Neler Yeni

Ders çalışma isteği nasıl artırılır?

Bnde lgs ogrencisiyim bı bakıyorum 389/400 arası bı bakıyorum 342 çekmişim moralim bozuluyor (ders çalışmam sadece okulda hocayı dinlerim pek dersle ilgilenmem) arkadaşın olursa yaninda ders çalışan motivasyon olur sınıftan birkaç kızla takıldım çok iyi gidiyor dedim ama sorun hep bn ona soruyordum ve bn ondan daha çok netlerim ve daha yüksek ortlamam vardı (aşk mevzusu döndü yalan ) kız iyi de çevreden dolayı yanıma oturdu diye illa sevgilimi olacak yani böyle herşeyi başka yere getiren ortam yoksa karşı cinsten birkaç yakın arkadaşın olsun
nerede yaşıyorsunuz bu arada?

SilahsızKuvvet☪

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,065
İsim
Enes
Kardeşim lise puan mantığını biliyorsundur muhtemelen nasıl artıp azaldığını istersen yine de anlatırım ama şöyle söyleyeyim. O yıl sınav nasılsa ( Sayısal veya sözele birisine yükleniyorlar genelde) ona göre çalışman lazım örnek sorular hocaların dediği gibi çok yüksek ihtimal çıkıyor. Hedefin için son 40 günde bir şeylerden fedakarlık et kafanı göm çalış sonucunu alırsın zaten. Geçen yıl ben de girdim anlattıkları kadar zor bir sınav çıkmadı Matematiğim daha iyi olsaydı 400 civarı bir not alıcaktım öyle diyim yani.

TheburuQ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
167
İsim
TheburuQ
Instagram
buraksrky38
8.sınıf öğrencisiyim sınava kaldı 40 gün üstelik sınav doğum günümde yapılacak hiç ders çalışma isteğim yok bu zamana kadar hiçbir şey yapmadım desem yeridir max 350 alıyorum hedeflerdiğim lise 392 istiyor net 400 yapmam lazım 7-8 soru çözüyorum sonra canım sıkılıyor telefona bakıyorum. telefona bakıncada vicdan azabı yaşıyorum ama bir şey bırakmamı engelliyor 1 saat geçiyor tekrar geçiyorum bu olayların aynısı olur. Resmen paradoksa giriyorum.
İlk olarak bir hedef belirle ve o hedefe ulaşmaya çalış. Sakın puana göre bir yer seçerim deme. Matematik ve Fene ağırlık ver. türkçeyi herkes yapıyor. Eline kitabı defteri al, otur gürültü olmayan bir yere, sıkıldın ve kalkasın mı geldi. Kalkma 1 saat orda kitap başında otur. Eninde sonunda kitabın kapağını açıp çalışmaya başlarsın. Çalışmaya başladıktan sonra mola veriyorum diye de fazla abartma. Özellikle yeni başlanıldığında, mola veriyorum diye çalışmayı bırakıyor insan. Son olarak; hayat senin hayatın, bu sınav geleceğin için önemli olan ilk sınav. İleride YKS'de var. Eğer şimdiden ders çalışmayı öğrenemezsen ileride çalışman baya zorlaşır.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
992,123
Üyeler
156,886
Son üye
Zeyneppbb
Top Bottom