Neler Yeni

Çözüldü✓ Msı centerdan bios güncellerken Ekranım gelmedi

Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Ali Buğra CİRİT
MSIB550m pro-vdh wifi model anakartımı MSI center dan bios güncellemesi yapayım dedim Allah kahretmesin yapmaz olaydım. Bilgisayarınız yeniden başlatılacak dedi. Kapandı ama bir daha ekran gelmedi. Flash bios button dan eski sürümü yüklemeye çalıştım videolarda yanıp sönüyor benimkinde düz kırmızı ışık yanıyor ve elektrikten kesene kadar yanıyor. Bilgisi olan birisi varsa yardım ederse sevinirim.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,733
İsim
Emre Zengin
MSIB550m pro-vdh wifi model anakartımı MSI center dan bios güncellemesi yapayım dedim Allah kahretmesin yapmaz olaydım. Bilgisayarınız yeniden başlatılacak dedi. Kapandı ama bir daha ekran gelmedi. Flash bios button dan eski sürümü yüklemeye çalıştım videolarda yanıp sönüyor benimkinde düz kırmızı ışık yanıyor ve elektrikten kesene kadar yanıyor. Bilgisi olan birisi varsa yardım ederse sevinirim.
Programlarla güncellemeyi bu yüzden tavsiye etmiyorum. BIOS Flashback'i doğru yaptığına eminsin dimi hocam?

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,077
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
MSI Center'daki BIOS güncellemeleri öyle olabiliyor maalesef. Keşke USB ile yapsaydınız.
İşe yarayacağını hiç sanmam ama fişi çekip BIOS pilini çıkarmayı deneyin. Bir süre dursun, sonradan fişi tekrar takın ve flash BIOS deneyin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Ali Buğra CİRİT
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Programlarla güncellemeyi bu yüzden tavsiye etmiyorum. BIOS Flashback'i doğru yaptığına eminsin dimi hocam?
Usb Fat32 versiyonunda güncellemeden önceki bios sürümünü indirip içine attım dosyanın adını MSI.ROM yaptım. Bilgisayar açık değilken usb takılı flash button bastım. Kırmızı 4 5 saniye yanıp söndü en sonunda sürekli yanık kaldı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

MSI Center'daki BIOS güncellemeleri öyle olabiliyor maalesef. Keşke USB ile yapsaydınız.
İşe yarayacağını hiç sanmam ama fişi çekip BIOS pilini çıkarmayı deneyin. Bir süre dursun, sonradan fişi tekrar takın ve flash BIOS deneyin.
Benim haberim yoktu uygulamadan güncellerken böyle sorunlar olduğunu. Bios pilini çıkartıp takıp denedim.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,733
İsim
Emre Zengin
Usb Fat32 versiyonunda güncellemeden önceki bios sürümünü indirip içine attım dosyanın adını MSI.ROM yaptım. Bilgisayar açık değilken usb takılı flash button bastım. Kırmızı 4 5 saniye yanıp söndü en sonunda sürekli yanık kaldı.

Benim haberim yoktu uygulamadan güncellerken böyle sorunlar olduğunu. Bios pilini çıkartıp takıp denedim.
Anakartının bu olduğuna eminsin dimi? BIOS Flashback için USB belleğini doğru yere takıyorsun dimi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Ali Buğra CİRİT
Anakartının bu olduğuna eminsin dimi? BIOS Flashback için USB belleğini doğru yere takıyorsun dimi?
Eminim daha önceden usb ile bios güncellemesi yaptım. USB belleği doğru yere takıyorum doğru yere takmayınca 4 5 saniye yanıp söndükten sonra ışık sönüyor, bende 4 5 saniye yanıp söndükten sonra ışık sadece yanıyor sönmüyor.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,733
İsim
Emre Zengin
Eminim daha önceden usb ile bios güncellemesi yaptım. USB belleği doğru yere takıyorum doğru yere takmayınca 4 5 saniye yanıp söndükten sonra ışık sönüyor, bende 4 5 saniye yanıp söndükten sonra ışık sadece yanıyor sönmüyor.
Bunun hem WIFI olan versiyonu var. Hemde WIFI'siz olan versiyonu var o yüzden dedim hocam. 7C95v2D BIOS'unu hazırla bakalım. Belleği işaretlediğim alana tak.
Ekran Görüntüsü (377).png

Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Ali Buğra CİRİT

Ekler

• 127E94DE-6924-4E0F-9DBF-2EFECF039C8B.jpeg
    127E94DE-6924-4E0F-9DBF-2EFECF039C8B.jpeg
    1.5 MB · Hit: 31
  • CCF78594-106F-40ED-AD06-44FF5302402E.jpeg
    CCF78594-106F-40ED-AD06-44FF5302402E.jpeg
    2.2 MB · Hit: 33
  • CD2DFD23-C625-46DF-B069-60DCFFC2E103.jpeg
    CD2DFD23-C625-46DF-B069-60DCFFC2E103.jpeg
    3.7 MB · Hit: 35

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,733
İsim
Emre Zengin
Sadece MSI.ROM belleğin içinde kalsın hocam.

Doğru yere takıyorsun sorun yok.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,733
İsim
Emre Zengin

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,733
İsim
Emre Zengin
Buradan son defa 7C95v2E BIOS'unu indir bakalım hocam. Başka flash bellekle dene (FAT32 olarak ayarla). Eğer gene sorun olursa haber ver.

Top Bottom