Neler Yeni

Mouse donuyor ekran gidiyor

stozenn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ali Samet Özen
Herkes iyi günler.
Bilgisayarımı 3gün önce topladım.İlk gün sorun yoktu oyun bile oynadım sonra bi anda mavi ekran yedim.Sistem çalıştı fanlar dönüyor ama ekrana görüntü gelmedi.Ramleri,cpu soğutucusunu,ekran kartını söküp taktım sorun çözüldü sandım pc acıldı görüntü geldi sonradan mouse dondu klavye ışığı söndü.Ramleri başka ramlerle değiştirip taktım sorun çözülmedi.

Dün tekrar acıldı ekran kartı ve işlemciye test yaptım ısı değerleri cok güzel.Ramleri memtest64 ile denedim hata cıkmadı.Bilgisayar acılınca oyun bile oynuyorum ama 5-6 saat sonra mouse donup klavye ışığı sönüyor.Sisteme görüntü gelmiyor ondan sonra.Sorunu nerede aramam lazım yardımcı olurmusunuz.İki defa mavi ekran yedim.Sistemde ekran kartı ve psu haric her şey sıfır.Ekran kartımı eski sistemimde sorunsuz kullanıyordum.Sistemim;
İntel İ5 12400F
Gigabyte gaming oc rtx3060ti
Asus H 610m-k
8x2 xpg rgb 3200 mhz
Goodram 512 gb ssd
Corsair cx650 psu

stozenn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ali Samet Özen
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sıfır psu ile denedim sorun psudan değilmiş.Başka ram ve ssd ilede sorun çözülmedi.Ekran kartımı başka sisteme taktım sorunsuz çalıştı.Tek denemediğim anakart ve işlemci kaldı.Cpu soğutucuyu söküp takınca sistem çalışıyor.Sizce sorun ne olabilir?

stozenn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ali Samet Özen
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sistemi uzay montajı olarak calıştırdım sorunsuz çalıştı 22 saat sonra gene mouse donup klavye gidiyor sistem kapanıyor sonra birdaha acılmıyor.Sorun ne olabilir sizce

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
990,812
Üyeler
156,678
Son üye
tahayasinalkas
Top Bottom