Neler Yeni

MSI 27'' G274QPF QD Flat IPS 2560X1440 (WQHD) 16:9 170HZ 9.599TL

aegis61

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Selim
Hocam arkadaş karşılaştırmadan ben size şöyle rtings karşılaştırması atayım. https://www.rtings.com/monitor/tool...4qrf-qd/41041/19535?usage=3623&threshold=0.10 . Görüldüğü gibi kalibrasyonu kötü msi modelin. Arkadaş o nedenle memnun olmamış olabilir. Dell 10bit 165hz verirken msi 120 hz'e kadar 10 bit veriyor, gecikmesi daha az garantisi de bildiğim kadarıyla 3 yıl. O nedenle ben olsam kesin Dell alırım. Zaten bu model geçmişte arkadaşlara çokça aldırdığımız s2721dgfa modelinin yükseltilmiş hali. Bu modeller zaten gayet iyi modeller ölü piksel ve ips glow olmadığı sürece sizi pişman etmezler.
Linkteki msi mag modeli rgb falan var. Ben 10 bit 165 hz kullanabiliyorum ekstra ayar yapmadan. Bu karşılaştırmada hdr400 olmadığı yazıyor. Hdr400 G274qpf-qg modelind mevcut

KAPLAN53

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ahmet
bu modelde rgb varmı bendeki yanmıyor birde görüntü ayarlarını yaparken monitörde sadece 2 seçenek aktif oluyor HDR açık olduğundan mı
yardımcı olabilir misiniz

aegis61

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Selim
bu modelde rgb varmı bendeki yanmıyor birde görüntü ayarlarını yaparken monitörde sadece 2 seçenek aktif oluyor HDR açık olduğundan mı
yardımcı olabilir misiniz
Rgb bu modelde yok. Rting karşılaştırması yapılmış olan modelde mevcut. Menü de parlaklık v.s ayarlamak için. MPRT diye bi bölüm var öyle biryeri aktif aktif etmek gerekiyor

Çepni

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
85
İsim
Enbiya İlitli
Evet ben de bi türlü renk ayarini oturtamadim. İlk başta user profiliyle çözmüş gibiydim ama bi içime sinmedi. Dell de renk profilleri nasil icinize sindi mi?
Renk profillerinden ben pek anlamıyorum. Kendimce bir şeyler yaptım da renkler MSI kadar kesinlikle doygun değil ama bence daha gerçekçi. İçime sinmeyen 2 şey var. Birincisi IPS glow çok fazla, ikincisi ghosting MSI modeline göre daha fazla. Ben Dell ile devam edicem hocam.

Palo DAYI

80+ Gold
Renk profillerinden ben pek anlamıyorum. Kendimce bir şeyler yaptım da renkler MSI kadar kesinlikle doygun değil ama bence daha gerçekçi. İçime sinmeyen 2 şey var. Birincisi IPS glow çok fazla, ikincisi ghosting MSI modeline göre daha fazla. Ben Dell ile devam edicem hocam.
Knkm delli aldinmi nasil monitor

samaras00

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,187
İsim
veli gok
İlgilendiği Kategoriler
TEKNOLOJİ
Monitörün görüntü ayarları için linkten bakabilrsiniz.

Çepni

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
85
İsim
Enbiya İlitli
Knkm delli aldinmi nasil monitor
Renkleri çok çok iyi diyemem ama bence fiyatı daha uygun olmalıydı. Işık sızması çok fazla onun haricinde güzel, kullanıyorum. 1 ms GtG, pivot vs. çok önemli değilse başka monitörlere de yönelebilir. MSI iade edip DELL ile devam ediyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
951,163
Üyeler
149,851
Son üye
Kyzuko
Top Bottom