Neler Yeni

Nasıl bir yol izlemeliyim? (eski sistem satıp yeni bir sistem toplamak)

boraner

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Boran Eroğlu
Bütçe
11000
Hayatımda bir forum sitesinde açtığım ilk konu onun için bir yanlışım olduysa şimdiden kusura bakmayın. Konuya gelecek olursak;

Şu an ki sistemimi 5 sene önce toplamıştım ve artık güncel oyunları 1080p medium ayarlarda dahi oynayamamaya başladım. Sistemim şu şekilde;

işlemci: i7-4790
ekran kartı: msi gtx 960 gaming 2g
anakart: Gigabyte B85M-D3V
Ram: 2x8 ddr3 (modelini veya mhz değerini hatırlamıyorum)
Depolama: 240 gb sata SSD ve 1 tb HDD (bunların da detaylarını bilmiyorum)

Sonuç olarak teknolojisi şimdiye göre oldukça eski bir kasa var elimde ve herhangi bir yükseltme yapamıyorum bütün parçaların aşağı yukarı değişmesi gerekecek onun için şu an nasıl bir yol izlemeliyim bu sistemi satabilir miyim? satarsam fiyatı nedir aşağı yukarı? veya bu sistem satılır mı? gibi sorularım var ayrıca;

Güncel olarak maksimum COD Cold War/Warzone gibi oyunlar oynuyorum, bana 4-5 yıl boyunca bu tarz oyunlarda 1080p çözünürlükte ayarları kısmadan oynatacak bir bilgisayar toplamayı düşünüyorum.
Çözünürlük olarak 4K ya hiç çıkmam maksimum 2K ya geçebilirim o da kesin değil.
Bu durumda rtx 3060ti bana uygun olur gibi düşünüyordum ama sanırım şubat ayında rtx 3060 ve rtx 3050ti duyurulacak. Onları beklemeli miyim? veya nasıl bir sistem tavsiye edersiniz benim için?
Bütçeye 11.000 TL dedim ama o civarda tavsiyelerinize göre değişebilir.

Şimdiden çok teşekkür ederim.

wolvesina

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,350
İsim
Arda Gezer
Hayatımda bir forum sitesinde açtığım ilk konu onun için bir yanlışım olduysa şimdiden kusura bakmayın. Konuya gelecek olursak;

Şu an ki sistemimi 5 sene önce toplamıştım ve artık güncel oyunları 1080p medium ayarlarda dahi oynayamamaya başladım. Sistemim şu şekilde;

işlemci: i7-4790
ekran kartı: msi gtx 960 gaming 2g
anakart: Gigabyte B85M-D3V
Ram: 2x8 ddr3 (modelini veya mhz değerini hatırlamıyorum)
Depolama: 240 gb sata SSD ve 1 tb HDD (bunların da detaylarını bilmiyorum)

Sonuç olarak teknolojisi şimdiye göre oldukça eski bir kasa var elimde ve herhangi bir yükseltme yapamıyorum bütün parçaların aşağı yukarı değişmesi gerekecek onun için şu an nasıl bir yol izlemeliyim bu sistemi satabilir miyim? satarsam fiyatı nedir aşağı yukarı? veya bu sistem satılır mı? gibi sorularım var ayrıca;

Güncel olarak maksimum COD Cold War/Warzone gibi oyunlar oynuyorum, bana 4-5 yıl boyunca bu tarz oyunlarda 1080p çözünürlükte ayarları kısmadan oynatacak bir bilgisayar toplamayı düşünüyorum.
Çözünürlük olarak 4K ya hiç çıkmam maksimum 2K ya geçebilirim o da kesin değil.
Bu durumda rtx 3060ti bana uygun olur gibi düşünüyordum ama sanırım şubat ayında rtx 3060 ve rtx 3050ti duyurulacak. Onları beklemeli miyim? veya nasıl bir sistem tavsiye edersiniz benim için?
Bütçeye 11.000 TL dedim ama o civarda tavsiyelerinize göre değişebilir.

Şimdiden çok teşekkür ederim.
Elindeki sistemin ekran kartı ile gtx 1070 arasında 10 15 fps fark var küçümseme 6-7k arası elinden çıkartırsın diye tahmin ediyorum bu piyasada muhtemelen mart ayının ortalarına kadar beklersen stok sorunu çözülecek deniyor güzel bir sistem alırsın elindeki bütçeye göre.

Top Bottom