Neler Yeni

MSI Optix MAG245R2 vs GIGABYTE G24F

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Moonlight Angel
Öncelikle herkese merhabalar. Bu iki monitör arasında kaldım. MSI renk kalitesi araştırdığıma göre daha iyiymiş. Ve sanırım GIGABYTE sağa sola dönme özelliği yokmuş. Aralarında yaklaşık 500 TL fark var, değer mi acaba MSI yoksa GIGABYTE tercih etmemde sorun olmaz mı? Renk kalitesinin benim için önemli olduğunu belirtmek isterim. Yorumlarınız çok faydalı olacaktır. Şimdiden çok teşekkür ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

https://www.ebrarbilgisayar.com/gig...qylbVrW0UGSzlQc0KuJowv-6JPK4OukFv1SG0Y9gNqszk

https://www.vatanbilgisayar.com/msi...1ms-mprt-freesync-premium-oyuncu-monitor.html
Üzgünüm link bırakmayı unutmuşum.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Moonlight Angel
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Son olarak ekleme yapayım eğer ki renk kalitesi bunlar gibi ise ve aradaki farka değer dersieniz bütçeyi yükseltip bundan da alabilirim.

royys

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Enes Ertatlı
Öncelikle herkese merhabalar. Bu iki monitör arasında kaldım. MSI renk kalitesi araştırdığıma göre daha iyiymiş. Ve sanırım GIGABYTE sağa sola dönme özelliği yokmuş. Aralarında yaklaşık 500 TL fark var, değer mi acaba MSI yoksa GIGABYTE tercih etmemde sorun olmaz mı? Renk kalitesinin benim için önemli olduğunu belirtmek isterim. Yorumlarınız çok faydalı olacaktır. Şimdiden çok teşekkür ederim.

https://www.ebrarbilgisayar.com/gig...qylbVrW0UGSzlQc0KuJowv-6JPK4OukFv1SG0Y9gNqszk

https://www.vatanbilgisayar.com/msi...1ms-mprt-freesync-premium-oyuncu-monitor.html
Üzgünüm link bırakmayı unutmuşum.
Gigabyte bu modelinde kronik sorun var diye biliyorum fakat ben bu modelin bir üstünü yani G24F-2 olanı kullanıyorum ve çok memnunum istersen bu modeli düşün

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Moonlight Angel
Gigabyte bu modelinde kronik sorun var diye biliyorum fakat ben bu modelin bir üstünü yani G24F-2 olanı kullanıyorum ve çok memnunum istersen bu modeli düşün
Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Konu açmadan önce bakmıştım tekrardan baktım fakat sanırım satışı yok şuan. Acaba MAG272CQR modeli için bilginiz varsa görüşünüzü iletebilir misiniz?

royys

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Enes Ertatlı
Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Konu açmadan önce bakmıştım tekrardan baktım fakat sanırım satışı yok şuan. Acaba MAG272CQR modeli için bilginiz varsa görüşünüzü iletebilir misiniz?
Qhd ve 27 inç gayet güzel bir monitör. Senin kullanım şeklin ve donanımın önemli nokta burada, onlari yazarsan daha çok öneride bulunabilirim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Moonlight Angel
Qhd ve 27 inç gayet güzel bir monitör. Senin kullanım şeklin ve donanımın önemli nokta burada, onlari yazarsan daha çok öneride bulunabilirim.
Donanım açısında herhangi bir sorun yok ilk başta bu monitörde karar kılmıştım fakat VA panel olduğundan tereddütte kaldım, IPS gibi renk kalitesi vereceğinden emin olamadığımdan. Forum ve yorumlarda MSI’ın VA panellerinin IPS panelleri aratmadığını çokça okudum. Ancak renk kalitesine de önem verdiğimden karar kılamadım. Kullanım konusunda çok sık olmasa da oyun oynarım bunun içine fps, moba, hikayeli oyunlar da girer, onun dışında video düzenleme ile de ilgileniyorum, arada sırada film, dizi de izleyebilirim çok nadir de olsa. Bu açılardan değerlendirebiliriz sanırım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Moonlight Angel
https://www.n11.com/urun/gigabyte-g...sync-premium-full-hd-ips-led-monitor-19878950
Az önce tesadüfen az önce önerdiğiniz monitörü buldum bu arada. Bu da ilk bahsettiğim MSI monitörden yaklaşık 500TL fazla gözüküyor aradaki fiyat farkına değeceğini düşünüyor musunuz?

Aklıma gelmişken mevcut kullandığım bir Samsung monitör var linkini bırakıyorum. Kendisi VA panel, IPS olan farklı telefon ve monitörler ile kıyasladığımda renk kalitesinin diğerlerinden daha üstte olduğunu gördüm. Bu gibi veya daha iyisiyse MAG272CQR tercih edebilirim diye düşünüyorum.
https://www.hepsiburada.com/samsung...nc-full-hd-kavisli-va-monitor-pm-HB00000EISUR

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Gürkan AYDINLI
Cooler masterin 23.8 IPS hdr10 144 Hz 0.5 MS Lik monitorunu aldım çok memnunum itopyadab 3899 a aldim

Knispel

80+ Bronze
Gigabyte G24F kullanıyorum memnunum. Monitörde kronik olarak coil whine olduğu söyleniyor fakat bana gelen monitörde sıkıntı yok. Eğer coil whine olarak gelirse de 2 hafta içinde iade etme hakkınız var (İtopya'da sistem bu şekilde çalışıyor)

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Moonlight Angel
Gigabyte G24F kullanıyorum memnunum. Monitörde kronik olarak coil whine olduğu söyleniyor fakat bana gelen monitörde sıkıntı yok. Eğer coil whine olarak gelirse de 2 hafta içinde iade etme hakkınız var (İtopya'da sistem bu şekilde çalışıyor)
Öncelikle teşekkür ediyorum cevabınız için. Şuanlık aklım daha çok MSI'da fakat ikna olursam GIGABYTE alabilirim. Renk kalitesi nasıl, ghosting gibi bir durum söz konusu mu, siyahları düzgün verebiliyor mu, ve IPS'lerde sık rastlanan ışık sızması ile karşılaştınız mı? Biraz detaylandırabilirseniz çok sevinirim. Teşekkür ederim şimdiden.

Knispel

80+ Bronze
Öncelikle teşekkür ediyorum cevabınız için. Şuanlık aklım daha çok MSI'da fakat ikna olursam GIGABYTE alabilirim. Renk kalitesi nasıl, ghosting gibi bir durum söz konusu mu, siyahları düzgün verebiliyor mu, ve IPS'lerde sık rastlanan ışık sızması ile karşılaştınız mı? Biraz detaylandırabilirseniz çok sevinirim. Teşekkür ederim şimdiden.
Renk kalitesi klasik ıps panel canlılığında yani gayet hoşuma gitti. Ghosting ile karşılaşmadım hatta monitör gelir gelmez çok fazla test yaptım bir sıkıntı çıkmadı. IPS panel olduğu için siyahları VA panel kadar iyi veremiyor fakat tabi ki de bu kötü veriyor demek değil TN panele kıyasla gayet iyi VA panelede yakın. Işık sızmasıyla da karşılaşmadım.
Monitörün ayakları ve arkasındaki pivot büyük olduğundan dolayı küçük masanın üstünde pek iyi durmuyor benim masam orta boyutlardaydı monitörün önüne klavyeyi koydum ve nerdeyse yer kalmadı yani büyük bir masa şart. Onun haricinde bir sıkıntı yaşamadım gayet memnunum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Moonlight Angel
Anlattığınıza göre fiyatına göre iyi bir performansı var, biraz daha değerlendirme yapıp yarın veya ertesi gün içlerinden birini sipariş vermeyi planlıyorum. Çok teşekkür ederim tekrardan değerli vaktinizi ayırdığınız için.

Top Bottom