Neler Yeni

Monster laptop almayi dusunuyorum ve bazi suphelerim var yardimci bolur musunuz

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Monster neden tercih edilmemeli herkes kotu diyor ama neden

İlk olarak türk markası dediğimiz monster ve casper bütün laptoplarını taiwandaki üreticilerden alıyorlar mesela monster clevodan alıyordu. Bu üreticilerin laptoplarıda piyasadaki en ucuz ve haliyle kalite olarakta en kötüsü oluyor soğutma olsun kalitesi olsun vs.

Bundan dolayı iyi değiller bence, eğer iki marka arasında seçim olsa monster derim satış sonrası destekleri için ama global markalar söz konusu ise iki markada alınmamalı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yerli gömme huyu var ondan sanırım. Ben aldım gayet memnunum. Control center ile gerekli gördüğüm zaman enerji sınırlayarak sıfır ısınma ve sıfır ses ile çok keyifli kullanıyorum. Tabi güç isteyen oyunlarda fan sesi duymak normal. Gönül rahatlığı ile alınabilir bence fakat bu fiyata alınır mı o konuda emin değilim. Aynı fiyataca monsternotebook.com.tr/abra/monster-abra-a5-v20-3-2/

Yerli marka ama laptoplar yerli falan değil sadece marka basıyor geçiyor, bütün markalar 16 inç geçerken bu markalar hala geçemedi neden ? Çünkü taiwanlı üreticileri bağlılar onları beklliyorlar veya hiç olmicak bilemem :D.

Rufo

80+
İlk olarak türk markası dediğimiz monster ve casper bütün laptoplarını taiwandaki üreticilerden alıyorlar mesela monster clevodan alıyordu. Bu üreticilerin laptoplarıda piyasadaki en ucuz ve haliyle kalite olarakta en kötüsü oluyor soğutma olsun kalitesi olsun vs.

Bundan dolayı iyi değiller bence, eğer iki marka arasında seçim olsa monster derim satış sonrası destekleri için ama global markalar söz konusu ise iki markada alınmamalı.

Yerli marka ama laptoplar yerli falan değil sadece marka basıyor geçiyor, bütün markalar 16 inç geçerken bu markalar hala geçemedi neden ? Çünkü taiwanlı üreticileri bağlılar onları beklliyorlar veya hiç olmicak bilemem :D.
ya soğutma konusunda güçlü pclerden yana her markada aşağı yukarı aynı şikayetler var victuslara da bi ton yorum geliyor. İnceleme kanalının birinde pc kendini soğutmak için neyi bekliyor anlamıyorum diyen adam vardı. Benim burada duruşum "aman aman sakın alma yaklaşma yanına" demek yerine f/p ise tercih edilebilir olduğunu belirtmek. Ben her açıdan donanımla ve o şartlarda en hesaplı olduğu için tercih ettim. Arkadaşa da dediğim gibi şu an fiyatı baya uçmuş tercih edilebilir mi diğerleri ile karşılaştırmak lazım

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
ya soğutma konusunda güçlü pclerden yana her markada aşağı yukarı aynı şikayetler var victuslara da bi ton yorum geliyor. İnceleme kanalının birinde pc kendini soğutmak için neyi bekliyor anlamıyorum diyen adam vardı. Benim burada duruşum "aman aman sakın alma yaklaşma yanına" demek yerine f/p ise tercih edilebilir olduğunu belirtmek. Ben her açıdan donanımla ve o şartlarda en hesaplı olduğu için tercih ettim. Arkadaşa da dediğim gibi şu an fiyatı baya uçmuş tercih edilebilir mi diğerleri ile karşılaştırmak lazım

Victus 16 kullanmaktayım Ryzen 7 ve rtx 4060 olanı altında yükseltici ile ekran kartı 68-69 u geçmiyor full yükte, işlemcide 75-77 yi geçmiyor. Monsterda 90 derece altına şükür dersin bunlar gerçekler, he ama temel sebep ucuz ürün ve 15 inç olmasından geliyor, bende burda 15 inç laptop değil 16 inç öneriyorum. Ki zaten ben günce DDR5 bir laptop önerdim monster da intel kullanma mecburiyeti olduğundan 12. nesil ve altında hep DDR4.

Monster tek bir durumda tercih edilebilir fiyat performans falan değil, casper ile monster alacak kadar paran vardır o zaman monster tercih edersin onun dışında tercih edilmez, elinizde kullandığınız ürünü ilah yapmaya gerek yok artı eksi eleştirmek lazım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Fatih
Bütçe biraz aşan işlemci ve ekran kartı ve soğutması daha iyi olan model 16 inç:

Buda işlemcisi ve yine soğutması daha iyi olan model yine 16 inç:

https://www.epey.com/laptop/hp-victus-gaming-16-s0022nt-7z588ea.html
Kral bu nasil peki

Aykut D.

80+ Gold

Monsterin cihazda yaptığı tek değişiklik .
Ekran çercevesine bunu ekleme
1704375578651.png

HDogus

80+ Bronze
Bu fiyata bu özellikler seçilmez. 3 sene monster kullandım ama f/p bir cihaz almıştım zamanında hem garanti hem laptop olarak beni üzmedi ama uygun fiyatlı olmadıkça monster seçmen için bir neden yok. Şuan asus kullanıyorum.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Aaaaa pardon reis hhdbshdh ben ilkine tetiklendim biraz da sen hangisini onerirsin

Ben olsam 4060 modelini alırım çünkü Ryzen 5 de fazlasıyla güçlü bir işlemci o yüzden Ryzen 7 alıp 4050 ye düşmeye gerek yok dengesiz olur.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Fatih
Herkese yardimci oldugu icin cok cok tesekkur ederim cok yardimci oldunuz hepinize tesekkurler

Son bi sorum daha olacaktı bu bilgisayarlari n11 gibi sitelerden almak mantikli mi siz ne önerirsiniz

Son düzenleme:

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Herkese yardimci oldugu icin cok cok tesekkur ederim cok yardimci oldunuz hepinize tesekkurler

Son bi sorum daha olacaktı bu bilgisayarlari n11 gibi sitelerden almak mantikli mi siz ne önerirsiniz

Ben hepsiburadada aldım HP laptobumu bir sıkıntı yok. Günümüz alışverişleri online üzerine artık, zira mağazalarda ürünü bulmak ve iyi fiyatta bulmak pek mümkün olmuyor :D.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Fatih
Ben hepsiburadada aldım HP laptobumu bir sıkıntı yok. Günümüz alışverişleri online üzerine artık, zira mağazalarda ürünü bulmak ve iyi fiyatta bulmak pek mümkün olmuyor :D.
Haklisin kral ama seyden dolayi dedim mesela bi sorun oldu garanti olayı falan degisiyor mu bu sitelerden alinca pek hakim degilim bakım olayı nasıl mesela

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Haklisin kral ama seyden dolayi dedim mesela bi sorun oldu garanti olayı falan degisiyor mu bu sitelerden alinca pek hakim degilim bakım olayı nasıl mesela

2 yıl garantili klasik herhangi bir durumda aldığın satıcı ile irtibat kuruyosun siteden eğer oda bir sorun olursa direk siteyle irtibata geçip durumu belirtiyorsun, genelde pek sorun olmaz. Onun dışında 2 yıl bakım konusunda dokunmuyorsun çünkü muhtemelen soğutma bloğu söksen garanti dışı kalır anca servis açarsa bu süreç içinde garanti dışı kalmaz zaten genel olarak işleride servisle yapıyorsun.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
1,001,941
Üyeler
158,686
Son üye
mrhakki1
Top Bottom