Neler Yeni

Öneri MSI B250M Bazooka RAM önerisi

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Berkay Sunan
İlgilendiği Kategoriler
Photoshop,Oyunlar,Haberler,Dünya,Teknoloji
Bütçe
1000
2 tane X2 8 GB RAM takılı.
16 GB RAM var ancak ben RAM takviyesi yaparak yükseltmek istiyorum.
Nasıl bir RAM almalıyım ucuz performanslı RAM öneriniz nedir?
1 tane 16 GB alsam yeterli olur mu?
Donanım.
Anakart: MSI B250M Bazooka.
İşlemci: Intel Core i5 7400 3 GHz.
RAM: 16 GB.
Takılı X2 8 GB.

Daha öncede bu konuyu açmıştım ancak anakart değişikliği yaptım.

Donanım:
MSI B250M Bazooka
Intel Core i5 7400 3 ghz
GTX 1050 Ti 4 GB

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,385
İsim
Emre Zengin
2 tane X2 8 GB RAM takılı.
16 GB RAM var ancak ben RAM takviyesi yaparak yükseltmek istiyorum.
Nasıl bir RAM almalıyım ucuz performanslı RAM öneriniz nedir?
1 tane 16 GB alsam yeterli olur mu?
Donanım.
Anakart: MSI B250M Bazooka.
İşlemci: Intel Core i5 7400 3 GHz.
RAM: 16 GB.
Takılı X2 8 GB.

Daha öncede bu konuyu açmıştım ancak anakart değişikliği yaptım.

Donanım:
MSI B250M Bazooka
Intel Core i5 7400 3 ghz
GTX 1050 Ti 4 GB
4 slotlu olabilir anakartın ama stabil belki çalışmayabilir öyle yaparsan. Onun yerine 8x2 alman daha mantıklı. Ya da şuan kullandıklarını da satıp 16x2 2400 MHz alabilirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Berkay Sunan
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
4 slotlu olabilir anakartın ama stabil belki çalışmayabilir öyle yaparsan. Onun yerine 8x2 alman daha mantıklı. Ya da şuan kullandıklarını da satıp 16x2 2400 MHz alabilirsin.
Peki ne öneriyorsun marka vb çünkü ben donanımdan pek anlamıyorum.
Hangi ramler vb uyar. Ram alırken neye dikkat etmeliyim?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,385
İsim
Emre Zengin
Peki ne öneriyorsun marka vb çünkü ben donanımdan pek anlamıyorum.
Hangi ramler vb uyar. Ram alırken neye dikkat etmeliyim?
Sistemin biraz eski. RAM alırken CL ve MHz değerini aynı olmasına dikkat et. Marka genellikle sorun çıkarmıyor ama aynısından bulmaya çalışabilirsin. Sıfırlarına baktım ama 2000 TL edecek kadar RAM'ler değiller. CPU-Z adlı programdan Memory sekmesinden CL değerine bakabilirsin. 2.elden bulmaya çalış hocam.

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Berkay Sunan
İlgilendiği Kategoriler
Sistemin biraz eski. RAM alırken CL ve MHz değerini aynı olmasına dikkat et. Marka genellikle sorun çıkarmıyor ama aynısından bulmaya çalışabilirsin. Sıfırlarına baktım ama 2000 TL edecek kadar RAM'ler değiller. CPU-Z adlı programdan Memory sekmesinden CL değerine bakabilirsin. 2.elden bulmaya çalış hocam.
1676803698674.png

CAS# Latency (CL) mi?
Evet ramler aşırı pahalılaştı şu MSI B250M Bazooka bile ikinci el aldım 600 TL'ye.
Adam 2018'de almış ilk açılışta görüntü gelmiş 2. açılışta gelmemiş vb sonra uğraşamamış yeni anakart almış.
Bende güvenip güvenmeme arasında kaldım bir baktım eğer bir sorun vb çıkarsa parayı iade edebilecekmiş sahibinden aldım.
S-Param Güvende ile. Bende çok uğraştım beceremedim en sonunda becerdim şu an bir sıkıntı yok ve çalışıyor.

Çin malı olduğundan şüpheleniyorum sadece şu anakart'ın HD Audio girişi altında Made in China yazıyor.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,385
İsim
Emre Zengin
Alıntıyı görüntüle
CAS# Latency (CL) mi?
Evet ramler aşırı pahalılaştı şu MSI B250M Bazooka bile ikinci el aldım 600 TL'ye.
Adam 2018'de almış ilk açılışta görüntü gelmiş 2. açılışta gelmemiş vb sonra uğraşamamış yeni anakart almış.
Bende güvenip güvenmeme arasında kaldım bir baktım eğer bir sorun vb çıkarsa parayı iade edebilecekmiş sahibinden aldım.
S-Param Güvende ile. Bende çok uğraştım beceremedim en sonunda becerdim şu an bir sıkıntı yok ve çalışıyor.

Çin malı olduğundan şüpheleniyorum sadece şu anakart'ın HD Audio girişi altında Made in China yazıyor.
Aynen CL oluyor o. Senin CL değerin 17. Yani alacağın RAM CL17 2400 MHz olacak hocam. Sanırım şuanda sende (imzadaki sistemine göre konuşuyorum) Cruical takılı. Ben anakartların hepsi Çin malı diye biliyorum :D. Şuanda takılı olan bu mu hocam? https://www.n11.com/urun/crucial-ba...imm-cl17-ram-1153334?magaza=koyuncubilgisayar

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Berkay Sunan
İlgilendiği Kategoriler

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,385
İsim
Emre Zengin
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Berkay Sunan
İlgilendiği Kategoriler

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,385
İsim
Emre Zengin
Attığın linktekiler belki sorun çıkarabilir. Kesin bir bilgim yok. 3600 MHz'lik RAM alsan bile eğer sistem hata vermezse en fazla 2400 MHz'de kullanırsın, tavsiye etmem böyle yapmanı. Sistemin eski kesin konuşamıyorum maalesef. Forumda daha iyi bilenler sana yardımcı olacaktırlar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Berkay Sunan
İlgilendiği Kategoriler
Attığın linktekiler belki sorun çıkarabilir. Kesin bir bilgim yok. 3600 MHz'lik RAM alsan bile eğer sistem hata vermezse en fazla 2400 MHz'de kullanırsın, tavsiye etmem böyle yapmanı. Sistemin eski kesin konuşamıyorum maalesef. Forumda daha iyi bilenler sana yardımcı olacaktırlar.
İşlemci açısından mı eski sadece? Ram konusunda muhtemelen işlemci açısından çünkü ekran kartı için pek bir şey göremiyorum.

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,817
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Ramlerin aynı olmasına gerek yok nasıl olsa 2400 Mhz'de kullanacaksın hepsini. Gidip tipini beğendiğin 2*8 3000-3200-3600 herhangi bir rami alabilirsin sonra manuel Timing değer veririz. 2400Mhz Cl-14-16-34 1,25-1.35V 1N verirsin büyük ihtimalle çalışır, çalışmazsa CL değerlerini arttırıp mesela Cl16/17-16/21-36/38/42 1.35V 1N veririz çalışır.
Hatta şuan Ram'lerin CR 2T olarak çalışıyor bu da oyunlarda biraz performans kaybı yaşatıyor. Normalde bu Timinglerde bir ram'i 2T başlatmaz, anakartta gerçekten bir sorun olabilir. Bu yüzden Ram'leri Amazon'dan al olmazsa koşulsuz şartsız kolay bir şekilde iade edebilirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Berkay Sunan
İlgilendiği Kategoriler
Aynen CL oluyor o. Senin CL değerin 17. Yani alacağın RAM CL17 2400 MHz olacak hocam. Sanırım şuanda sende (imzadaki sistemine göre konuşuyorum) Cruical takılı. Ben anakartların hepsi Çin malı diye biliyorum :D. Şuanda takılı olan bu mu hocam? https://www.n11.com/urun/crucial-ba...imm-cl17-ram-1153334?magaza=koyuncubilgisayar
https://www.epey.com/bellek-ram/crucial-ct8g4dfd824a.html Buymuş benim takılı ramler yani model farkı var sadece sanırım.

Top Bottom