Neler Yeni

NASIL DERS ÇALIŞIRIM

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
can körekçi
arkadaşlar hep sınavın son günü çalışıyorum ama düşük alıyorum acaba bana nasıl ders çalışırım öneririmisiniz çalışma isteğim var ama olmuyor ne zaman ders çalışacağımı bilmiyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

ve sınav çalışmam için youtube den kanal izlemek bana fayda etmiyor gibi

UmutYiğit

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,305
İsim
Umut Yiğit Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Klavye
arkadaşlar hep sınavın son günü çalışıyorum ama düşük alıyorum acaba bana nasıl ders çalışırım öneririmisiniz çalışma isteğim var ama olmuyor ne zaman ders çalışacağımı bilmiyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

ve sınav çalışmam için youtube den kanal izlemek bana fayda etmiyor gibi
Youtubedan video izlemek bir noktaya kadar işe yarar. Öncelikle yapabildiğin derslere çalışarak başla ve kendini alıştır. Ardından yapamadığın derslere yönel ve bolca soru çöz.

Rulep

80+ Gold
Her gün çalışacaksın sen engelleyen neyse onu tespit et ve bitir

QİKUA

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,935
İsim
Ömer
İlgilendiği Kategoriler
Ekran kartı
Ben de senin gibiyim büyük ihtimal derse başlayınca sıkılıyorsun hemen çünkü beynin sıkılınca odaklanacak başka şeyler arar oyüzden senin sıkılman lazım (ben de bir yerden gördüm ama mantıklı gibi)

cicibebe

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,772
İsim
Enes Tutar
Ben genel olarak not tutarak çalışıyordum. Mesela Edebiyattan Milli edebiyata çalışırken konu ile ilgili tüm bildiklerimi bir kağıda yazardım. Ardından Eksik varsa onları farklı bir kısma not ederdim. Ben yararını gördüm.

Adım 1: Hangi dersin hangi konusuna çalışacağına karar ver.
Adım 2: Karar verdiğin ders ve konu ile ilgili test çözeceksen test kitabı konu çalışacaksan konu için gerekli kaynağı aç.
Adım 3: Test çözeceksen adım 4'ü , konu çalışacaksan adım 5'i oku.
Adım 4: Eline bir kalem al ve soruları okumaya başla , sana göre doğru olan şıkkı işaretle ve testin sonunda cevaplarını kontrol et , eğer varsa yanlışları bir daha çöz.
Adım 5: Konu için gerekli kaynaktan notlar almaya başla , eğer kaynağın bir ders videosu ise önce iyice dinle sonrasında not al , aldığın notları tekrar et ve eline çalıştığın dersin test kitabını alarak test kitabından çalıştığın konuyu aç ve adım 4'ü uygula.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
941,440
Üyeler
148,079
Son üye
erencan06
Top Bottom