Neler Yeni

Monster tulpar T7 v20.4 alınır mı?

Mustafa Zahid

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,230
İsim
Mustafa Zahid Önder
İlgilendiği Kategoriler
Her şeye maydanoz olur.
Instagram
@mustyonder
Steam
id/mustyonder
Discord
mustyonder#0007
Para elimize geçse aslında hemen almak isterim bu yüzden iyi araştırıyorum her an alınabilir diye fakat bu gidişler Eylül ün ilk haftası felan olacaak gibi
Eğer o attığım ASUS laptopun fiyatında bir artış olmazsa onu alabilirsin. Seni memnun bırakacaktır. Hem donanımsal hem de yazılımsal.

berke.

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,176
İsim
Berke
Para elimize geçse aslında hemen almak isterim bu yüzden iyi araştırıyorum her an alınabilir diye fakat bu gidişler Eylül ün ilk haftası felan olacaak gibi
Tulpar veya TUF'a bakabilirsiniz fakat TUF ile bilgim yok sıcaklıkları nasıl olur vb. Satıcı bir MUX switch bulunduğunu bir bulunmadığını yazmış garip yani. Hem de insanlara yorum yaparken edebini takınmanı öneririm yoksa yasaklanmaya kadar gidebilirsin haberin olsun :). @Mustafa Zahid

turgutt0

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
126
İsim
Turgut Uysal
Tulpar veya TUF'a bakabilirsiniz fakat TUF ile bilgim yok sıcaklıkları nasıl olur vb. Satıcı bir MUX switch bulunduğunu bir bulunmadığını yazmış garip yani. Hem de insanlara yorum yaparken edebini takınmanı öneririm yoksa yasaklanmaya kadar gidebilirsin haberin olsun :).
Tamam kankalar ikinize de teşekkür ederim aldığım zaman hangisi alırsam alayım ikinize de tag atar bunu aldım derim memnuniyetimi belirtirim tekrardan çok teşekkür ederim ikinize de

KnightDavion

80+ Bronze
Konusunu açmıştım ama aklımda kaldı herkes ön yargı ile monster almazdım felan diyor fakat bu laptopun kullanıcıları laptoptan gayet memnun, ısınıyor felan diyorlar ama kullanıcı yorumlarında hiç görmedim sizce almak mantıklı mı

T7 V20.2 almıştım. Sanırım bununla aynı kasa. Bu kasa bu işlemci ve ekran kartlarını soğutamıyor. Ayrıca fan sesini geçen coil whine vardı. Gece sessizliğinde bilgisayarı balkonda attıracak seviyede. Ben kesinlikle önermiyorum.

berke.

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,176
İsim
Berke
Tamam kankalar ikinize de teşekkür ederim aldığım zaman hangisi alırsam alayım ikinize de tag atar bunu aldım derim memnuniyetimi belirtirim tekrardan çok teşekkür ederim ikinize de
Rica ederim ne demek, herkes iyi cihaz kullanmalı. Özelliklerine ve Sıcaklık testlerine bir bakın. MUX switch bulunuyor mu? Güzel sıcaklık değerleri veriyor mu? vb.
Mesaj otomatik birleştirildi:

T7 V20.2 almıştım. Sanırım bununla aynı kasa. Bu kasa bu işlemci ve ekran kartlarını soğutamıyor. Ayrıca fan sesini geçen coil whine vardı. Gece sessizliğinde bilgisayarı balkonda attıracak seviyede. Ben kesinlikle önermiyorum.
T7 V20.4 kasalarda coil whine problemi hiç duymadım. Soğutma anlamında da bir şey duymadım. Yeni kasalarda o problemler çözülmüştür. Eğer siz T7 v20.2 yerine T7 v20.4 cihaz kullansaydınız size hak verebilirdim bu konuda. Yani yaptığınız yorum yine boşa düşüyor.

mtrkk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Tarik
V20.4 kullanıyorum şu ana kadar sıkıntı yaşamadım, Monster'ın sadece Abra serisi sıkıntılıdır hem panel olarak hem de kasa olarak. 15.6 inç olduğu için soğutması da pek büyük denemez, ölü piksel çıkma ihtimali daha fazladır Abra serilerinde alınıcaksa Monster alınıcaksa Tulpar'dan aşağıya düşmemekte fayda var bu fiyata RTX 3060 Max performance sunan başka bir cihaz yok diye biliyorum ayrıca. Coil Whine sorunu içinde ben rastlamadım şahsen sadece Pusat soğutucunun fanları biraz ses çıkartıyor ama öyle atıcak kadar bir rahatsızlık vermiyor oyun esnasında zaten duymuyosunuz bile.

berke.

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,176
İsim
Berke
140W ve mux var yeni tuflarda hocam.
Evet hocam bu mesajı yazdıkdan yaklaşık 10 dakika sonra gördüm zaten. Arkadaşada dedim TUF veya T7 v20.4 tercih edebilirsin fakat sıcaklık konuları ile ilgili emin değilim kendin araştırma yapman gerekiyor notunuda ekledim :).

Radeon RX 5500M

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
374
İsim
Radeon RX 5500M
20.2 ve 20.4 arasında soğutma farkı var.

20.2

1661183802830.png

20.4
1661183860427.png

Görebileceğiniz gibi 20.4te daha çok bakır boru var, bu sayede sıcaklıklar 20.2 veyahut 20.3 modelleri kadar yukarı çıkmıyor. 11.neslin 9 ve 10.nesle kıyasla daha az ısındığını da unutmamalı.
Evet hocam bu mesajı yazdıkdan yaklaşık 10 dakika sonra gördüm zaten. Arkadaşada dedim TUF veya T7 v20.4 tercih edebilirsin fakat sıcaklık konuları ile ilgili emin değilim kendin araştırma yapman gerekiyor notunuda ekledim :).
Ben olsam iki dakika düşünmem v20.4 alıp geçerim hocam, hepsi bir arada tam bir paket. Tufun küçük ve renk doğruluğu düşük ekranı zevk vermeyecektir.

berke.

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,176
İsim
Berke
20.2 ve 20.4 arasında soğutma farkı var.

20.2

Alıntıyı görüntüle
20.4
Alıntıyı görüntüle
Görebileceğiniz gibi 20.4te daha çok bakır boru var, bu sayede sıcaklıklar 20.2 veyahut 20.3 modelleri kadar yukarı çıkmıyor. 11.neslin 9 ve 10.nesle kıyasla daha az ısındığını da unutmamalı.

Ben olsam iki dakika düşünmem v20.4 alıp geçerim hocam, hepsi bir arada tam bir paket. Tufun küçük ve renk doğruluğu düşük ekranı zevk vermeyecektir.
Hocam insanları aydınlattığınız için çok teşekkürler. Bende v20.4 alırdım. Ama bazı arkadaşlar beni fanboy olarak adlandırdığı için önerilerimi çok takmayacak gibi. Sorunsuz model,TongFang kasa,Isınma problemi yok. Bu bütçe için biçilmiş kaftan kendisi. Kesinlikle kaçırılmamalı alternatifleri Max-Q ve parasına değmez.

Radeon RX 5500M

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
374
İsim
Radeon RX 5500M
Hocam insanları aydınlattığınız için çok teşekkürler. Bende v20.4 alırdım. Ama bazı arkadaşlar beni fanboy olarak adlandırdığı için önerilerimi çok takmayacak gibi. Sorunsuz model,TongFang kasa,Isınma problemi yok. Bu bütçe için biçilmiş kaftan kendisi. Kesinlikle kaçırılmamalı alternatifleri Max-Q ve parasına değmez.
Rica ederim hocam, excalibur fanları malumunuz yaz aylarında çok agresif olabiliyorlar. Çok takılmamak lazım:)

berke.

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,176
İsim
Berke
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar