Neler Yeni

🚨 "Müjde! İlk defa ev alacaklara destek geliyor!"

Dahası  
Reaksiyon skoru
6,119
İsim
Burak Karadağ
(Yerel seçime hazırlık olarak yorumluyorum)

Evi olmayanlara müjde! İlk defa ev alacaklara destek geliyor​

Konut fiyatlarında yaşanan artış ve yüksek kira fiyatları nedeniyle yaşanan sıkıntılara çözüm bulmak amacıyla ilk defa ev alacaklara destek geliyor. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, eylül ayının ilk yarısında orta vadeli programı paylaşacaklarını belirtirken, ilk konut alımında destekler olacağını ifade etti.
Hükümet ise konut problemlerini çözmek için yeni adımlar atıyor. Güncellenen ekonomi politikaları kapsamında Orta Vadeli Program (OVP) hazırlıkları devam ederken Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'dan evi olmayanları sevindiren açıklama geldi.
Yılmaz, OVP'yi eylül ayının ilk yarısında ilan edeceklerini belirtirken öngörülebilirliğin arttığı bir ortama geçiş yapılacağını vurguladı.
İlk konut alımını destekleyici çerçevede hareket edeceklerini belirten Yılmaz, "TCMB ve BDDK'nın bu konuda çalışması var, konut arzını artırmak durumundayız." sözlerini kullandı. İlk defa ev alacaklara finansman veya kredi desteği geleceği tahmin ediliyor .KAYNAK

"İSTANBUL'DA KONUTLARIN YÜZDE 5'İ BOŞ"​

6349b8964e3fe11214240a36.jpg

Judgment Cut

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Bunların gündemi meşgul eden sıkıntılı konular üzerinde hep bir çalışması vardır ama sadece vardır. 10 sene önce 150-200 bin TL olan evler şimdi 1,5-2 milyon TL. O müjdenin muhatabı bizim Ahmet amca ile Ayşe teyze değil.

Bura.K

80+ Silver
İstanbul'da tapumuz olmasına rağmen devlete her ay 3,000 TL civarında bir kira ödüyoruz. Kendi evimiz. Başvursak bile sonuç alamadık.
Acaba bu düzenlemeden bizde etkilenir miyiz?

Cihangir

80+ Gold
benim için ev iyi bari alıyım da kiraya veriyim

TİTAN.

80+ Platinum
(Yerel seçime hazırlık olarak yorumluyorum)

Evi olmayanlara müjde! İlk defa ev alacaklara destek geliyor​

Konut fiyatlarında yaşanan artış ve yüksek kira fiyatları nedeniyle yaşanan sıkıntılara çözüm bulmak amacıyla ilk defa ev alacaklara destek geliyor. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, eylül ayının ilk yarısında orta vadeli programı paylaşacaklarını belirtirken, ilk konut alımında destekler olacağını ifade etti.
Hükümet ise konut problemlerini çözmek için yeni adımlar atıyor. Güncellenen ekonomi politikaları kapsamında Orta Vadeli Program (OVP) hazırlıkları devam ederken Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'dan evi olmayanları sevindiren açıklama geldi.
Yılmaz, OVP'yi eylül ayının ilk yarısında ilan edeceklerini belirtirken öngörülebilirliğin arttığı bir ortama geçiş yapılacağını vurguladı.
İlk konut alımını destekleyici çerçevede hareket edeceklerini belirten Yılmaz, "TCMB ve BDDK'nın bu konuda çalışması var, konut arzını artırmak durumundayız." sözlerini kullandı. İlk defa ev alacaklara finansman veya kredi desteği geleceği tahmin ediliyor .KAYNAK

"İSTANBUL'DA KONUTLARIN YÜZDE 5'İ BOŞ"​

6349b8964e3fe11214240a36.jpg
Daha üniversite öğrencilerine gelen indirim için adım atmadılar bu durum için hiç atmazlar

Bura.K

80+ Silver
Türkiye'den bir şey anlamadım en iyisi Almanya git devlet bakıyor zor zamanda hem artık tr sunucusundan bıktım
Gidiyorum zaten. Kira, gıda, elektrik, su desteği falan veriyorlar. Asgari ücretli çalışanlara bunların 2 katını veriyorlar ama kimse asgari ücretle eleman almıyor :D Elektrik yardımını artan maliyetler dolayısıyla kaldırmış olabilirler.

Berkarda

80+ Silver
telefonunu çıkar telefonu diyen dayılara güncelleme gelsin bence npc oldukları belli oluyor eğer telefonunu çıkar diyen olursa nokia 3310 alıcam seçimler yaklaşsın ağzına sokcam

Ekler

• image (9).png
    image (9).png
    87.9 KB · Hit: 22
Top Bottom