Neler Yeni

Neden AMD almalısınız neden almamalısınız?

RoyPien09

80+ Bronze
Ben AMD kullanıcısı olarak büyük hevesle bir AMD sistem aldım. Allah var ya gram ne hata ne bir sorun yaşadım. 2K da çayır çayır çalışıyor VRAM sıkıntım da herhangi geride veya çok köyü performans da almıyorum ama bir de şu yatağı var yok ama AMD yazılım konusunda cidden gerideymis. Ben bunu bizzat kullanınca anladım. Duyunca değil dirverlar geç geliyor teknolojileri geç çıkartıyor herhangi bir atak yok. NVIDIA kendi sayfalarında oyunlarla teknolojilerle. İlgili fragman paylaşırken AMD kadın forum sayfası çıkardık vs. diye boş boş videoları çıkarıyor. Sırf internet sitesine veya YouTube kanalıma gidip göz gezdirince ne kadar boş işlerle uğraştığını anlayabilirsiniz.

Kimisi daha ucuza daha performans almak için kimisi bilmediği için AMD'yi yercih ediyor. Yani ben karta o kadar para vereceğim destek geç gelecek her şeyi 1-2 yıl geriden takip edeceğim. Yok yani herhalde bu yüzden ucuz oluyor kartlar. Sizden 1000-2000 TL almayalım bizi 1-2 sene geriden geldiğimiz için size hediyemiz olsun diye herhalde artık toparlanıp rekabet etmesi gerekiyor. Nasıl işlemci konumunda ilk akla gelen AMD ise ekran kartı konusunda da kendine laf arttırmaya AMD olmalı. Ben RTX 4060 Ti ile 3060 Ti arasında saf güç olarak neredeyse aynı diyordum ama arka planda hiç de öyle değil. Şu an alacaksanız NVIDIA almaya çalışabilirsiniz yazılım konusunda ve teknoloji kötü durumum yaşamamak için . Ne verin 1-2 bin fazla 5-10 FPS düşük alın bu işler düzenlene kadar NVIDIA almaya çalışabilirsiniz

(Umarım FSR 3 gelir ve beklenilen sonuç alınır bu söylediklerimi geri almak durumda kalırım). Birde yanlış anlaşılıyorum buraya sayfalarca yazmak isterdim ayrıntılı ayrıntılı o zaman daha iyi sonuç olurdu ama benim yakındığım kısım yazılım ve teknoloji ben de istiyorum AMD nin iyi olmasını ama çaba göremiyorum çoğu kişi bu durumdan sıkıntı çekiyor zaten

Son düzenleme:

ali7777

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Ali nurbel
Ben AMD kullanıcısı olarak büyük hevesle bir AMD sistem aldım Allah var ya gram ne hata ne bir sorun yaşadım 2K da çayır çayır çalışıyor VRAM sıkıntım da yok ama AMD yazılım konusunda cidden gerideymis ben bunu bizzat kullanınca anladım duyunca değil dirverlar geç geliyor teknolojileri geç çıkartıyor herhangi bir atak yok NVIDIA kendi sayfalarında oyunlarla teknolojilerle. İlgili fragman paylaşırken AMD kadın forum sayfası çıkardık vs. Diye boş boş videoları çıkarıyor sırf internet sitesine veya YouTube kanalıma gidip göz gezdirince ne kadar boş işlerle uğraştığını anlayabilirsiniz kimisi daha ucuza daha performans almak için kimisi bilmediği için AMD'yi yercih ediyor. Yani ben karta o kadar para vereceğim destek geç gelecek her şeyi 1-2 yıl geriden takip edeceğim yok yani herhalde bu yüzden ucuz oluyor kartlar sizden 1000-2000 TL almayalım bizi 1-2 sene geriden geldiğimiz için size hediyemiz olsun diye herhalde artık toparlanıp rekabet etmesi gerekiyor nasıl işlemci konumunda ilk akla gelen AMD ise ekran kartı konusunda da kendine laf artırmaya AMD olmalı ben RTX 4060 Ti ile 3060 Ti arasında saf güç olarak neredeyse aynı diyordum ama arka planda hiç de öyle değil şu an alacaksanız NVIDIA alın abi ne verin 1-2 bin fazla 5-10 FPS düşük alın bu işler düzenlene kadar NVIDIA alın.
bencede amd çünkü tam bir fp

tümen

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,948
İsim
tümen dağ

QCerberusQ

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
517
İsim
Furkan Enes Kaplan
Render performansı video editörlüğü olsun teknik çizim programları olsun bu tip şeylerde pc kullanacak olanlar Nvidia kesinlikle tercih etmeli video editörlüğü için kendimi geliştiriyorum ve Amd her alanda sorun olarak karşıma çıkıyor en yakın zamanda Nvidia Ekran kartı alacağım

BabaVoss7

80+ Silver
1-2 olsa öyle knk

The Semih

80+ Silver
Ben AMD kullanıcısı olarak büyük hevesle bir AMD sistem aldım Allah var ya gram ne hata ne bir sorun yaşadım 2K da çayır çayır çalışıyor VRAM sıkıntım da yok ama AMD yazılım konusunda cidden gerideymis ben bunu bizzat kullanınca anladım duyunca değil dirverlar geç geliyor teknolojileri geç çıkartıyor herhangi bir atak yok NVIDIA kendi sayfalarında oyunlarla teknolojilerle. İlgili fragman paylaşırken AMD kadın forum sayfası çıkardık vs. Diye boş boş videoları çıkarıyor sırf internet sitesine veya YouTube kanalıma gidip göz gezdirince ne kadar boş işlerle uğraştığını anlayabilirsiniz kimisi daha ucuza daha performans almak için kimisi bilmediği için AMD'yi yercih ediyor. Yani ben karta o kadar para vereceğim destek geç gelecek her şeyi 1-2 yıl geriden takip edeceğim yok yani herhalde bu yüzden ucuz oluyor kartlar sizden 1000-2000 TL almayalım bizi 1-2 sene geriden geldiğimiz için size hediyemiz olsun diye herhalde artık toparlanıp rekabet etmesi gerekiyor nasıl işlemci konumunda ilk akla gelen AMD ise ekran kartı konusunda da kendine laf artırmaya AMD olmalı ben RTX 4060 Ti ile 3060 Ti arasında saf güç olarak neredeyse aynı diyordum ama arka planda hiç de öyle değil şu an alacaksanız NVIDIA alın abi ne verin 1-2 bin fazla 5-10 FPS düşük alın bu işler düzenlene kadar NVIDIA alın.
Hocam AMD yi savunanlar dikkat ettiysen hep VRAM den savunuyor bu çok düz mantık bir düşünce bana göre, NVİDİA nin sunduğu teknolojiler, Pazar payındaki büyüklüğü oyunlardaki avantajlarını komple hiçe sayıp Sadece 3-4 GB fazla VRAM için AMD alın diyorlar, bana göre para israfı.

Enivici Vokke

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,955
İsim
Abdullah Aydoğdu
Hocam AMD yi savunanlar dikkat ettiysen hep VRAM den savunuyor bu çok düz mantık bir düşünce bana göre, NVİDİA nin sunduğu teknolojiler, Pazar payındaki büyüklüğü oyunlardaki avantajlarını komple hiçe sayıp Sadece 3-4 GB fazla VRAM için AMD alın diyorlar, bana göre para israfı.
Yoo fiyatı ucuz olduğu için amd savunuyoruz

BabaVoss7

80+ Silver
Değil biliyorum da 2. El bile olsa bulunur
Giriş modellerde evet ama tepe modellerde neredeyse iki katı fiyatlar. Giriş seviyesindeki adam içinde 1-2 lira olsa bile büyük meblağ sayılıyor. Bende son üç ekrna kartımda nvdia alıcma diyorum alıcağım zaman bakıyorum amd alıyorum 😂

oğuzhan18

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,577
İsim
oğuzhan ege
Amd ekran kartını sırf Radeon paneli için kullanıyorum gerçekten çok hoşuma gidiyor her ayar basit bir şekilde.

RoyPien09

80+ Bronze
Yani bu işlere zaman harcayan bilen birisi 8gb bile yetiyor çoğu zaman
Mesaj otomatik birleştirildi:

Giriş modellerde evet ama tepe modellerde neredeyse iki katı fiyatlar. Giriş seviyesindeki adam içinde 1-2 lira olsa bile büyük meblağ sayılıyor. Bende son üç ekrna kartımda nvdia alıcma diyorum alıcağım zaman bakıyorum amd alıyorum 😂
Hahaha işte bütçe meselesi

Margsauv

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
İbrahim
Hem Allah var ya gram ne hata ne bir sorun yaşadım 2K da çayır çayır çalışıyor diyorsun hem de almayın diyorsun :D Her şey olduğu gibi çalışıyorsa problem ne? Ben de AMD kullanıyorum, keşke Nvidia olsaydı diyebileceğim hiçbir durumla karşılaşmadım.

Top Bottom