Neler Yeni

MSÜ SUBAYLIK AYT Mİ TYT Mİ?

Handle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
228
İsim
Atakan AKTAŞ
11. Sınıf Eşit ağırlığım kara harptan subay olmak istiyorum subaylık için sadece ayt ye mi girmeliyim yoksa ikisine birden mi bazı yerlerde tyt yi ön eleme için kullanıyorlar diye birde assubaylık nasıl oluyor gene onun içinde net bilgi bulamadım sadece tyt yeterli yazan yerler gördüm bilgisi olan var bu konu hakkında

• Beğen
Reaksiyonlar: Che_

1721

80+ Bronze
11. Sınıf Eşit ağırlığım kara harptan subay olmak istiyorum subaylık için sadece ayt ye mi girmeliyim yoksa ikisine birden mi bazı yerlerde tyt yi ön eleme için kullanıyorlar diye birde assubaylık nasıl oluyor gene onun içinde net bilgi bulamadım sadece tyt yeterli yazan yerler gördüm bilgisi olan var bu konu hakkında
msü sınavı var ayrı olarak. ama msü üniversitesine başvuru yapabilmen için tyt ve ayt girmen gerek diye biliyorum

• Beğen
Reaksiyonlar: Che_

arsiduk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
ismail ozdel
Msü için ayrı bir sınav var. Mart ayında oluyor diye hatırlıyorum. Sınavda tyt benzeri sorular olması lazım

LySon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Doğukan
MSÜ ve Askerlik hakkında bilgiler için @msuhakkinda Instagram sayfasını takip edebilirsin, bana çok yararı oldu.

Handle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
228
İsim
Atakan AKTAŞ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
msü sınavı var ayrı olarak. ama msü üniversitesine başvuru yapabilmen için tyt ve ayt girmen gerek diye biliyorum
Msü için ayrı bir sınav var. Mart ayında oluyor diye hatırlıyorum. Sınavda tyt benzeri sorular olması lazım
Ayrı bir sınav olduğunu biliyordum onu ön eleme olarak kullanıyorlarmış ama ikisine aynı önemi mi veriyorlar yoksa subaylık için ayt assubaylık için tyt gibi mi

Serhat-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,263
İsim
Serhat İsmailoğulları
Steam
steamcommunity.com/id/ByOxyGeN
İlk olarak MSÜ gireceksin MSÜ=TYT Mart ayında bu sınav yapılıyor. Bundan sonra TYT ve AYT gireceksin. MSÜ puanın yetiyorsa Ankara'da mülakatlara gireceksin. Mülakat (Sözlü ve Fiziki (Fizikide şınav, mekik ve 400 metre koşu var)) bittikten sonra sağlık kontrolüne gideceksin. Bunlardan geçersen ADP yani aday değerlendirme puanın hazırlanacak. Bu puanın içinde sözlü ve fiziki mülakat puanın ve YKS(TYT+AYT) puanın olacak bundan sonra da bu ADP'ye göre puanın yetiyorsa okula girebileceksin.

serwintes

80+ Gold
gardas msü girdin puanı aldın yks girdin ayt puanın yetecek kadar puan aldın mülakata gittin saglık testi cart curt öyle

Handle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
228
İsim
Atakan AKTAŞ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
gardas msü girdin puanı aldın yks girdin ayt puanın yetecek kadar puan aldın mülakata gittin saglık testi cart curt öyle
Knk ayt puanı yetecek falan derken nasıl yani sıfırdan anlatsana hacı tyt ye girmiyormuyuz
Mesaj otomatik birleştirildi:

İlk olarak MSÜ gireceksin MSÜ=TYT Mart ayında bu sınav yapılıyor. Bundan sonra TYT ve AYT gireceksin. MSÜ puanın yetiyorsa Ankara'da mülakatlara gireceksin. Mülakat (Sözlü ve Fiziki (Fizikide şınav, mekik ve 400 metre koşu var)) bittikten sonra sağlık kontrolüne gideceksin. Bunlardan geçersen ADP yani aday değerlendirme puanın hazırlanacak. Bu puanın içinde sözlü ve fiziki mülakat puanın ve YKS(TYT+AYT) puanın olacak bundan sonra da bu ADP'ye göre puanın yetiyorsa okula girebileceksin.
Hem yty hem ayt den alıyorlar yani ikisinide eşit mi değerlendiriyorlar diğer üniversitelerdem daha zor olacak o zaman çünkü ikisine birden çalışmak zorunda mı kalıcam yani hangisine ağırlık vereyim 11. Sınıf eşit ağırlığım tyt mi Ayt mi çalışayım

Serhat-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,263
İsim
Serhat İsmailoğulları
Steam
Knk ayt puanı yetecek falan derken nasıl yani sıfırdan anlatsana hacı tyt ye girmiyormuyuz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hem yty hem ayt den alıyorlar yani ikisinide eşit mi değerlendiriyorlar diğer üniversitelerdem daha zor olacak o zaman çünkü ikisine birden çalışmak zorunda mı kalıcam yani hangisine ağırlık vereyim 11. Sınıf eşit ağırlığım tyt mi Ayt mi çalışayım
Ortalamalarını alıyorlar.
ADP puanın hesaplanınca %55 YKS puanın %30 Sözlü mülakat puanın ve %15 Spor puanın katılıyor.
İkisine de iyi çalışman gerekiyor.

Handle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
228
İsim
Atakan AKTAŞ
Ortalamalarını alıyorlar.
ADP puanın hesaplanınca %55 YKS puanın %30 Sözlü mülakat puanın ve %15 Spor puanın katılıyor.
İkisine de iyi çalışman gerekiyor.
Aga diğer meslekler böyle değil demi tek birinden alıyorlar

r4NG3r

80+ Silver
AYT puanı yetecek muhabbeti şöyle:
Sen msü sınavından gerekli puanı aldın ve mülakatlara girmeye hak kazandın.Msü puanı ile işin bitti
Sonra senin spor mülakat puanın,sözlü mülakat puanın ve yks(astsubaylık ise sadece tyt) puanının ortalamasını alıyorlar yukardaki arkadaşın yazdığı oranlara göre
Atıyorum 3000 kişi alacaklar bu puanlar sıralandıktan sonra sen 3500. oldun seni çağırmazlar.ayt yüksek tutma muhabbeti bu yüzden

Dahası  
Reaksiyon skoru
87
İsim
AHMET KUTAY GÜVEN
Tyt oluyor knk ama tarih ve mat ı biraz daha üst tyt den ayt ve tyt arası bişi

Serhat-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,263
İsim
Serhat İsmailoğulları
Steam
Aga diğer meslekler böyle değil demi tek birinden alıyorlar
Subaylık için bunlar geçerli astsubaylık biraz daha kolay ama ayak işleri yapmak istiyorsan girersin.

Top Bottom