Neler Yeni

N11 Üzerinden Aldığım Corsair Vengeance LPX Sahte Çıktı

Fatih80

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Fatih Poyraz
Bir sorun görünmüyor, X.M.P açık durumda kullanıyorsun. Eğer X.M.P kapalı olsaydı 3000Mhz alamazdın. Zaten İncehesap üzerinden Corsair satıcısından almışsın, en güvenilir alımlardan biri olmuş.
Ayrıca 6th yada 7th gen işlemcin varsa 3000Mhz yerine 2400Mhz'de daha düşük gecikmede kullanmak az da olsa performansını arttırır.
Hayır hocam i5-6500 var elimde cevap için çok teşekkür ediyorum yüreğime su serptiniz yemin ederim.Bir problem var da bilgisayarımda drop problemi çözemedim bir türlü bir gün yeni bir sistem toplayabilirim umarım herkese sağlıklı mutlu günler dilerim...

Requielme

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
282
İsim
Bilal

Ekler

• ram3.png
    ram3.png
    1.4 MB · Hit: 119

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,168
İsim
Emre Zengin
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Harry kewell
Arkadaşlar ben de 2 ay önce n11den ELMACIK isimli mağazadan ram almıştım.Açılmış gibi gelmişti emin olamadığım için takıp kullandım,pc şuan uzakta kontrol edemiyorum uzun süre kontrol edemicem ama şüphelendim ben de konuyu görünce .Bu mağazadan ram alan kullanan var mı acaba? Ürünün linkini ekliyorum aşağıya

habbassaka

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,061
İsim
Berk
Bu sahte muhabbetleri kc3000ler ile başladı fakat sanırım ülkemizde iş sandığımdan da büyük bir durumda. Gerçek anlamda piyasada bir çok ürün için sahte bulunuyor. Çok dikkatli olun. Bir kez daha şok oldum. Allahınızdan korkun. Sattın gitti bitti bu kadar kolay değil. Çok büyük vebal alıyorsunuz, kim satıyorsa bu ürünleri piyasada...

Diyar44

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Diyar Yılmaz
2-3 kez SSD aldım Victory'den, bir sorun yaşamadım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Nasıl yani? Videoyu izleyip yorumları mı takip etmiş satıcı yoksa ben mi yanlış anladım?

Mağaza göndermediyse sizin ne suçunuz var hocam? Mağaza da biliyor fatura göndermediğini, o yüzden sorun olmaz.

Hocam oturup FPS testi yapmadım ancak Orijinal CL16 iken Sahte CL22. Bu kadar büyük bir fark illaki FPS kaybı yaşatacaktır.
n11 müsteri hizmetlilerı aradı

Diyar44

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Diyar Yılmaz
Abilerim Kardeşlerim herkese merhabalar. N11 üzerinden 4 adet 8GB 3200MHZ Corsair LPX RAM satın aldım ve ürünler SAHTE!
Ürünlerin 2 tanesi bu sabah elime ulaştı. 1 saat önce iadeye verdim, İkisi halen kargoda ancak iade talebi oluşturdum.
Alıntıyı görüntüle
Dün bi arkadaşım da aynı firmadan RAM almıştı, hem açık kutu hem Çince geldi diye geri iade etti. Üstüne de Mesut Çevik Sahti KC3000 diye video paylaşınca iyice şüphelendim çünkü mağaza yorumlarında birisi KC3000 alıp sahte geldiğini beyan etmişti. Büyük ihtimal Mesut Bey'e gönderen de bu firma
Alıntıyı görüntüle
Ürünler görsellerde de gözüktüğü üzere Çince yazılar ile geldi. İki kutunun rengi bile tutmuyor. Baskılar, yazı fontu, kabartmalar vs. farklılıklar göze batıyor. Kutu üzerindeki ve RAM üzerindeki model numaraları da farklı. sahte gelenlerin kutusu orijinalden daha ince. Elimde boş ve orijinal Vengeance LPX kutuları vardı onlarla kıyasladım. Detaylı kıyaslar fotoğraflarda mevcut.

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
İnternet üzerinden RAM'in ve kutunun model numaralarını arattığımda Asya ülkelerine ait sitelerde 2. EL veya Sıfır şekilde aynı dış kutu ve model numarasına sahip RAM'ler satılıyor. Bunu görünce ilk baştaki endişem bir nebze azalmıştı. Hatta Daha öncesinde bir facebook grubunda da aynı RAM'lerin Sahte-Orijinal diye tartışması çıkmış, internette bu şekilde bol bol bulunduğu için RAM'ler orijinal diye savunma yapmıştım tartışma içinde ama yanılmışım :(
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Buraya kadar yine her şeye okey dedim. Global değil Çin versiyon diye belki kutuda farklılık vardır eyvAllah dedim ancak kutuyu açıp bilgisayara RAM'i takınca her şey ortaya çıktı;

Ürün ben sahteyim diye bağırıyor. XMP özelliği yok, bir şekilde 3200MHZ ayarlayıp kaydedip BİOS'tan çıktım ve Windows'a geldim. CPU-Z üzerinden kontrol ettiğimde RAM'ler CL22'de çalışıyordu. Sahte olması bir yana, üstüne CL16 diye etiket basılan ürün CL22'de çalışıyor. O kadar uğraşıp fake yapmışsınız, iki kuruş fazla verip CL16 yapsaydınız xD
Alıntıyı görüntüle
Daha detaylı Çip bilgisi için Thaiphoon Burner programını kurdum. Ne DRAM üreticisi, ne DRAM seri numarası, Ne XMP profili hiçbiri belirli değil. GTS450 gibi kartları GTX 1050Tİ olarak gösterdikleri gibi ne olduğu belli olmayan bir RAM'i Corsair Vengeance LPX olarak gösterip insanlara iteliyorlar.
Alıntıyı görüntüle
Bunu satan satıcı Elektronik11 isimli mağaza idi. Bu sabah bu olanlardan sonra kontrol etmeye çalıştığımda Pelican olarak isim değiştirmiş :)
Asıl saçmalık da İADE adresinde İZOLY Bilgisayar yazıyor :)
Kendi mağazaları N11'de mavi tikli diye yan mağaza açmış o şekilde dolandırıyorlar insanı. Adam bunun için N11 mağazası açmış şaka gibi. N11 ile durumu görüştüm, gerekli işlem sağlanacak dendi ama çok çok yan mağazayı kapatırlar, İZOLY yine bir şekilde bu RAM'leri satmaya devam eder.
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederim.
KANKA SEN İADE ETTİNMİ BEN YARIN KARGO ILE GONDERECEGIM BI SIKINTI CIKTIMI

Ömer Murat KARACA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
711
İsim
Ömer Murat KARACA
KANKA SEN İADE ETTİNMİ BEN YARIN KARGO ILE GONDERECEGIM BI SIKINTI CIKTIMI
Hocam 4 tane almıştım. 2'si elime ulaştı, kendim iade ettim ve aynı gün firmanın eline ulaşmadan onaylandı. Diğer ikisi kargodayken iade yaptım, birini bugün onayladılar, sadece 1'i kaldı. Gerisinin parasını aldım.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Harry kewell
Hocam 4 tane almıştım. 2'si elime ulaştı, kendim iade ettim ve aynı gün firmanın eline ulaşmadan onaylandı. Diğer ikisi kargodayken iade yaptım, birini bugün onayladılar, sadece 1'i kaldı. Gerisinin parasını aldım.
hocam dmden kingston mailiyle ilgili bazı sorular sordum,yanıtlayabilirseniz burdan veya dmden hangisi uygunsa çok mutlu olurum 🙏

Jee_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mustafa
Aktif ram arayışım devam ederken önce youtube videosuna denk geldim. Sonrasında forumda konuyu inceledim ve nette ramn araştırmasına devam ederken bende konu sahibi arkadaşın bahsettiği satıcının hala devam ettiğini gördüm.
1679246572090.png

Ekler

• 1679246510136.png
    1679246510136.png
    28.1 KB · Hit: 43

Ömer Murat KARACA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
711
İsim
Ömer Murat KARACA
Aktif ram arayışım devam ederken önce youtube videosuna denk geldim. Sonrasında forumda konuyu inceledim ve nette ramn araştırmasına devam ederken bende konu sahibi arkadaşın bahsettiği satıcının hala devam ettiğini gördüm. Alıntıyı görüntüle
N11 halen mağazaya müdahale etmedi. Firmayı THH'ye verirken aynı şekilde N11'i de vereceğim. 1 saat kadar önce bundan 2 adet sipariş verdim. Tekramarket yarı yolda bırakmaz umarım.Screenshot_20230319_211754_n11.jpg

• Beğen
Reaksiyonlar: Jee_

llsMaiL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
İsmail
1679313923274.png
1679313934659.png

Amazon.com.tr üzerinden amazon germany tarafından satılan Slot 1 de takılı olan corsair 8 gb 2666 mhz ramdan aldım önceden aldığım Slot 2 de takılı olan micron çip üreticisine ait ramım vardı yeni aldığım ram nanya isimliÇip üreticisi farklı Jedec değerleri xmp hariç farklı yaklaşık 1 aydır kullanıyorum testleri yaptım 1 sorun çıkarmadı sizce ramim orijinal mi sorun olurmu cevap verir misiniz ?
aldığım ram https://www.amazon.com.tr/Corsair-V...pcontext&ref_=fplfs&psc=1&smid=A3O5TP4R0OZYXZ bu aynı ramdan bende de vardı satıcı amazon sorun çıkarır mı sahte mi

Top Bottom