Neler Yeni

Ne zaman evlenilmeli?

Dahası  
Reaksiyon skoru
94
İsim
Halil
Yaş 20, ailem evlendirmeyi düşünüyor. Ablamın arkadaşının kardeşi var, 19 yaşında. Temiz aile kızı gibi ve görüşmeyi düşünüyorum kabul ederse. Dini konulara dikkat ederim, dindar namuslu biriyle evlenmek isterim. Evlenirsem ilk 2-3 sene çocuk istemeyip, eşimle gezmek dolaşmak çocuksuz yaşamayı isterim. Sizce ne zaman evlenilmeli? Yeni evlenenler ne düşünüyor? Öneriniz nedir? İlk 3 sene çocuk istememe durumunu her insan olumlu karşılar mı?

Rulep

80+ Gold
Kimi ailelerin geleneğine bağlı bence çok erken mesela arkadaşım 20 yaşında askerden gelince evlenecek galiba

brwscter2

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
299
İsim
Mert
30dan sonra evlenilmez bence ideal olan 25-30 arası kafanın cocuklukdan temizlendiği büyüdüğün andır

Dahası  
Reaksiyon skoru
94
İsim
Halil
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kimi ailelerin geleneğine bağlı bence çok erken mesela arkadaşım 20 yaşında askerden gelince evlenecek galiba

kız daha hayatını yaşamadan ne evlendirmesi ? 19 yaşında daha evden dışarı çıkmamış kızla niye evlenesin. en kötü 24 yaşında evlenilmesi lazım.

@Kontfire reis sen bilirsin bence yaş 20 erken 2-3 sene sonra üstüne çocuk bildiğin +30 işini gücünü almış abi hayali bu :D

30dan sonra evlenilmez bence ideal olan 25-30 arası kafanın cocuklukdan temizlendiği büyüdüğün andır
Çocuk istememe konusunu her insan olumlu karşılar mı? Düşündürüyor.

Charlster

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
289
İsim
Cihan Mert Karagöz
Yaş 20, ailem evlendirmeyi düşünüyor. Ablamın arkadaşının kardeşi var, 19 yaşında. Temiz aile kızı gibi ve görüşmeyi düşünüyorum kabul ederse. Dini konulara dikkat ederim, dindar namuslu biriyle evlenmek isterim. Evlenirsem ilk 2-3 sene çocuk istemeyip, eşimle gezmek dolaşmak çocuksuz yaşamayı isterim. Sizce ne zaman evlenilmeli? Yeni evlenenler ne düşünüyor? Öneriniz nedir? İlk 3 sene çocuk istememe durumunu her insan olumlu karşılar mı?
Şahsi fikrim olarak söylüyorum. Evlenmek için askerlik ve meslek işini aradan çıkarmış olman gerekiyor. Ayrıca kenara da düğün ve ev düzme işlerinin içinden çıkabileceğin kadar para ayırmış olman gerekiyor ki evlendikten sonra yıllarca borç içinde bunlarla uğraşmak ve aile içi huzursuzluk yaşama.

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Melih
Görücü usulü işler sıkıntı

Ben 10 yıl sevgiliydim eşimle sonra 27 yaşında evlendik

2-3 aylık tanımayla bu işler çok yürümüyor

Bir de genç arkadaşlara önerim

Askerlik yapmadan evlenmeyin

Her yerde karşınıza çıkar
Kız istersen en basit

Diğer yönünü söyleyeyim

eşini bırakıp askere gitmek aşırı kötü

Ben bedelli 1 ay gittiğimde bile evli arkadaşlarım kafayı yiyordu

Çok hikaye var da burada anlatmak istemem

Ben 27 yaşında evlendim
Şuan 29 yaşındayım dünya tatlısı bir evladım var
Ama ciddi anlamda birbirimizi iyi tanıdık biz

Evleneceğin kişiyle yolculuk et yada zor bir durumda kal, yada stresli bir iş yap

Orada karakter kendini gösterir

Bir de yaşın çok küçük
Ben de küçük yaşta sevgili yaptım ama

27 yaşına kadar da gezdim dolaştım yedim içtim aklımda bişey kalmadı

Evlendikten sonra “keşke evlenmeden yapsaydım yaaa” deme sonra :)

Kontfire

80+ Silver
@Kontfire reis sen bilirsin bence yaş 20 erken 2-3 sene sonra üstüne çocuk bildiğin +30 işini gücünü almış abi hayali bu :D
Reyis bende diyorum neye etiketledi acaba bu beni diye:kekw:

Her şeyi geçtim İş bulmadan evlenmemek lazım diye düşünüyorum. Askerliği de yapmak lazım çünkü bedellide bile insanlar çok özlüyorlardı eşlerini. 20 yaşı bana da erken geliyor bende 26 da evlendim benim de sınır gibi fakat 8 yıldır tanıyordum malum, e iş bulduk askerliği yaptık derken evlilik zamanım da gelmişti. Ve şunu düşünüyorum insan gerçekten 24 den önce olgunlaşmıyor bence. Yani arkadaşın en az 3-4 senesi var gibi ama kültür faktörü de farklı oluyor tabii. Mesela sevgiliyken gezmeye izin vermiyor aileler o yüzden çiftlerde zorunlu evlilik yapabiliyor bazı bölgelerde.

Konu sahibi arkadaşıma sadece acele etmemesi gerektiğini söylüyorum ve kesinlikle bir işi yoksa iş bulup ustalaşmasını öneriyorum. Ne zaman ki o işi öğrenir ve devamlı ekmek kapın oluşursa o zaman ev geçindirmeye gücü yeter bir erkeğin.(kadın çalışmıyorsa tabi).

Çocuk olayı çok karışık, 3 yıl olmasın isteyeceksin ama karşı taraf belki torun isteyecek. Veya Allah ikinci ayında çocuk verecek belki sen ne kadar korunursan korun ihtimal oluyor. Ve bir işin olmadan o aileye nasıl bakacak insan. Baksa da o genç yaşta bir çocuk nasıl yetiştirecek, kendi delikanlılık zamanını çocuk büyüterek mi harcayacaksın gibi gibi çok konu var.

Sadece acele etmeyin zaman zaten hızlı geçiyor bu tarz önemli konuları biraz daha yaş aldıktan ve tanıdıktan sonra kararlaştırın

bwNN

80+ Silver
Valla bence evlenilecek zaman hayat boyu yaşayabileceğin kafa dengin ruh eşini bulduğun zaman.

Kara*

80+ Silver
Reyis bende diyorum neye etiketledi acaba bu beni diye:kekw:

Her şeyi geçtim İş bulmadan evlenmemek lazım diye düşünüyorum. Askerliği de yapmak lazım çünkü bedellide bile insanlar çok özlüyorlardı eşlerini. 20 yaşı bana da erken geliyor bende 26 da evlendim benim de sınır gibi fakat 8 yıldır tanıyordum malum, e iş bulduk askerliği yaptık derken evlilik zamanım da gelmişti. Ve şunu düşünüyorum insan gerçekten 24 den önce olgunlaşmıyor bence. Yani arkadaşın en az 3-4 senesi var gibi ama kültür faktörü de farklı oluyor tabii. Mesela sevgiliyken gezmeye izin vermiyor aileler o yüzden çiftlerde zorunlu evlilik yapabiliyor bazı bölgelerde.

Konu sahibi arkadaşıma sadece acele etmemesi gerektiğini söylüyorum ve kesinlikle bir işi yoksa iş bulup ustalaşmasını öneriyorum. Ne zaman ki o işi öğrenir ve devamlı ekmek kapın oluşursa o zaman ev geçindirmeye gücü yeter bir erkeğin.(kadın çalışmıyorsa tabi).

Çocuk olayı çok karışık, 3 yıl olmasın isteyeceksin ama karşı taraf belki torun isteyecek. Veya Allah ikinci ayında çocuk verecek belki sen ne kadar korunursan korun ihtimal oluyor. Ve bir işin olmadan o aileye nasıl bakacak insan. Baksa da o genç yaşta bir çocuk nasıl yetiştirecek, kendi delikanlılık zamanını çocuk büyüterek mi harcayacaksın gibi gibi çok konu var.

Sadece acele etmeyin zaman zaten hızlı geçiyor bu tarz önemli konuları biraz daha yaş aldıktan ve tanıdıktan sonra kararlaştırın
Hay ağzına sağlık bende bunlardan bahsediyorum işte. Elemanın daha işi gücü var mı? hadi var veya aileden destekli çıktı, daha kızı doğru düzgün tanımıyorsun, bi yamuk olsa direkt kökten işi bitirir. Heves olmuş hocamızda konusu açılmıştır konuşmasına bakılırsa, e tabi herkes ister manitasını alıp evlenmek, gezip tozmak, arka planda olacakları hesaplamadan bu yola girmek fena. Hem mental hem psikolojik güç ister.

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,304
İsim
Semih Boran
Karınız istiyorsa çocuk yapmanız gerekiyor. Ha, olumlu karşılarsa birkaç sene sonra yapmayı o zaman yapabilirsiniz tabii ALLAH'ın izniyle.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,980
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Twitter
FurkanKrgle
Facebook
furkan.karagulle.7399
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Doğru kişiyi bulduğuna inanıyorsan evlenmenin yaşı olmaz. Her insan yaşı yüksek olduğu için olgun olmaz. Bazıları çok küçük yaşlarda hayatın gerçeklerine adapte olup kendilerini geliştirmiş olabiliyorlar.

Üniversiteye gittiniz mi?

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,091
Üyeler
156,727
Son üye
kıngkong18
Top Bottom