Neler Yeni

Çözüldü✓ MSI VS ASUS HANGİ ANAKART ALINMALIDIR

MSI MPG B650 CARBON WIFI VS ASUS ROG STRİX B650E-F GAMİNG WİFİ

• MSI MPG B650 CARBON WIFI

Oylar: 9 28.1%
  • ASUS ROG STRİX B650E-F GAMİNG WİFİ

Oylar: 23 71.9%

• Oy kullanan toplam üye
    32
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Cahit Cihan
MSI MPG B650 CARBON WIFI Mİ ALMALIYIM YOKSA ASUS ROG STRİX B650E-F GAMİNG WİFİ Mİ ALMALIYIM ?

BİRÇOK ARAŞTIRMADAN SONRA KARARA VARAMADIM YABANCI SAYFALARIN BİR KISMI ASUSUN MODELİNİ KÖTÜLERKEN BAZILARI ARŞA ÇIKARMIŞ MSI'IN BU MODELİDE AYNI ŞEKİLDE
YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR

DİZMEYİ DÜŞÜNDÜĞÜM SİSTEM PARÇALARINDAN BAZILARI BUNLAR

AMD RYZEN 7 7700X İŞLEMCİ

GİGABYTE RTX 3060 Tİ WİNDFORCE 8 GB 256 BİT EKRAN KARTI

ŞİMDİDEM TEŞEKKÜR EDERİM.

Ekler

• XX.jpg
    XX.jpg
    197 KB · Hit: 41
  • XXX.jpg
    XXX.jpg
    194.5 KB · Hit: 45

Berat Özdemir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
545
İsim
Berat Özdemir
Discord
RevelioLivento#9596
MSI'ın faz yapısı 16+2+1 iken ASUS'un faz yapısı 12+2. MSI, 4 adet M.2 yuvası sunarken ASUS 3 adet sunar ve MSI'ın soğutma bloğu daha büyüktür, gözle görülür bir fark var. MSI, Bluetooth 5.3 desteklerken, ASUS 5.2 destekliyor. ASUS seçen arkadaşları anlayabiliyorum, bende tasarımını beğeniyorum ancak fark ortada.

Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Cahit Cihan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
MSI'ın faz yapısı 16+2+1 iken ASUS'un faz yapısı 12+2. MSI, 4 adet M.2 yuvası sunarken ASUS 3 adet sunar ve MSI'ın soğutma bloğu daha büyüktür, gözle görülür bir fark var. MSI, Bluetooth 5.3 desteklerken, ASUS 5.2 destekliyor. ASUS seçen arkadaşları anlayabiliyorum, bende tasarımını beğeniyorum ancak fark ortada.
PEKİ KALİTE OLARAK HANGİSİ DAHA SAĞLAM ÇÜNKÜ FAZLALIKLARI OLABİLİR AMA FAZLALIKLAR her şey DEĞİL UZUN ÖMÜRLÜ YATIRIM HANGİSİ OLUR YANİ DONANIM SAĞLAMLIĞI VE SAĞLIĞI OLARAK DAHA İYİ OLAN HANGİSİ ACABA GÖRÜŞÜN BENİM İÇİN ÖNEMLİDE

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,752
İsim
Eren Güven
PEKİ KALİTE OLARAK HANGİSİ DAHA SAĞLAM ÇÜNKÜ FAZLALIKLARI OLABİLİR AMA FAZLALIKLAR her şey DEĞİL UZUN ÖMÜRLÜ YATIRIM HANGİSİ OLUR YANİ DONANIM SAĞLAMLIĞI VE SAĞLIĞI OLARAK DAHA İYİ OLAN HANGİSİ ACABA GÖRÜŞÜN BENİM İÇİN ÖNEMLİDE
Fiyatları birbirine yakınsa MSI alınır, eğer MSI rogdan bariz şekilde pahalıysa rog strix al geç

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,162
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Fiyatlar ne? Özelliklerini kullanmayacaksanız bu seviye bir anakart seçmenize gerek yok

Berat Özdemir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
545
İsim
Berat Özdemir
Discord
RevelioLivento#9596
AM5 soket uzun süre desteklenecek bir soket ve uzun ömürlülük açısından faz sayısı çok önemli. Uzun süre aynı soket kullanılsa bile eski nesil giriş seviyesi anakartların tasarımları işlemcilerin her nesilde artan güç ihtiyacına karşılık veremeyebiliyor ve anakart değiştirmek zorunda kalabiliyorsunuz. Bu yüzden alırken olabildiğince yüksek faz sayısına sahip bir anakart alınmalı. Bu yalnızca geleceğe yatırım değil, işlemcinizin turbo frekansında daha uzun süre çalışabilmesini sağlar. Ancak ASUS ekran kartlarında 60'lık faz kullanıyor, MSI ise 50'lik kullanıyor. Bu sebeple en azından ekran kartında ASUS az sayıda faza sahip olsa bile daha iyi performans verebiliyor, kitapçığına bakıp geri dönüş yapacağım.

Edit: Kitapçıklarında bilgi bulunmuyor, büyük ihtimalle ikisi de 50'lik ve MSI daha iyi. Zaten MSI'ın 8+6 pin işlemci güç girişi bulunurken, ASUS'un 8+4 pin bulunmasından belli oluyor.

Son düzenleme:

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,674
İsim
Hacı
MSI sevmiyorum, asus alabilirsiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Cahit Cihan
Fiyatlar ne? Özelliklerini kullanmayacaksanız bu seviye bir anakart seçmenize gerek yok
MSI VATAN PC DE SEPETTE 7600 TL ASUS N11'DE 8200 TL
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fiyatları birbirine yakınsa MSI alınır, eğer MSI rogdan bariz şekilde pahalıysa rog strix al geç

FİYATLARI YAZDIM İLERİYE YÖNELİK ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM BOŞ BİR PC ALMAKTANSA KULLANIŞILI BİRŞEY OLUP UZUN ÖMÜRLÜ OLSUN Kİ İLERİDE HEDEFLER DEĞİŞRSE BİLE İŞ GÖRSÜN

AM5 soket uzun süre desteklenecek bir soket ve uzun ömürlülük açısından faz sayısı çok önemli. Uzun süre aynı soket kullanılsa bile eski nesil giriş seviyesi anakartların tasarımları işlemcilerin her nesilde artan güç ihtiyacına karşılık veremeyebiliyor ve anakart değiştirmek zorunda kalabiliyorsunuz. Bu yüzden alırken olabildiğince yüksek faz sayısına sahip bir anakart alınmalı. Bu yalnızca geleceğe yatırım değil, işlemcinizin turbo frekansında daha uzun süre çalışabilmesini sağlar. Ancak ASUS ekran kartlarında 60'lık faz kullanıyor, MSI ise 50'lik kullanıyor. Bu sebeple en azından ekran kartında ASUS az sayıda faza sahip olsa bile daha iyi performans verebiliyor, kitapçığına bakıp geri dönüş yapacağım.

Edit: Kitapçıklarında bilgi bulunmuyor, büyük ihtimalle ikisi de 50'lik ve MSI daha iyi. Zaten MSI'ın 8+6 pin işlemci güç girişi bulunurken, ASUS'un 8+4 pin bulunmasından belli oluyor.
ÖNCELİKLE ÇOK AMA ÇOK TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM. GÖRÜŞLERİN İÇİN YANİ MSI HEM İLERİ YÖNELİK BİR ADIM OLUR HEMDE UZUN SÜRELİ KULLANIM VE DAYANIKLILIK OLARAK ÖNDE DİYORSUN DOĞRUYUM DEĞİL Mİ :)

MSI sevmiyorum, asus alabilirsiniz.
SEBEBİNİ ÖĞRENEBİLİRMİYİM RİCA ETSEM

Son düzenleme:

Berat Özdemir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
545
İsim
Berat Özdemir
Discord
RevelioLivento#9596
ÖNCELİKLE ÇOK AMA ÇOK TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM. GÖRÜŞLERİN İÇİN YANİ MSI HEM İLERİ YÖNELİK BİR ADIM OLUR HEMDE UZUN SÜRELİ KULLANIM VE DAYANIKLILIK OLARAK ÖNDE DİYORSUN DOĞRUYUM DEĞİL Mİ :)

Evet öyle olacağını düşünüyorum. Hep üst seviye anakart kullansam ve ASUS anakartı deneyimlemek istesem de bir türlü bu fiyatlar yüzünden MSI ve Gigabyte anakarttan kurtulamadım.

Kısaca karşılaştırmak gerekirse Gigabyte'ın yazılımı gösterişsiz ve eski gözüküyor ancak kullanımı tasarımından ötürü orta seviye zorlukta olsa da kullanmaya başlayınca çok iyi oluyor ve hatasız çalışıyor diyebilirim. Odak konusunda en iyisi bu, sanırım uygulama internete bağlı bile değil dolayısıyla hiçbir reklam, gereksiz bilgi bulunmuyor.

MSI'ın yazılımı daha gösterişli, yenilikçi bir görünüme sahip ve kullanımı kolay olsa da çoğunlukla MSI Center uygulaması bir sıkıntı çıkartıyor ve uğraştırıyor. Odak konusunda orta seviyede kalıyor, hiçbir reklam bulunmuyor ancak özellikleri fazla gözüksün diye gereksiz bir sürü uygulama var.

ASUS'un yazılımını yalnızca klavyede deneyimledim ve henüz bir sorunla karşılaşmadım, tasarımı da hepsinden daha yenilikçi ancak Çinli telefon üreticileri gibi sürekli bir şeyler satmaya çalışıyor.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,162
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)

FİYATLARI YAZDIM İLERİYE YÖNELİK ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM BOŞ BİR PC ALMAKTANSA KULLANIŞILI BİRŞEY OLUP UZUN ÖMÜRLÜ OLSUN Kİ İLERİDE HEDEFLER DEĞİŞRSE BİLE İŞ GÖRSÜN

MSI' ı al gec

Top Bottom