Neler Yeni

Yardım MSI Optix MAG275R2 27" soluk gösteriyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
-
Merhaba, yeni bir monitör aldım (MSI Optix MAG275R2 27"). Ana monitör olarak aldım, asıl kullandığım monitörü (MSI Optix G241 23.8") 2. monitör yaptım.
Yeni aldığım monitör renk olarak eskisine nazaran çok kötü. Eskiden MSI Optix G241 yanında 2. monitör olarak LG'nin eski bir monitörünü kullanıyordum, yeni aldığım MSI Optix MAG275r2'nin renk kalitesi aynı eski LG monitör gibi. Daha iyi anlayabilmeniz için;

1691078335453-png.1888483

Aynı görüntüyü her 2 monitörümde de açtım, kamerada fark çok belli olmayabilir fakat ciddi anlamda arada uçurumlar var. Sol taraf MSI Optix MAG275r2, sağ taraf MSI Optix g241.

Yani arada ciddi bir renk problemi mevcut.
Bu durum direkt olarak monitörün teknik özelliklerinden ötürü mü yoksa bilgisayarım kaynaklı mı anlamış değilim. Tüm ayarları kurcaladım, hem monitörün kendi ayarlarından hem de NVIDIA Denetim Masası'ndan. Renk farklı asla kapanmıyor. Tavsiyeleriniz neler? İki monitörün karşılaştırıldığı link için tıklayın. Eğer teknik açıdan bu şekildeyse MSI Optix G241 monitörüm ile uyumlu olabilmesi için hangi özelliklerinin aynı olması gerek? Eğer kendiliğinden böyleyse iade etmeyi düşünüyorum, G241 monitörünün renklerini çok beğeniyorum, aşırı canlı ve gerçekçi. 27" versiyonu olmadığı için MAG275R2 modelini tercih ettim fakat durum rezalet. Önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Adriatique

80+ Silver
En İyi Cevap
2
G241'in renk aralığı MAG275R2'den daha geniş olduğu için bu durumu yaşıyorsunuz. MAG275R2'nin renk aralığını G241'in seviyesine çıkaramazsınız maalesef.

Top Bottom