Neler Yeni

MSI 31.5" olan 2 monitör arasında kaldım hangisi alınır?

Nightless

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,597
İsim
Serkan FETVACI

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,529
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Sisteminiz 2K elverişli ise direkt alın 2K olanı. 15 HZ size çok bir şey katmaz, ama 2K çoook şey katar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca bu kadar büyüklükte bir panelde FHD kullanmak, pixellerin kötüleşmesine yol açacaktır. ve görüntü güzel görünmeyecektir.

Monitörü aldığınız saniye ölü pixel testi yapmayı unutmayın. Amazon dışı bir yerden alışveriş yapmayın. Va panel olduğu için ghosting olacaktır, yapacak bir şey yok.

Nightless

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,597
İsim
Serkan FETVACI
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sisteminiz 2K elverişli ise direkt alın 2K olanı. 15 HZ size çok bir şey katmaz, ama 2K çoook şey katar.

Ayrıca bu kadar büyüklükte bir panelde FHD kullanmak, pixellerin kötüleşmesine yol açacaktır. ve görüntü güzel görünmeyecektir.

Monitörü aldığınız saniye ölü pixel testi yapmayı unutmayın. Amazon dışı bir yerden alışveriş yapmayın. Va panel olduğu için ghosting olacaktır, yapacak bir şey yok.
O zaman direk şüphesiz sorgusuz şekilde bu alınır diyorsunuz doğrumudur hocam.
MSI 31.5" OPTIX AG321CQR Gaming Monitör, Curved, WQHD, VA, 165HZ, 1MS, Freesync Premium

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,105
İsim
Oğuz Oğuz
O zaman direk şüphesiz sorgusuz şekilde bu alınır diyorsunuz doğrumudur hocam.
MSI 31.5" OPTIX AG321CQR Gaming Monitör, Curved, WQHD, VA, 165HZ, 1MS, Freesync Premium
Bende de başka model msı var.
Çok memnunum.

Nightless

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,597
İsim
Serkan FETVACI

Şuan kullandığım
https://www.hepsiburada.com/msi-opt...R45?magaza=Kuantum&url_src=and-product-detail
Curved VA olduğu sıkıntısını yaşamadım Hepsiburada üzerinden almıştım. Ghosting pek rahatsızlık vermiyor gibi veya ben anlamadım bile :)

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,529
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Şuan kullandığım
https://www.hepsiburada.com/msi-opt...R45?magaza=Kuantum&url_src=and-product-detail
Curved VA olduğu sıkıntısını yaşamadım Hepsiburada üzerinden almıştım. Ghosting pek rahatsızlık vermiyor gibi veya ben anlamadım bile :)
Aldığınız monitör zaten en kaliteli VA panellerden. doğru ayarlarda ghosting yok denecek kadar az.
Reviewlara hafif göz gezdirdim, Görüntü kalitesi, renk kalitesi ve konstratı gayet iyi deniliyor.
Sadece doğru ayarları yapmak lazım. Mesela parlaklığı ve kontrastı çok açınca, yazılar çok blurlu olabiliyormuş.
Ama Gaming için 1'e1 bir monitör.

Nightless

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,597
İsim
Serkan FETVACI
Dahası  
Reaksiyon skoru
161
İsim
Mert Soytürk
Şuan kullandığım
O monitörde feci ghosting var kullanıyorum
Param olsun satıp başka bir monitöre geçeceğim
Sizin attıklarınızdan ise hiç şüphesiz ki
https://www.amazon.com.tr/dp/B08YYS...t_i_VDB2QBZ7JJW8K5JYMVRC?_encoding=UTF8&psc=1

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,529
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_

The Batman

80+ Silver
Bendede lg 31.5 var ilk basta büyük geliyordu suan hatta kucuk bile geliyor pikselleşme diyenleri bosver yabancilarin deneme videolari var onlara bakabilirsiniz

Nightless

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,597
İsim
Serkan FETVACI
Aldığınız monitör zaten en kaliteli VA panellerden. doğru ayarlarda ghosting yok denecek kadar az.
Reviewlara hafif göz gezdirdim, Görüntü kalitesi, renk kalitesi ve konstratı gayet iyi deniliyor.
Sadece doğru ayarları yapmak lazım. Mesela parlaklığı ve kontrastı çok açınca, yazılar çok blurlu olabiliyormuş.
Ama Gaming için 1'e1 bir monitör.
İlginize çok teşekkürler cidden son zamanlarda foruma takılmaya başladım yorumlarınız harika bilgi verici inşallah her arkadaşa yardımcı olursunuz. Sizin cevaplamaniza cidden mutluluk duydum test olarak öneriniz var mı? En azından konuya bakan bunun hakkında da bilgi edinmiş olur. Şimdiden teşekkürler ederim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
161
İsim
Mert Soytürk

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,529
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
İlginize çok teşekkürler cidden son zamanlarda foruma takılmaya başladım yorumlarınız harika bilgi verici inşallah her arkadaşa yardımcı olursunuz. Sizin cevaplamaniza cidden mutluluk duydum test olarak öneriniz var mı? En azından konuya bakan bunun hakkında da bilgi edinmiş olur. Şimdiden teşekkürler ederim.
Çok teşekkür ederim hocam, böyle şeyler duymak gerçekten beni mutlu ediyor :D
Test olarak(eğer doğru anladıysam)
https://lcdtech.info/en/tests/dead.pixel.htm Ölü pixel testi. en önemli test. MSI'ın saçma bir politikası var. 5 Ölü pixelden az ölü pixel olursa, garanti kapsamına girmiyor. ama amazondan aldığınız için koşulsuz şartsız ilk 14 günde iade hakkınız var.
https://www.testufo.com/ghosting Burada monitördeki her türlü ayarı deneyerek, en az ghostingli hale getirmeye çalışacaksınız. monitöre tam bakmadım, ama bazı forumlarda iyi ayarlar zaten test edilmiş olabilir. onlarada bakarsınız.
https://www.lightbleedtest.com/ Buradan da Işık sızması var mı diye kontrol edebilirsiniz. Çok önemsediğim bir olay değil, ama yinede takıntılısı gerçekten bu sebepten monitör iade edebiliyor.

Manuel ayarlarında kullanıyorum
Feci derecede ghosting var hemde öyle böyle değil
Fastest mode'a almayı dener misiniz?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,490
Üyeler
141,451
Son üye