Neler Yeni

MSI MAG x670e Tomahawk ile G-Skill Flare x5 Uyumlu mu ?

Kutram

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ahmet ÇALDIRAN
MSI MAG X670e Tomahawk anakartım var. MSI sitesinden anakarta bakmadan AMD bir RAM aldım. G.Skill 32 GB (2x16) flare X5 AMD EXPO 6000 MHz CL30 DDR5 RAM (F5-6000J3038F16GX2-FX5). Siteyi aldıktan sonra kontrol ettim ama bu seri kodla uyumlu RAM göremedim yanlış mı baktım yoksa gerçekten de uyumsuz mu? RAM elimde kutusunu açmadım uyumlu değilse iade edeceğim. Yardım eder misiniz?

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Öyle bir durumu ilkkez duydum yani hiç bi anakarta RAM takarken siteden bu model uyumlu mu? diye detaylı bakmaya gerek yok. Anakartın AMD ise zaten genelde yüksek MHz değerden sorun olmuyor, eğerki anakartın DDR yapısı ile uyumlu ise RAM yani ikiside DDR5 ise tak kullan.

Kutram

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ahmet ÇALDIRAN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
expo işlemi için herhalde uyuyumluluğa bakılıyor artık ben de çok bilmiyorum ama msi websitesine girdim anakart kısmında ram ile uyumluluğu gösteren bir liste var. uyuyumluk listesi burada birebir serisi yazmıyor ben bu ram de sıkıntı mı yaşayacağım şimdi amd anakart amd ram amd işlemci :)

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
expo işlemi için herhalde uyuyumluluğa bakılıyor artık ben de çok bilmiyorum ama msi websitesine girdim anakart kısmında ram ile uyumluluğu gösteren bir liste var. uyuyumluk listesi burada birebir serisi yazmıyor ben bu ram de sıkıntı mı yaşayacağım şimdi amd anakart amd ram amd işlemci :)

AMD expo mevzusu çok dikkat edilicek bir şey değil zira ben direk üzerinde intel etiketi olan intel ile AMD expo gibi uyumlu olduğu yazan özelliği olan RAM leri AMD sistemde kullandım. AMD expo olması minik bir artı gibi sadece.

Uyumluluk sorunu olcağını sanmam.

Zelthys

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Enes Turan
MSI MAG X670e Tomahawk anakartım var. MSI sitesinden anakarta bakmadan AMD bir RAM aldım. G.Skill 32 GB (2x16) flare X5 AMD EXPO 6000 MHz CL30 DDR5 RAM (F5-6000J3038F16GX2-FX5). Siteyi aldıktan sonra kontrol ettim ama bu seri kodla uyumlu RAM göremedim yanlış mı baktım yoksa gerçekten de uyumsuz mu? RAM elimde kutusunu açmadım uyumlu değilse iade edeceğim. Yardım eder misiniz?
Hocam iyi forumlar, ben anakarti yeni aldım gen5 m2 ssd soğutucu blok vidalar sıkılı olmasına rağmen yukarı aşağı oynuyor mu (m2 takılı değilken) bende hareket ediyor çekip itince.

Top Bottom