Neler Yeni

MSI 27'' G274QPF QD Flat IPS 2560X1440 (WQHD) 16:9 170HZ 9.599TL

Dahası  
Reaksiyon skoru
87
İsim
aytaç tan
Çok haklısınız katılıyorum ama bu monitör daha profesyonel kullanıcılar için. Gerçekten ghosting ışık sızması vs. konularda çok başarılı. Gecikme çok çok düşük ve FPS oynarken gerçekten hissediyorsunuz. Ama user seçersem sarılar duzelse dahi çok memnun kalmadım. Premium Color inanilmaz doygun ve yapay hissettirdi. Ben memnun kalamadim o yuzden G2724D sipariş ettim hatta şuan eve gelmiş işte olduğum için inceleyemiyorum. Amazon iadesine güvenerek yılbaşından önce sipariş ettim. Bugün yarın MSI'yı geri göndericem.
Aynı modeli satın aldım . Genel görüşlerinizi ve özel ayarlarınızı paylaşırsanız çok sevinirim.

aegis61

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Selim
benimde dün elime geçti kullanmaya başladım. olü piksel testi yaptım bi tane vardı iade edecektim sonra gitti. Renkler çok yapay ve beyazlar çok sarıydı sonra ayar yapıp user profili seçince düzeldi. ghosting konusunda çok başarılı ghostıng yok. ışık sızması benim monitörde çok az vardı ama bence bu konuda da gayet iyi. siyahlar çok başarılı oled ekranlar gibi neredeyse. ama direk al kullan için renk profili kötü. Ofise mimari kullanım için Viewsonic 2780J-2K aldık onun hazır renk profilleri daha iyi kullanıma hazırdı. ama o monitörde ghosting çok vardı ve ışık sızması daha fazlaydı. Mantıklı seçim galiba DELL G2724D bu monitörler arasında. bu monitörün yorumları daha iyidi forumlarda kullanan arkadaşlar arasında. msi modelini amazon sattığı, taksit ve 1000 TL indirim imkanı olduğu için seçtim ben. renk profilini ayarladıktan sonra benim için problem kalmadı.
Ölü pikselin görseli var mı acaba paylaşabilir misiniz. Nasıl kayboldu. Benimkinde ortaya yakın 1 adet var. Siyah renkte yeşil nokta şeklinde

aegis61

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Selim
Fotoğrafı yok, pikselin ışığı yok gibiydi
O zaman muhtemelen sıkışmış pikseldi. Çünkü kaç tane monitör denediysem. Kaybolmayan şekilde siyahta belli olan yeşil renk piksel sorunu vardı. Değişim isteyeceğim. Az para vermiyoruz sonuçta

archiwhat

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
toprak kaya
O zaman muhtemelen sıkışmış pikseldi. Çünkü kaç tane monitör denediysem. Kaybolmayan şekilde siyahta belli olan yeşil renk piksel sorunu vardı. Değişim isteyeceğim. Az para vermiyoruz sonuçta
benim piksel siyahta belli olmuyordu diğer renklerde belli oluyordu.

samaras00

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
933
İsim
veli gok
İlgilendiği Kategoriler
TEKNOLOJİ
@samaras00 @palodayı Ben monitörü iade ediyorum arkadaşlar. DELL G2724D veya Viewsonic 2780J-2K modellerinden birini sipariş edicem. Renkler benim hoşuma hiç gitmedi. IPS Glow ve Ghosting'de çok iyi ama renkler çok yapay ve dolgun geldi. Ayarlarla vs. uğraşmak hiç istemiyorum. İndirimi haber ettiği için arkadaşa teşekkür ederim.
monitörü aldım. testlerini yaptım da 165 hz sınır görünüyor. 170 hz yazıyordu. sendede öylemiydi ?
170 hz.'e kendi mi yükseliyor yoksa ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

monitörü aldım. testlerini yaptım da 165 hz sınır görünüyor. 170 hz yazıyordu. sendede öylemiydi ?
eski monitörün kablosunu kullandıgım içinmi acaba

Çepni

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
85
İsim
Enbiya İlitli
Mesaj otomatik birleştirildi:

eski monitörün kablosunu kullandıgım içinmi acaba
Hocam ben açmadım ama onun için overclock açmanız gerekiyor. Overclock ile 170 Hz oluyor. Overclock yaparsanız, titreşim gibi sorunlar yaşayabilirsiniz. Şahsi görüşüm 5 Hz için overclock açmayın 165 Hz kullanın. Eğer açmak ve denemek isterseniz Joystick üstüne basın, aşağıdan ayara gelin sağda DP OverClocking var onu açarsanız 170 Hz olur.

samaras00

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
933
İsim
veli gok
İlgilendiği Kategoriler
TEKNOLOJİ
Hocam ben açmadım ama onun için overclock açmanız gerekiyor. Overclock ile 170 Hz oluyor. Overclock yaparsanız, titreşim gibi sorunlar yaşayabilirsiniz. Şahsi görüşüm 5 Hz için overclock açmayın 165 Hz kullanın. Eğer açmak ve denemek isterseniz Joystick üstüne basın, aşağıdan ayara gelin sağda DP OverClocking var onu açarsanız 170 Hz olur.
eyw saol .

archiwhat

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
toprak kaya
hocam monitörü denediniz mi yorumlarınız nedir msi ile karşılaştırılınca?

Erdem Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,191
İsim
Erdem Arslan
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık, Spor, Yabancı Dil
Hocam arkadaş karşılaştırmadan ben size şöyle rtings karşılaştırması atayım. https://www.rtings.com/monitor/tool...4qrf-qd/41041/19535?usage=3623&threshold=0.10 . Görüldüğü gibi kalibrasyonu kötü msi modelin. Arkadaş o nedenle memnun olmamış olabilir. Dell 10bit 165hz verirken msi 120 hz'e kadar 10 bit veriyor, gecikmesi daha az garantisi de bildiğim kadarıyla 3 yıl. O nedenle ben olsam kesin Dell alırım. Zaten bu model geçmişte arkadaşlara çokça aldırdığımız s2721dgfa modelinin yükseltilmiş hali. Bu modeller zaten gayet iyi modeller ölü piksel ve ips glow olmadığı sürece sizi pişman etmezler.

Çepni

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
85
İsim
Enbiya İlitli
Hocam MSI renkleri çok daha doygun ve güzel gözüküyor ama bir yere kadar. Çok yapay ve sarımtırak rengi bozuyor. Yukarıdaki arkadaşın bahsettiği gibi kalibrasyon kötü ve kalibre zaten edemiyorum, ayarlardan da pek çözümü bulamadım. MSI malzeme kalitesi DELL'den çok daha iyi. MSI'da ghosting ve ışık sızması çok çok az. DELL'de baya bi ışık sızması var ghosting MSI'dan bi tık kötü ama çok kötü değil gayet iyi. Ben MSI iade edip DELL ile devam edeceğim.

archiwhat

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
toprak kaya
Hocam MSI renkleri çok daha doygun ve güzel gözüküyor ama bir yere kadar. Çok yapay ve sarımtırak rengi bozuyor. Yukarıdaki arkadaşın bahsettiği gibi kalibrasyon kötü ve kalibre zaten edemiyorum, ayarlardan da pek çözümü bulamadım. MSI malzeme kalitesi DELL'den çok daha iyi. MSI'da ghosting ve ışık sızması çok çok az. DELL'de baya bi ışık sızması var ghosting MSI'dan bi tık kötü ama çok kötü değil gayet iyi. Ben MSI iade edip DELL ile devam edeceğim.
Evet ben de bi türlü renk ayarini oturtamadim. İlk başta user profiliyle çözmüş gibiydim ama bi içime sinmedi. Dell de renk profilleri nasil icinize sindi mi?

Top Bottom