Neler Yeni

Mouse switch değişimi için bu set uygun mu?

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,189
İsim
Murat Orhan

Armi3067

80+ Bronze
Fazlasıyla görür r
Önerebileceğin çok ses çıkarmayan ama fps oyunlarında yüz üstü bırakmayacak switch var mı hocam? Wraith esport sitesinden baktım biraz baya switch var bir kaçının sesini dinledim şuanki faremden bile fazla performans artsın ama ses aynı kalsın hatta olabilirse düşsün isterim silent switchler de var dediğim sitede ama ne kadar performanslı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,189
İsim
Murat Orhan
Önerebileceğin çok ses çıkarmayan ama fps oyunlarında yüz üstü bırakmayacak switch var mı hocam? Wraith esport sitesinden baktım biraz baya switch var bir kaçının sesini dinledim şuanki faremden bile fazla performans artsın ama ses aynı kalsın hatta olabilirse düşsün isterim silent switchler de var dediğim sitede ama ne kadar performanslı?
Kailh gm 8.0 bakabilirsiniz.

Armi3067

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
150
İsim
Hasan Korkmaz
İlgilendiği Kategoriler
OYUN VE BİLGİSAYAR PARÇALARI
Hocam biraz mantıkla tamir edersin ben ettim sadece bakır teller yamulmuştu cımbızla düzelttim eskisi gibi şuan 😅

cevdettt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Cevdet AKGÖK
3 adet lehim ayağı sökeceksin ve aynı yere yeni switchi yerleştirerek geri lehim yapacaksın. Bu işlemi yaparken sadece bordu fazla ısıtma yeter. Çok oyalanma yani lehimleme ve sökme sırasında. Isıtılan bord üzerindeki lehimi oradan boşaltman gerekiyor. Bunun için ya pompa kullanmalısın yada ısıttıktan sonra sertçe bordu elinle tutup elini bir yere vurman yeterli. (Sert silkeleme) Bord üzerindeki erimiş lehim oradan ayrılacaktır.
Anladım.Çok ısıtma derken ayaklardaki lehimleri eritene kadar tutmayacak mıyım?Eridikten sonra pompayla çekicem lehimi değil mi?Siz borda lehim aletini denk getirmeyin mi demek istediniz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

ben kailh gm 8 aldım

Hocam biraz mantıkla tamir edersin ben ettim sadece bakır teller yamulmuştu cımbızla düzelttim eskisi gibi şuan 😅
bi deneyeceğim

silent hiç denemedim ama duydum hoşuna gidiyosa onlarda guzel neden olmasın

Armi3067

80+ Bronze
Tatlı bir Switchtir. Bulabilirsen huano pink dot veya ttc gold 60m bakabilirsin
Pink dot blue shell mi black shell mi? dediğim sitedeki ttc gold modeli de 60mm tam dediklerin var her neyse sesi bir kenara bırakırska fps oyunları için en iyisi hangisi GENEL OLARAK?

emresycn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emre SOYCAN
Lehimleri ısıtırken plakette bulunan bakır yolları çok ısıtırsan yerlerinden kalkar ve seni çok uğraştırırlar. Bu yüzden daha önce deneyimin yoksa bozuk bir elektronik karttan devre elemanı söküp, bir iki pratik yaparak mauseye giriş. Farelerde bakır yollar çok ince olabliyor.

cevdettt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Cevdet AKGÖK
Lehimleri ısıtırken plakette bulunan bakır yolları çok ısıtırsan yerlerinden kalkar ve seni çok uğraştırırlar. Bu yüzden daha önce deneyimin yoksa bozuk bir elektronik karttan devre elemanı söküp, bir iki pratik yaparak mauseye giriş. Farelerde bakır yollar çok ince olabliyor.
ilk olarak eski kullanmadığım mousedan sökmeyi denicem sonrasında asıl yapacağım mouse üzerinde deneyeceğim.Kafamdaki soruları yanıtladınız teşekkür ederim.Bir de attığım linklerdeki ürünleri kullanmam yeterli mi sizce bu işlemi uygularken başka bi öneriniz varsa onu alayım.

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,467
İsim
Adem
ilk olarak eski kullanmadığım mousedan sökmeyi denicem sonrasında asıl yapacağım mouse üzerinde deneyeceğim.Kafamdaki soruları yanıtladınız teşekkür ederim.Bir de attığım linklerdeki ürünleri kullanmam yeterli mi sizce bu işlemi uygularken başka bi öneriniz varsa onu alayım.
Daha 2 saat önce g300sden 2 tane switch aldım g102 sol tık için değiştirdim mis gibi oldu eski bir mouse varsa onun switchini al geç bedavaya gelir

İlk defa lehimle felan uğraşıyorsan kesinlikle şunu öneriyorum farklı bir cihaz varsa kullanmadığın onda deneme yap çünkü g300sde sökerken 2 tane switchi perte çıkarttım 1 2 tane sökünce alışıyorsun eğer 2 kişi yaparsanız daha iyi olur mesela sen lehimleri eritirken diğeri yavaş yavaş çeker
Eğer lehim pompan varsa daha iyi

cevdettt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Cevdet AKGÖK
Daha 2 saat önce g300sden 2 tane switch aldım g102 sol tık için değiştirdim mis gibi oldu eski bir mouse varsa onun switchini al geç bedavaya gelir

İlk defa lehimle felan uğraşıyorsan kesinlikle şunu öneriyorum farklı bir cihaz varsa kullanmadığın onda deneme yap çünkü g300sde sökerken 2 tane switchi perte çıkarttım 1 2 tane sökünce alışıyorsun eğer 2 kişi yaparsanız daha iyi olur mesela sen lehimleri eritirken diğeri yavaş yavaş çeker
Eğer lehim pompan varsa daha iyi
babamla yapıcaz.Dediğin gibi eski mouseda bi deneyelim.Çıkan switch zaten pert benim sadece yeni takacağım onemlı onu da bi kaç pratik yapayım o zaman.

babamla yapıcaz.Dediğin gibi eski mouseda bi deneyelim.Çıkan switch zaten pert benim sadece yeni takacağım onemlı onu da bi kaç pratik yapayım o zaman.
attığım linklerdeki üürnler yeterli mi bu arada.

Top Bottom