanedar

80+ Bronze
git izle kaç derece görüyor azcik mantık yürütsen bile anlayabilirsin 11. nesil ortalama 45w cekerken 12. nesilde islemciler 100 115w cekiyor

Adriatique

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Toplam 25300 gibi bir şey ediyor. Monitör olarak G24-20'de olabilir, biraz daha ucuz.

Mustafa Zahid

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,192
İsim
Mustafa Zahid Önder
İlgilendiği Kategoriler
Her şeye maydanoz olur.
Instagram
@mustyonder
Steam
id/mustyonder
Discord
mustyonder#0007
tamam kanka kimse bir şey almasın sanki bu işlerde çalışan adamsında soğutabilecerk yok diyorsun at video falan kanıt inanayım herkes inanıyor forumda nedense herşeye

kanıtın var mı buarada adam zaten ayrı monitör kullanıcak

Bu test V20.4 fakat kasa farkı olmadığı için atıyorum. Adamın dediğini dikkate alırsan anlarsın. Test sonuçlarının Turbo Fan açıkken elde edildiğini söylüyor ve Turbo Fan açıkken CPU hala 80 derecedeyse sen düşün normalde nasıl?

SShimlerr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
nisa acar

Bu test V20.4 fakat kasa farkı olmadığı için atıyorum. Adamın dediğini dikkate alırsan anlarsın. Test sonuçlarının Turbo Fan açıkken elde edildiğini söylüyor ve Turbo Fan açıkken CPU hala 80 derecedeyse sen düşün normalde nasıl?
kanka bu laptop laptop kasa değil kasa kocamn bir şey her türlü soğutursun bu laptopp bütün hepsinde aynı böyle oynuyorsun oyunları anlayın artık laptop bu laptopp küçücük bir şey kocaman kasada 85 derece al o zaman kötü çünkü soğutmayı yapabilirsin ama bu küçük bir şey

WhoCares

80+ Gold

kendini yorma bro adam monster fanı :kekw:

Mustafa Zahid

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,192
İsim
Mustafa Zahid Önder
İlgilendiği Kategoriler
Her şeye maydanoz olur.
Instagram
@mustyonder
Steam
id/mustyonder
Discord
mustyonder#0007
kanka bu laptop laptop kasa değil kasa kocamn bir şey her türlü soğutursun bu laptopp bütün hepsinde aynı böyle oynuyorsun oyunları anlayın artık laptop bu laptopp küçücük bir şey kocaman kasada 85 derece al o zaman kötü çünkü soğutmayı yapabilirsin ama bu küçük bir şey
Ne diyon kanka masaüstü kasası ne alaka? Laptop kasası diyorum sana. Hani laptoplarda da kasa var ya, etrafını çevrelemiş plastik, alüminyum, magnezyum veya metal artık neyse o şeyin adı ne o zaman? Kasa işte.

Ek olarak ASUS ROG'a falan bakarsan o kadar ağır işlemciler kullanılmasına rağmen adamların soğutması başarılı. Bazı masaüstü sistemlere bile sıcaklıklarda baş çıkarır.

Carl-S

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,653
İsim
s
İlgilendiği Kategoriler
Laptop önerileri ve Telefon önerileri
Evet alınabilir.

Top Bottom