Neler Yeni

N11 Üzerinden Aldığım Corsair Vengeance LPX Sahte Çıktı

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Yusuf öztürk
Instagram
@yusuf_ztrk_
Abilerim Kardeşlerim herkese merhabalar. N11 üzerinden 4 adet 8GB 3200MHZ Corsair LPX RAM satın aldım ve ürünler SAHTE!
Ürünlerin 2 tanesi bu sabah elime ulaştı. 1 saat önce iadeye verdim, İkisi halen kargoda ancak iade talebi oluşturdum.
Alıntıyı görüntüle
Dün bi arkadaşım da aynı firmadan RAM almıştı, hem açık kutu hem Çince geldi diye geri iade etti. Üstüne de Mesut Çevik Sahti KC3000 diye video paylaşınca iyice şüphelendim çünkü mağaza yorumlarında birisi KC3000 alıp sahte geldiğini beyan etmişti. Büyük ihtimal Mesut Bey'e gönderen de bu firma
Alıntıyı görüntüle
Ürünler görsellerde de gözüktüğü üzere Çince yazılar ile geldi. İki kutunun rengi bile tutmuyor. Baskılar, yazı fontu, kabartmalar vs. farklılıklar göze batıyor. Kutu üzerindeki ve RAM üzerindeki model numaraları da farklı. sahte gelenlerin kutusu orijinalden daha ince. Elimde boş ve orijinal Vengeance LPX kutuları vardı onlarla kıyasladım. Detaylı kıyaslar fotoğraflarda mevcut.

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
İnternet üzerinden RAM'in ve kutunun model numaralarını arattığımda Asya ülkelerine ait sitelerde 2. EL veya Sıfır şekilde aynı dış kutu ve model numarasına sahip RAM'ler satılıyor. Bunu görünce ilk baştaki endişem bir nebze azalmıştı. Hatta Daha öncesinde bir facebook grubunda da aynı RAM'lerin Sahte-Orijinal diye tartışması çıkmış, internette bu şekilde bol bol bulunduğu için RAM'ler orijinal diye savunma yapmıştım tartışma içinde ama yanılmışım :(
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Buraya kadar yine her şeye okey dedim. Global değil Çin versiyon diye belki kutuda farklılık vardır eyvAllah dedim ancak kutuyu açıp bilgisayara RAM'i takınca her şey ortaya çıktı;

Ürün ben sahteyim diye bağırıyor. XMP özelliği yok, bir şekilde 3200MHZ ayarlayıp kaydedip BİOS'tan çıktım ve Windows'a geldim. CPU-Z üzerinden kontrol ettiğimde RAM'ler CL22'de çalışıyordu. Sahte olması bir yana, üstüne CL16 diye etiket basılan ürün CL22'de çalışıyor. O kadar uğraşıp fake yapmışsınız, iki kuruş fazla verip CL16 yapsaydınız xD
Alıntıyı görüntüle
Daha detaylı Çip bilgisi için Thaiphoon Burner programını kurdum. Ne DRAM üreticisi, ne DRAM seri numarası, Ne XMP profili hiçbiri belirli değil. GTS450 gibi kartları GTX 1050Tİ olarak gösterdikleri gibi ne olduğu belli olmayan bir RAM'i Corsair Vengeance LPX olarak gösterip insanlara iteliyorlar.
Alıntıyı görüntüle
Bunu satan satıcı Elektronik11 isimli mağaza idi. Bu sabah bu olanlardan sonra kontrol etmeye çalıştığımda Pelican olarak isim değiştirmiş :)
Asıl saçmalık da İADE adresinde İZOLY Bilgisayar yazıyor :)
Kendi mağazaları N11'de mavi tikli diye yan mağaza açmış o şekilde dolandırıyorlar insanı. Adam bunun için N11 mağazası açmış şaka gibi. N11 ile durumu görüştüm, gerekli işlem sağlanacak dendi ama çok çok yan mağazayı kapatırlar, İZOLY yine bir şekilde bu RAM'leri satmaya devam eder.
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederim.
Bende Trendyoldan almıştım İZOLY DEN GELMİŞTİ
Opera Anlık Görüntü_2023-03-18_222218_www.trendyol.com.png
Opera Anlık Görüntü_2023-03-18_221201_www.trendyol.com.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

Bende Trendyoldan almıştım İZOLY DEN GELMİŞTİ
Opera Anlık Görüntü_2023-03-18_222218_www.trendyol.com.png
Opera Anlık Görüntü_2023-03-18_221201_www.trendyol.com.png
Bende iade talebi oluşturdum 4 ay gibi bir zaman geçmesine rağmen trendyol iade kodu verdi simdi bakalım ne yapacaklar.

Son düzenleme:

Ömer Murat KARACA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
716
İsim
Ömer Murat KARACA
Arkadaşlar n11 üzerinden ben de dün şunu satın aldım acaba sahte midir?

https://www.n11.com/urun/corsair-ve...ddr4-3200-mhz-cl16-ram-1391869?magaza=victory
2-3 kez SSD aldım Victory'den, bir sorun yaşamadım.

benı bugun aradılar ıade işleminizi takıp edecegım ve abdulla abının vıdeosunun altına yorum yapmıstım onu da soyledıler
Nasıl yani? Videoyu izleyip yorumları mı takip etmiş satıcı yoksa ben mi yanlış anladım?

iade için fatura gerek değil mi yarın n11 müşteri hizmetlerini arayacağım ne diyecekler acaba
Mağaza göndermediyse sizin ne suçunuz var hocam? Mağaza da biliyor fatura göndermediğini, o yüzden sorun olmaz.

Bende Pelican isimli satıcıdan aldım. Ürün geldiğinde ben çakmayım diye bağırıyordu. O kadar gelmiş güzel çalışıyorsa göndermem diye elimde bulunan orjinali ile karşılaştırdığımda aynı sonuçları aldım. Alan arkadaşlar performas karşılaştırması yapan var mı aranızda sizler nasıl sonuç aldınız ?
Hocam oturup FPS testi yapmadım ancak Orijinal CL16 iken Sahte CL22. Bu kadar büyük bir fark illaki FPS kaybı yaşatacaktır.

Senshi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Emirhan Dumlu
Hocam ben de maalesef iki gün önce sipariş etmiştim. Bugün elime ulaştı. 1x8'i 2x8 yapacaktım sözde. Sahte olanı eskisi ile birlikte taktığımda bilgisayar açılmayınca bozuk olduğundan şüphelendim. Sorunsuz çalışan eski RAM'i çıkarttım sadece bozuk olanı taktım. Bırak CL22 gecikme değeriyle çalışmayı, bilgisayar "boot"lanmadı bile. Bilgisayarı açtığımda sadece fanları çalışıyordu o kadar. Olası bütün kombinasyonları denedikten sonra bozuk olduğuna kanaat getirdim ve iade talebi oluşturdum. İade talebi oluşturmamın üzerinden biraz zaman geçmeden Abdullah abinin videosuna denk geldiğimde jeton düştü. Almadan önce de fiyatından dolayı içimde bir tık şüphe vardı ama umursamayıp aldım.

Hocam iade yaptığın zaman yorum yapamıyorsun. Yani ben 4 tane RAM'i iade ettim ve yorum yapamıyorum şuanda :)
Bir de hocam iade ederken sorun çıkardılar mı? Ona göre tedbir alacağım da :)

KingDeViL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
152
İsim
Cem
N11 de işin içindedir. Hergün 18:00da bedava kupon boşuna dağıtmıyor.

ryderdnzy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Kaan
Hocam ben de maalesef iki gün önce sipariş etmiştim. Bugün elime ulaştı. 1x8'i 2x8 yapacaktım sözde. Sahte olanı eskisi ile birlikte taktığımda bilgisayar açılmayınca bozuk olduğundan şüphelendim. Sorunsuz çalışan eski RAM'i çıkarttım sadece bozuk olanı taktım. Bırak CL22 gecikme değeriyle çalışmayı, bilgisayar "boot"lanmadı bile. Bilgisayarı açtığımda sadece fanları çalışıyordu o kadar. Olası bütün kombinasyonları denedikten sonra bozuk olduğuna kanaat getirdim ve iade talebi oluşturdum. İade talebi oluşturmamın üzerinden biraz zaman geçmeden Abdullah abinin videosuna denk geldiğimde jeton düştü. Almadan önce de fiyatından dolayı içimde bir tık şüphe vardı ama umursamayıp aldım.

bence genede tedbir al onların yolladığı gibi poşetleyip kargoya verirken video çekersen en sağlıklısı olur hem iade oluşmazsa tüketici haklarına gösterecek bir videon olur daha rahat

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,175
İsim
Emre Zengin
Arkadaşlar merhaba. Ben de kısa süre önce N11'den ram satın almıştım. Orijinal olup olmadığını anlayamadım. Yardımcı olur musunuz? Teşekkür ederim.
Sıkıntı yok hocam.

Requielme

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
282
İsim
Bilal
arkadaşlar bende geçenlerde n11 üzerinden ram almıştım.Benimkinde bir sıkıntı varmı acaba?
ram1.png
ram2.png

Ömer Murat KARACA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
716
İsim
Ömer Murat KARACA

Hocam iki tanesini teslim alıp birini açıp denedim. İkisini de iadeye kargoya verdim, verdiğim gün onayladılar. Diğer ikisini kargoda kabul etmeyip geri gönderdim. Ellerine ulaşmasını bekliyorum.

Eray Yılmaz

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,831
İsim
Eray Yılmaz
1679175375563.png

'aynı üründen iki adet aldım xmp1 ile çalıştırdım ama cl değerleri 22 oluyor 16 olması gerekirken ürün numarası başlığa yazılandan farklı'
Bi şüphe uyandırıyor :D

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,175
İsim
Emre Zengin
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR